Berlínské kriminální klany arabského původu loví své další členy mezi migranty, uvádí německá média na základě policejních zpráv. Společně se podílejí na utváření paralelní gangsterské kultury. Podle kritiků je její existence dokladem nezvládnuté imigrační politiky.
Tzv. berlínské klany ovládají v hlavním městě Německa většinu ilegálního obchodu s drogami a prostitutkami. Jejich zakladatelé arabského a kurdského původu přišli do Německa v roce 1980 z válkou stiženého Libanonu jako uprchlíci. Do „rodiny“ se pokouší přidat i současné uprchlíky.
Kriminální klany využívají zvláštního právního postavení žadatelů o azyl, díky kterému existuje menší pravděpodobnost, že budou za své aktivity odsouzeni a dáni do vězení. Migranti uskutečňují „špinavou práci“ jako je prodej drog či drobné krádeže. Podle německé policie mají kriminální klany v oblibě zvláště mladé, fyzicky silné muže.
Gangsterská kultura přistěhovalců arabského původu má v Německu jisté výsadní postavení. Objevuje se v televizních pořadech a je mytologizována německými rappery. Nejznámější z nich, rapper Bushido (v ČR známý svým duetem s Karlem Gottem), se pyšnil vazbami na berlínský kriminální klan. Nyní však Bushido hledá ochranu u konkurenčního klanu. Jeho žena sdělila týdeníku Stern, že se bojí o život kvůli gangsterům, kteří utvořili „paralelní společnost v Německu“.
Podle německé mutace serveru The Local je dokladem síly kriminálních klanů v Německu zářijový pohřeb Nidala Rabiha v islámské sekci berlínského hřbitova, kterého se zúčastnilo na 2000 lidí a na jehož průběh dohlíželo 150 policistů. Rabih, který dosáhl v kriminálním podsvětí kultovního statutu, byl zabit blízko veřejného parku Tempelhof před svou rodinou. Na místě vraždy se poté objevovala malba, zobrazující jej jako islámského mučedníka. Ačkoliv se během svého života dopustil více než 100 přestupků a celou dekádu strávil ve vězení, nebyl deportován, protože mu Libanon odmítl udělit pas.
Zabití Rabiha byl akt probíhající tvrdé gangsterské války mezi různými kriminálními klany soustředěných kolem etnických hranic. Podle Wall Street Journal nyní Berlín připomíná New York s celým spektrem etnických skupin, které chtějí svůj „díl koláče.“ Tyto kriminální klany netrpí nedostatkem členů. Jak upozorňuje bývalý člen berlínského gangu Hamed Khamis, mladí lidé jsou fascinováni na odiv vystavovaným luxusem.
Kriminální klany dřívějších uprchlíků jsou postaveny na patriarchálních základech a přísném dodržování muslimských pravidel cti. To jim umožňuje vynutit si loajalitu svých členů. Antisemitismus je mezi nimi velice rozšířen, stejně jako despekt k gayům a ženám.
Policie je ostře kritizována za dlouhodobé ignorování existence paralelní kriminální kultury v zemi proslulé malou zločinností. Ralph Ghadban, německo-libanonský badatel a autor knihy o kriminálních klanech v Berlíně, považuje za jádro problému politickou korektnost, kvůli které se nemluvilo o kriminálních tendencích těchto migrantů.
Podle sociologů jsou berlínské kriminální klany příkladem nezvládnuté imigrace. Poté, co jejich zakladatelé přišli do Německa, v důsledku nedostatečného přístupu do vzdělávacích institucí a na pracovní trh se velmi snadno obrátili k snadnému a výnosnému výdělku garantovaného kriminálními aktivitami.
Gangsterská kultura a terorismus
Německé kriminální klany jsou dalším kamenem do širší mozaiky propletených tahů mezi islámským fundamentalismem, kriminalitou a terorismem. Islámský stát opakovaně se pokoušel získat pro svoje záležitosti migrační komunity tím, že své bojovníky stylizoval do rolí drsných gangsterů a oslavoval své činy v rapperských písních. Velká část strůjců teroristických útoků v Evropě byla právě kriminálníky se sympatiemi k gangsterskému typu života.
Zpravodajské služby též upozorňují na skutečnost, že radikalizace se dnes děje v věznicích, kam jsou umisťováni usvědčení členové kriminálních klanů. Jak upozorňuje Ghadban, pro tyto klany jsou západní demokracie místem vhodným k plundrování. Není nic těžkého posunout toto myšlení do extrému a přinutit věřit gangstery, že západní civilizace si zaslouží zničit.
Související
Migrace jako útěk před zlou situací a hybridní válka. EU ji neumí vyřešit a zřejmě ani nevyřeší
Spor o azylovou reformu: Scholz o ní pochybuje, Česko nabízí pomoc
uprchlíci , gangy , Německo , migrace , organizovaný zločin
Aktuálně se děje
včera
Princ Harry je černá ovce, říká Trumpův syn. Zavzpomínal i na Alžbětu II.
včera
RECENZE: Dcera národa reviduje národní obrození mladistvou perspektivou. Daří se to?
včera
Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou
včera
Můžeme brát Trumpa vážně? Kontrast s Harrisovou je nebývale silný, analyzuje expert Smith volby v USA
včera
Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně
včera
Ochraňují nás duše zemřelých příbuzných? Naši předci tomu věřili
včera
Netradiční policejní práce. Strážci zákona dnes začnou střílet divočáky na Liberecku
včera
Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie
včera
Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní
včera
Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?
včera
Izraelská armáda zabila velitele Hizballáhu i organizátora útoků ze 7. října
včera
Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb
včera
Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům
včera
Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět
včera
Španělsko se topí pod vodou. Video ukazuje, jak povodně zaplaví město za pár vteřin
včera
Česko se raduje z výsledků voleb v Moldavsku. Můžete se na nás spolehnout, vzkázal Sanduové Fiala
včera
Prezidentské volby v Moldavsku vyhrála Sanduová, čelila ruským pokusům zvrátit hlasování
včera
Trump zažaloval televizní stanici CBS
včera
WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael
včera
V amerických volbách už hlasovalo přes 75 milionů lidí. Dříve, než vůbec začaly
Americké prezidentské volby se rychle blíží a podle údajů centra Floridské univerzity pro sledování voleb, které byly zveřejněny v neděli, již více než 75 milionů voličů využilo možnost hlasovat předem.
Zdroj: Libor Novák