Německá policie umístí k hranicím kamery, aby mohla identifikovat zločince

Drážďany - Saská zemská vláda dnes představila návrh nového policejního zákona, jenž má policii mimo jiné umožnit instalaci zařízení na rozpoznávání obličejů ve vzdálenosti do 30 kilometrů od hranic s Českou republikou a Polskem.

Tato zařízení mají být využívána při pátrání po těžkých zločincích, informoval dnes server deníku Leipziger Volkszeitung.

Používat trvale instalované kamery na rozlišování obličejů má být podél hranic možné na zvlášť určených komunikacích spojujících Sasko se sousedními zeměmi. Součástí návrhu jsou i stacionární systémy na rozlišování státních poznávacích značek.

Saský ministr vnitra Roland Wöller zdůvodnil nezbytnost první novely policejního zákona od roku 1999 novými fenomény, jako jsou obchod s lidmi, organizovaný zločin, kyberzločin, extremismus a ohrožení terorismem.

Novela zákona předpokládá rovněž vyzbrojení speciálních jednotek kulomety a ručními granáty. Potenciální teroristé mají být monitorováni s pomocí elektronických nákotníků, mají se zdržovat jen v určitých místech a mají mít zakázaný kontakt s určitými osobami. V zájmu zabránění nejtěžších zločinů by měly být umožněny odposlechy nebo přerušení mobilního spojení.

Vláda křesťanských (CDU) a sociálních (SPD) demokratů se zatím nedohodla na opatřeních týkajících se například prohledávání počítačů nebo používání kamer na tělo. Sociální demokraté zdůraznili, že je pro ně důležitá vyváženost mezi bezpečností a svobodou.

Posílit bezpečnost v pohraničí se chystá i druhá německá země sousedící s Českou republikou. Bavorská vláda minulý měsíc oznámila, že vybuduje vlastní pohraniční policii a azylový úřad. Policie má začít působit začátkem července a ke kontrole pohraničí chce využívat i drony.

Související

Více souvisejících

Policie Německo kamery organizovaný zločin Německo Bezpečnostní kamery

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy