Berlín - Německo zažilo v noci ze soboty na neděli perné chvíle. Bouřky a silné poryvy větru způsobili smrt řidiče v Dolním Sasku, Berlín musel vyhlásit mimořádný stav. Hasiči tam zasahovali ve 435 případech.
Bouřky, které dnes trápí většinu území Česka, zřejmě dorazily ze sousedního Německa. Tam zasáhly velkou část země v pásu od Bodamského jezera na jihozápadě po Braniborsko na severovýchodě. V Berlíně kvůli nim již podruhé během posledních několika týdnů vyhlásili mimořádný stav. Voda tu zatopila desítky sklepů a silný vítr vyvracel stromy. Ve čtvrti Charlottenburg blesk zapálil šestiposchoďový obytný dům.
Kvůli hustému dešti a silným poryvům větru sjel 48letý řidič poblíž Brém z vozovky a narazil do stromu. Zemřel na místě nehody, informovala německá policie.
Podle meteorologů bude následovat spíše podzimní počasí. Tlaková níže, kterou v německy mluvících zemích pojmenovali Zlatan, přinese ochlazení i další vydatné srážky. Maximální teploty by měly dosahovat 15 až 24 stupňů Celsia. Podobný vývoj počasí lze očekávat i v Česku.
Související
K dešti se přidají bouřky, vyplývá z předpovědi počasí na dnešek
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
před 1 hodinou
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
před 2 hodinami
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
před 3 hodinami
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
před 4 hodinami
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
před 5 hodinami
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
před 6 hodinami
Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové
před 7 hodinami
Americe se nelíbí, že ji Netanjahu neposlouchá. Prosazuje zájmy které se neshodují s USA, prohlásil Vance
před 8 hodinami
Írán oznámil uzavření Hormuzského průlivu. Útoky USA zlikvidovaly příměří, tvrdí
před 9 hodinami
Musk podnítil nepokoje v Belfastu. Odhalil slabinu sociálních sítí
před 10 hodinami
Rok od tragického zřícení letu AI171: Jediný přeživší se dodnes potýká s problémy. Stále neví, proč letadlo spadlo
před 10 hodinami
Spojené státy a dalších 20 zemí včetně Česka varují před útoky Íránu v Evropě
před 11 hodinami
Policie v Severním Irsku nasadila proti demonstrantům vodní děla
před 12 hodinami
Mašínová si zachovala pevný charakter, ocenil prezident Pavel
před 12 hodinami
Útoky slibované Trumpem přišly. Írán tvrdí, že opět uzavřel Hormuzský průliv
před 13 hodinami
K dešti se přidají bouřky, vyplývá z předpovědi počasí na dnešek
včera
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
včera
Malou propustili z nemocnice. Zítra už by měla opět šéfovat poslancům ANO
včera
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
včera
Policie objasnila vraždu novorozence na Sokolovsku. Matce hrozí až doživotí
Policie po týdnu vyšetřování prozradila nové informace k případu vraždy dítěte v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku. Obviněná žena podle zjištění kriminalistů tajila těhotenství až do porodu, po němž dítě zabalila do pytle na odpadky a odložila. Ženě hrozí až výjimečný trest.
Zdroj: Jan Hrabě