Praha – Mluvčí Paroubkovy NS-LEV21 Miroslav Němec se pozastavuje nad „překvapením“ vyplývajícím z Výroční zprávy BIS za rok 2011, že „do státní správy, samosprávy, ale i justice zasáhl také organizovaný zločin,“ jak uvedla Česká televize.
Zprávu vrchní policejní rada a plukovník Policie ČR zesměšňuje slovy: „málem jsem v úžasu oněměl, neboť v naší „demokracii po česku“ si toho konečně, po dlouhých 22 letech, od změny politického režimu, někdo všiml.“ Podiv, který zpráva vyvolala, nechápe, protože je to známo zhruba od počátku devadesátých let, kdy došlo k otevření hranic a v důsledku toho byla ochromena policie. Organizovanému zločinu se u nás tehdy začalo velmi dařit.
„Jako letitý policista jsem nevěřícně sledoval, že do funkce ministrů vnitra jsou převážně instalováni naprostí civilní laici s tendencí policejní sbor co nejvíce rozbít a doslova zničit, popř. ho alespoň učinit neakceschopným, včetně naprosto neschopných všech náměstků ministra, které si každý ministr vybíral většinou ze svých pivních kamarádů,“ píše Němec. Němec napsal řadu publikací o boji s organizovaným zločinem již v roce 1995, v publikaci z roku 2003 pak napsal o organizovaném zločinu postihujícím přímo Českou republiku, o jeho podobě.
Nic se u nás však nedělo a organizovaný zločin u nás stále rostl. Když už se někdo dostal před soud, najednou bylo dokázáno, že o tento druh zločinu vlastně ani nešlo. Funkcionáři se pak diví, jakou zprávu jim BIS předloží, přestože se znění výroční zprávy až tak neliší od minulých let.
„Chcete-li, aby něco opravdu fungovalo, dejte na místo nejvyššího šéfa opravdového odborníka, který má nejen vystudovaný příslušný vysokoškolský obor studia, v našem případě buď Policejní akademii České republiky v Praze, anebo Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale má rovněž potřebnou, tj. minimálně dvacetiletou, délku odborné praxe a nedávejte do funkcí břídily, kteří dostanou z titulu funkce sice hodnost plukovníka, ale pomalu neumí ani číst,“ uvádí Němec a dodává: „a aby se to neprozradilo, obklopují se pak většinou ještě většími tupci či různými protekčními primitivními „řiťolezy“, kteří si ve věku blízkém třiceti až třiceti pěti let myslí, že si mohou dovolit naprosto všechno a výsledky jejich devastace nebude ani v budoucnu jednoduché napravit.“
Související

Organizovaný zločin nepolevuje. Mafiáni a gangsteři využijí každé možnosti k zisku

NÁZOR: Prohnilý offshoreový byznys. Aktivista objasňuje skandál Pandora Papers
organizovaný zločin , Miroslav Němec , BIS
Aktuálně se děje
včera

Tipsport extraliga: Sparta v play-off porazila Třinec 2:1
včera

Trumpa administrativa ignorovala soudní příkaz. Je nám to jedno, vzkazuje
včera

Kyjev varuje EU: Bez dohody o obchodu budete čelit následkům
včera

Jaro je v rozpuku. Meteorologové upozorňují alergiky na vývoj pylové zátěže
včera

Policie zadržela uprchlého soudce Kafku. Dostal se jen do Chorvatska
včera

Na Trumpa už reaguje i Japonsko. Namíří rakety na KLDR
včera

Kanada a Francie spojily síly. Carney a Macron se postavili Trumpově obchodní válce
včera

Evropští giganti tlačí na von der Leyenovou. Vidí šanci, jak využít nevyzpytatelnost Trumpa
včera

USA mají problém. Evropu žádají o pomoc
včera

EU dnes bude hledat cesty, jak dosáhnout konce války. Putin ve skutečnosti nechce mír, zaznívá od lídrů
včera

Trump rozhodne o budoucnosti evropských sankcí proti Rusku
včera

Ztracení, ale nezapomenutí. Jak Ukrajinci hledají zmizelé ve válce pomocí umělé inteligence a odhodlaných rodin
včera

Moskva couvá. V rámci dohody umožní rozmístění pozorovatelů na Ukrajině
včera

Saúdská Arábie: Proč se stala klíčovou zemí v jednáních o konci války na Ukrajině?
včera

Chceme zjistit, zda můžeme válku ukončit. Trump prozradil, o čem chce mluvit s Putinem
včera

V úterý budu mluvit s Putinem, oznámil Trump
včera

„Všechno je ztraceno.“ Ukrajinští vojáci popisují ústup z Kurské oblasti jako scénu z hororu
včera

Počasí na týden: Meteorologové slibují poslední závan zimy. Bude krátký
16. března 2025 21:53

V Lidlu se zamysleli a vymysleli něco netradičního. O úspěchu rozhodnou lidé
16. března 2025 20:57
S navrátilcem Schickem, ale bez nováčků. Hašek zveřejnil nominaci na úvod kvalifikace
Koncem března začne kvalifikace na fotbalové mistrovství světa, které se v roce 2026 bude konat v USA, Kanadě a Mexiku, a proto reprezentační trenér Ivan Hašek zveřejnil nominaci pro úvodní kvalifikační duely s Faerskými ostrovy a Gibraltarem. V ní se po návratu po zdravotních potížích opět objevuje jedna z největších opor, útočník Patrik Schick, i další uzdravení reprezentanti Michal Sadílek a David Jurásek. Realizační tým se tentokrát obejde bez jediného nováčka v kádru.
Zdroj: David Holub