organizovaný zločin

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Dopad pandemie, který světu uniká. Představitel OSN naznačil, co hrozí v Asii

NÁZOR - Tvrzení, že globální pandemie nového koronaviru vytváří chaos a skutečně, hmatatelně ovlivňuje naše životy, není zajisté přehnané, deklaruje Jeremy Douglas v komentáři pro server CNN. Představitel Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) upozorňuje, že jen malá pozornost je ale zatím věnována tomu, jak šíření nemoci oslabuje snahy vlád bojovat s mezinárodním organizovaným zločinem a pašeráctvím.
Olivera Lakičová

Útok na černohorskou novinářku Lakičovou měl kriminální pozadí

Útok na černohorskou investigativní novinářku Oliveru Lakičovou spáchaný loni v květnu v Podgorici má na svědomí kriminální organizace. V metropoli Černé Hory to dnes oznámili vedoucí představitelé policie. Média nezaznamenala, že by se vyjádřili k motivu útoku či k případnému objednavateli.
Vražda, ilustrační foto

Jak se vraždí na objednávku? Skuteční nájemní vrazi neodpovídají filmovému obrazu

Nájemní zabijáci jsou ve filmech často zobrazováni jako skvěle vycvičení a téměř ležérně působící muži, kteří využívají nejmodernější vybavení a za vykonaný čin inkasují obhromné sumy peněz. Z dostupných informací se však zdá, že tento obraz příliš neodpovídá realitě. Jak dnes vypadá svět vražd na objednávku? A na kolik si vlastně zabijáci přijdou?
Ministerstvo vnitra

Pozor na ruskojazyčnou a balkánskou mafii. V ČR korumpuje státní správu, varuje vnitro

Praha - Zahraniční organizovaný zločin v Česku proniká korupcí do státní správy a veřejné samosprávy. V některých případech se přitom potkává i spolupracuje s tuzemským organizovaným zločinem. Uvádí to situační zpráva o vnitřní bezpečnosti země za loňský rok, kterou dnes získala ČTK. České bezpečnostní složky přednostně monitorují balkánské, ruskojazyčné a asijské kriminální organizace. Korupce je přitom společný prvek, který podle zprávy využívají všechny zahraniční skupiny.
Ilustrační foto

Slavný mafián ovládal celé Chicago, nakonec jej zabila pohlavní nemoc

Chicago - Jeho jméno je téměř synonymem pro organizovaný zločin a mafii. Alphonse Gabriel Capone známý jako Al Capone si během 20. a 30. let minulého století podmanil velkou část amerického podsvětí a svého času byl uznávanou celebritou a velkou osobností veřejného života. Žádný strom ale neroste do nebe a i pro velkého Ala si tak nakonec sáhla ruka zákona.
DNA

Bič na zločince? Vědci umějí z DNA vyčíst další informace

Londýn - Popis pachatele je pro policii při vyšetřování zločinu velmi důležitý, ale na výpovědi svědků se nelze vždy spoléhat. Kriminalistům by nyní mohla pomoci DNA. Vědci totiž tvrdí, že z ní dokážou "vyčíst" výšku člověka. Objec lze ale využít například i v medicíně.

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

U Slaného došlo k tragické dopravní nehodě. (5.6.2023)

Dva lidé nepřežili tragickou nehodu u Slaného, zasahoval vrtulník

Dva lidé nepřežili pondělní odpolední nehodu u Slaného, ke které vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně záchranářského vrtulníku. Komunikace byla obousměrně uzavřená až do půl deváté večer, příčinou se zabývají kladenští kriminalisté.

včera

včera

včera

včera

Tenis, ilustrační fotografie.

Českému tenisu se na French Open s výjimkou Muchové nedaří. Bouzková je po kontroverzi terčem kritiky

Letošní ročník French Open si většina českých tenistů a tenistek za rámeček nedá. Jako jediná tenistka nese český prapor Karolína Muchová, která tak bude bojovat poprvé o semifinále Roland Garros poté, co si v osmifinále poradila s Ruskou Elinu Avanesjanovou 6:4 a 6:3. Její další soupeřkou v turnaji v úterý od 11:00 další ruská reprezentantka Anastasia Pavljučenková.

včera

včera

včera

včera

Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Blinken vzkázal světu, že USA nedovolí Íránu vyvinout jadernou zbraň

Americký ministr zahraničí Antony Blinken v pondělí ujistil svět, že Spojené státy americké nechtějí dovolit Íránu, aby vyvinul jadernou zbraň. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zároveň napadl Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE) za nedostatečné vyšetřování íránského jaderného programu. 

včera

Ilustrační fotografie.

Orient Express se vydal na svou první cestu před 140 lety

Vlaková souprava Orient Express je symbolem luxusu. Na svou první jízdu vyrazila před 140 lety, dne 5. června 1883. Ve vagónech tohoto vlaku se psaly dějiny, odehrály se zde výjimečné i tragické okamžiky. Postupem času se stal legendou, dostal se na stránky knih i na filmové plátno. 

včera

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie.

Rozvratné akce i tvrdý boj na frontě. Náznaky protiofenzívy existují, nikdo ji ale nemůže potvrdit

Ukrajinci se na protiofenzívu zřejmě připravili jak konvenčně, tak i hybridně. Existují informace o systému ukrajinských agentů přímo uvnitř Ruské federace, kteří mají za úkol podnikat rozvratné akce. Mezitím sociálními sítěmi kolují videa ukazující čím dál tvrdší boje. Ty nejtěžší se zřejmě stále odehrávají v okolí Bachmutu, šéf Wagnerovců Prigožin podle RFE/RL potvrdil, že okupanti přišli minimálně o jednu vesnici. 

Aktualizováno včera

Polsko, ilustrační fotografie.

Polsko prohrálo ve sporu s Evropskou komisí o justiční reformu

Soudní dvůr EU v pondělí rozhodl, že polská vláda porušila unijní právo svými reformami v oblasti justice z roku 2019. Zároveň potvrdil rozhodnutí Evropské komise pokutovat Varšavu, ačkoliv dneškem končí povinnost pokutu platit. Potenciálně však Polsku hrozí jiné sankce. 

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

V Holešově se srazil osobní vlak s nákladním autem. (5.6.2023) Prohlédněte si galerii

V Holešově se srazil vlak s nákladním autem, devět lidí se zranilo

Devět zraněných si vyžádala ranní srážka osobního vlaku s nákladním autem na železničním přejezdu v Holešově. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Železniční provoz na trati byl kvůli nehodě přerušen až do odpoledních hodin, nyní už spoje opět jezdí.

včera

Ministerstvo obrany

Česká armáda přijde o dva představitele. Zamíří do NATO

Dva čelní představitelé české armády odcházejí z Generálního štábu do nejvyšších struktur Severoatlantické aliance (NATO). Podle serveru Aktuálně.cz ve velení armády skončí první zástupce náčelníka Karla Řehky a šéf velitelství pro operace.

včera

Pavel jmenoval tři nové ústavní soudce Baxu, Wintra a Zemanovou

Prezident Petr Pavel v pondělí jmenoval první tři ústavní soudce, které vybral po svém nástupu do funkce hlavy státu. Jsou jimi bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, profesor ústavního práva Jan Wintr a někdější prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy