Policie vtrhla do mešity v Berlíně. Je baštou salafismu, navštěvoval ji terorista Amri

Německá policie dnes provedla razii proti berlínským salafistům, tedy islámským fundamentalistům. Prohledala při tom mešitu, několik bytů a dalších prostor v německém metropoli. Imám mešity Sahaba v berlínské čtvrti Wedding je podezřelý, že poskytl jistému radikálnímu bojovníkovi v Sýrii peníze na "vybavení pro páchání teroristické trestné činnosti", uvedla agentura DPA s odvoláním na státní zastupitelství.

Policie při zátahu zabavila počítače, USB, harddisky a chytré telefony. Obsah těchto nosičů dat bude vyhodnocovat. Do akce se zapojili policisté z oddělení pro politicky motivovanou kriminalitu i jednotka speciálních zásahových sil.

Mešitu Sahaba v minulosti navštěvoval Anis Amri, který před dvěma lety spáchal teroristický útok na vánočním trhu v Berlíně. Zemřelo při něm tehdy 12 lidí, včetně jedné Češky.

Tuto mešitu sleduje německá kontrarozvědka, protože má pověst místa, kde se scházejí radikální salafisté. Jejího imáma, 45letého Ahmada A., který na veřejnosti vystupuje jako Abul Baraa, zpravodajská služba považuje za významného šiřitele salafistické ideologie.

Zatím nejsou informace o tom, že by byl někdo zadržen.

Související

Více souvisejících

Berlín Terorismus Muslimové Německo Anis Amri (terorista z Berlína)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 2 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 14 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy