Berlínské kriminální klany arabského původu loví své další členy mezi migranty, uvádí německá média na základě policejních zpráv. Společně se podílejí na utváření paralelní gangsterské kultury. Podle kritiků je její existence dokladem nezvládnuté imigrační politiky.
Tzv. berlínské klany ovládají v hlavním městě Německa většinu ilegálního obchodu s drogami a prostitutkami. Jejich zakladatelé arabského a kurdského původu přišli do Německa v roce 1980 z válkou stiženého Libanonu jako uprchlíci. Do „rodiny“ se pokouší přidat i současné uprchlíky.
Kriminální klany využívají zvláštního právního postavení žadatelů o azyl, díky kterému existuje menší pravděpodobnost, že budou za své aktivity odsouzeni a dáni do vězení. Migranti uskutečňují „špinavou práci“ jako je prodej drog či drobné krádeže. Podle německé policie mají kriminální klany v oblibě zvláště mladé, fyzicky silné muže.
Gangsterská kultura přistěhovalců arabského původu má v Německu jisté výsadní postavení. Objevuje se v televizních pořadech a je mytologizována německými rappery. Nejznámější z nich, rapper Bushido (v ČR známý svým duetem s Karlem Gottem), se pyšnil vazbami na berlínský kriminální klan. Nyní však Bushido hledá ochranu u konkurenčního klanu. Jeho žena sdělila týdeníku Stern, že se bojí o život kvůli gangsterům, kteří utvořili „paralelní společnost v Německu“.
Podle německé mutace serveru The Local je dokladem síly kriminálních klanů v Německu zářijový pohřeb Nidala Rabiha v islámské sekci berlínského hřbitova, kterého se zúčastnilo na 2000 lidí a na jehož průběh dohlíželo 150 policistů. Rabih, který dosáhl v kriminálním podsvětí kultovního statutu, byl zabit blízko veřejného parku Tempelhof před svou rodinou. Na místě vraždy se poté objevovala malba, zobrazující jej jako islámského mučedníka. Ačkoliv se během svého života dopustil více než 100 přestupků a celou dekádu strávil ve vězení, nebyl deportován, protože mu Libanon odmítl udělit pas.
Zabití Rabiha byl akt probíhající tvrdé gangsterské války mezi různými kriminálními klany soustředěných kolem etnických hranic. Podle Wall Street Journal nyní Berlín připomíná New York s celým spektrem etnických skupin, které chtějí svůj „díl koláče.“ Tyto kriminální klany netrpí nedostatkem členů. Jak upozorňuje bývalý člen berlínského gangu Hamed Khamis, mladí lidé jsou fascinováni na odiv vystavovaným luxusem.
Kriminální klany dřívějších uprchlíků jsou postaveny na patriarchálních základech a přísném dodržování muslimských pravidel cti. To jim umožňuje vynutit si loajalitu svých členů. Antisemitismus je mezi nimi velice rozšířen, stejně jako despekt k gayům a ženám.
Policie je ostře kritizována za dlouhodobé ignorování existence paralelní kriminální kultury v zemi proslulé malou zločinností. Ralph Ghadban, německo-libanonský badatel a autor knihy o kriminálních klanech v Berlíně, považuje za jádro problému politickou korektnost, kvůli které se nemluvilo o kriminálních tendencích těchto migrantů.
Podle sociologů jsou berlínské kriminální klany příkladem nezvládnuté imigrace. Poté, co jejich zakladatelé přišli do Německa, v důsledku nedostatečného přístupu do vzdělávacích institucí a na pracovní trh se velmi snadno obrátili k snadnému a výnosnému výdělku garantovaného kriminálními aktivitami.
Gangsterská kultura a terorismus
Německé kriminální klany jsou dalším kamenem do širší mozaiky propletených tahů mezi islámským fundamentalismem, kriminalitou a terorismem. Islámský stát opakovaně se pokoušel získat pro svoje záležitosti migrační komunity tím, že své bojovníky stylizoval do rolí drsných gangsterů a oslavoval své činy v rapperských písních. Velká část strůjců teroristických útoků v Evropě byla právě kriminálníky se sympatiemi k gangsterskému typu života.
Zpravodajské služby též upozorňují na skutečnost, že radikalizace se dnes děje v věznicích, kam jsou umisťováni usvědčení členové kriminálních klanů. Jak upozorňuje Ghadban, pro tyto klany jsou západní demokracie místem vhodným k plundrování. Není nic těžkého posunout toto myšlení do extrému a přinutit věřit gangstery, že západní civilizace si zaslouží zničit.
Související
Pád Asada rozpoutal v Evropě vášnivou debatu. Uprchlíci se bojí, co bude dál
V Česku se má zlepšit pokrytí leteckou záchrankou. Vláda řešila i boj s korupcí
uprchlíci , gangy , Německo , migrace , organizovaný zločin
Aktuálně se děje
včera
Karel III. o Vánocích neuvidí dva prince. Do Sandringhamu nepřijedou
včera
Schick pokračuje ve výtečné fazóně. Čtyřmi góly proti Freiburgu přeskočil Kollera
včera
Útočník z Magdeburgu míří do vazby. Bilance páteční tragédie se změnila
včera
Počasí se ochladilo a déšť se mění ve sníh. Meteorologové poskytli předpověď
včera
RECENZE: Americký muzikálový hit Čarodějka protíná Hollywood a TikTok
včera
Robert Fico je u Putina v Kremlu
včera
Ukrajinci zaútočili na Kazaň. Putin teď slibuje mnohem větší destrukci na Ukrajině
včera
Poslední šance si vyřídit všechno potřebné. Pošta sdělila, jak bude mít otevřeno
včera
Davidovou trápí vyhřezlá ploténka. Na operaci se však zatím nechystá
včera
Bramborový salát podle Magdaleny Dobromily Rettigové
včera
Prosincové projevy politiků: Pavel bude poslední v řadě. Promluví i Zeman
včera
Důchody dostanou lidé do Štědrého dne. Příští rok už to bude o Vánocích jinak
včera
Rok od střelby na FF UK: Oběti se spravedlnosti nedočkají, přestože viníka smrti 14 lidí známe
včera
Otevírací doba o Vánocích. Pořádky se nemění, zákon mluví jasně
včera
Rok od tragédie, která změnila život mnoha lidem. Česko si připomíná nejhorší masovou střelbu v historii
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Česko si připomnělo oběti tragédie na FF UK. Naší společností otřásla, říká Fiala
21. prosince 2024 21:56
Kate a William dojali Brity vánoční pohlednicí. Zachycuje klíčový moment tohoto roku
21. prosince 2024 20:30
Česká hymna poprvé zazněla před 190 lety. V Tylově Fidlovačce
21. prosince 2024 19:33
Policii znepokojuje, co se děje na D1 před Brnem. Ukázala záběry nebezpečných nehod
21. prosince 2024 18:50
Nobelova cena pro Trumpa? Při splnění jednoho předpokladu může být kandidátem
Pokud budoucí americký prezident Donald Trump dokáže docílit vyřešení konfliktu na Ukrajině, mohl by dostat Nobelovu cenu míru. V komentáři pro server Foreign Affairs napsal americký politolog Michael McFaul.
Zdroj: Jakub Jurek