Uprchlíci v berlínských kriminálních klanech? Alarmující příklad nezvládnuté imigrace, tvrdí kritici

Berlínské kriminální klany arabského původu loví své další členy mezi migranty, uvádí německá média na základě policejních zpráv. Společně se podílejí na utváření paralelní gangsterské kultury. Podle kritiků je její existence dokladem nezvládnuté imigrační politiky.

Tzv. berlínské klany ovládají v hlavním městě Německa většinu ilegálního obchodu s drogami a prostitutkami. Jejich zakladatelé arabského a kurdského původu přišli do Německa v roce 1980 z válkou stiženého Libanonu jako uprchlíci. Do „rodiny“ se pokouší přidat i současné uprchlíky.

Kriminální klany využívají zvláštního právního postavení žadatelů o azyl, díky kterému existuje menší pravděpodobnost, že budou za své aktivity odsouzeni a dáni do vězení. Migranti uskutečňují „špinavou práci“ jako je prodej drog či drobné krádeže. Podle německé policie mají kriminální klany v oblibě zvláště mladé, fyzicky silné muže.

Gangsterská kultura přistěhovalců arabského původu má v Německu jisté výsadní postavení. Objevuje se v televizních pořadech a je mytologizována německými rappery. Nejznámější z nich, rapper Bushido (v ČR známý svým duetem s Karlem Gottem), se pyšnil vazbami na berlínský kriminální klan. Nyní však Bushido hledá ochranu u konkurenčního klanu. Jeho žena sdělila týdeníku Stern, že se bojí o život kvůli gangsterům, kteří utvořili „paralelní společnost v Německu“.

Podle německé mutace serveru The Local je dokladem síly kriminálních klanů v Německu zářijový pohřeb Nidala Rabiha v islámské sekci berlínského hřbitova, kterého se zúčastnilo na 2000 lidí a na jehož průběh dohlíželo 150 policistů. Rabih, který dosáhl v kriminálním podsvětí kultovního statutu, byl zabit blízko veřejného parku Tempelhof před svou rodinou. Na místě vraždy se poté objevovala malba, zobrazující jej jako islámského mučedníka. Ačkoliv se během svého života dopustil více než 100 přestupků a celou dekádu strávil ve vězení, nebyl deportován, protože mu Libanon odmítl udělit pas.

Zabití Rabiha byl akt probíhající tvrdé gangsterské války mezi různými kriminálními klany soustředěných kolem etnických hranic. Podle Wall Street Journal nyní Berlín připomíná New York s celým spektrem etnických skupin, které chtějí svůj „díl koláče.“ Tyto kriminální klany netrpí nedostatkem členů. Jak upozorňuje bývalý člen berlínského gangu Hamed Khamis, mladí lidé jsou fascinováni na odiv vystavovaným luxusem.

Kriminální klany dřívějších uprchlíků jsou postaveny na patriarchálních základech a přísném dodržování muslimských pravidel cti. To jim umožňuje vynutit si loajalitu svých členů. Antisemitismus je mezi nimi velice rozšířen, stejně jako despekt k gayům a ženám.

Policie je ostře kritizována za dlouhodobé ignorování existence paralelní kriminální kultury v zemi proslulé malou zločinností. Ralph Ghadban, německo-libanonský badatel a autor knihy o kriminálních klanech v Berlíně, považuje za jádro problému politickou korektnost, kvůli které se nemluvilo o kriminálních tendencích těchto migrantů.   

Podle sociologů jsou berlínské kriminální klany příkladem nezvládnuté imigrace. Poté, co jejich zakladatelé přišli do Německa, v důsledku nedostatečného přístupu do vzdělávacích institucí a na pracovní trh se velmi snadno obrátili k snadnému a výnosnému výdělku garantovaného kriminálními aktivitami.

Gangsterská kultura a terorismus

Německé kriminální klany jsou dalším kamenem do širší mozaiky propletených tahů mezi islámským fundamentalismem, kriminalitou a terorismem. Islámský stát opakovaně se pokoušel získat pro svoje záležitosti migrační komunity tím, že své bojovníky stylizoval do rolí drsných gangsterů a oslavoval své činy v rapperských písních. Velká část strůjců teroristických útoků v Evropě byla právě kriminálníky se sympatiemi k gangsterskému typu života.

Zpravodajské služby též upozorňují na skutečnost, že radikalizace se dnes děje v věznicích, kam jsou umisťováni usvědčení členové kriminálních klanů. Jak upozorňuje Ghadban, pro tyto klany jsou západní demokracie místem vhodným k plundrování. Není nic těžkého posunout toto myšlení do extrému a přinutit věřit gangstery, že západní civilizace si zaslouží zničit.

Související

Uprchlíci, ilustrační foto

Loňský rok byl pro uprchlíky rekordně tragický

V loňském roce zemřelo na migračních trasách po celém světě nejméně 8565 lidí, což je nejvíce od začátku pořizování záznamů v roce 2014. Informovala o tom ve středu agentura AFP s odvoláním na údaje Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Více souvisejících

uprchlíci gangy Německo migrace organizovaný zločin

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Medvěd, ilustrační fotografie.

Fico chce ulehčit odstřel medvědů, kteří se přiblíží k lidem

Slovensko po odstřelu medvěda, který v březnu napadl několik lidí v Liptovském Mikuláši, plánuje další kroky ohledně této problematiky. Ficova vláda na středečním zasedání schválila návrh ústavního zákona, který má řešit zvýšený výskyt medvědů v blízkosti lidských obydlí. 

před 1 hodinou

Bohumil Hrabal. Foto: Hana Haplová

Legendární spisovatel Bohumil Hrabal se narodil před 110 lety

Kdo by neznal krásnou Maryšku a ukřičeného Pepina z Postřižin nebo díla jako Ostře sledované vlaky, Slavnosti sněženek či Obsluhoval jsem anglického krále. Filmovou podobu jim dal režisér Jiří Menzel, autorem knižních předloh je Bohumil Hrabal, od jehož narození uplynulo přesně 110 let. Ten pro psaní povídek a novel čerpal inspiraci ve svém vlastním životě.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

FK Dukla Praha

Rada se na lavičce Dukly může objevovat ještě minimálně tři týdny. Osmiměsíční trest je nepravomocný

Hojně diskutovaný rekordní trest za rasismus pro trenéra fotbalové pražské Dukly není definitivní, protože odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) si vyžádala od disciplinární komise písemné odůvodnění toho, proč právě k tomuto trestu přistoupila. Protože se o Radově případu bude jednat až za tři týdny, do té doby se bude moct Petr Rada nadále objevovat na lavičce během druholigových zápasů.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Vladimir Putin

Putin konečně řekl pravdu. Rusko by proti NATO nemělo velkou šanci

Souhlasit se slovy ruského prezidenta Vladimira Putina se dá jen zřídka. Platí to především v posledních letech, kdy jeho vnitřní politika dramaticky prohlubuje autoritářství a stále více spoléhá na represivní nástroje, zatímco politika zahraniční přerostla v otevřenou vojenskou agresi vůči sousednímu státu a ignorování mezinárodních smluv, kterých je Moskva signatářem. Ve světle tradičního chvástání nad silou Ruska a jeho armády pak včerejší Putinův výrok, že Rusko je ve srovnání se Západem víceméně vojenským trpaslíkem, a proto válka s NATO nedává z jeho pohledu smysl, působí jako výjimečný záblesk smyslu pro realitu.

před 5 hodinami

Hokej, ilustrační fotografie.

Hokejisty Karlových Varů budou trénovat zlatí hoši z přelomu tisíciletí Patera a Moravec

Krátce po nedávném vyřazení Karlových Varů z předkola letošního extraligového play-off, v němž nestačily na České Budějovice, se potvrdila jména nových trenérů. Dosavadního kouče Energetiků Václava Eismanna, jenž působil na tamní lavičce od února, nahradí olympijský vítěz z Nagana Pavel Patera. Jeho asistentem pak bude další olympijský vítěz z roku 1998 a taktéž mistr světa z roku 2001 David Moravec. Dvouletou smlouvu s karlovarským klubovým vedením podepsal kromě nich i nový trenér brankářů Lukáš Mensator.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Miloš Zeman chce na Slovensko, ale zůstává v Motole. Zdravotní stav se zlepšuje

Dva týdny už je exprezident Miloš Zeman hospitalizovaný v pražské Fakultní nemocnici Motol. Podle lékařů se jeho zdravotní stav nadále zlepšuje, na odhad termínu propuštění je však brzy. Zeman přitom údajně koketuje s myšlenkou, že by se vydal na Slovensko a před druhým kolem tamní prezidentské volby podpořil Petera Pellegriniho. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy