Co má Evropský parlament na programu tento týden? Veřejná slyšení kandidátů do Komise, dětská práva nebo Turecko

Na půdě Evropského parlamentu bude i v tomto týdnu poměrně rušno. Nejvýznamnější agendy se budou řešit přesně uprostřed týdne, ve středu proběhnou debaty ohledně práv dětí nebo Turecka. I čtvrtek bude v europarlamentu rušným dnem – poslanci si připomenou pád Berlínské zdi, opět se dostanou k záležitosti migrace a na programu jsou i veřejná slyšení tří kandidátů na posty komisařů nové Evropské komise Ursuly von der Leyenové.

Přidejte svůj názor

Sídlo Evropského parlamentu
doporučujeme

Již tuto středu si evropští poslanci připomenou výročí třiceti let od přijetí Úmluvy o právech dítěte z 20. listopadu 1989. Členové Evropského parlamentu se proto budou zabývat tím, jak moc se v otázce dětských práv v rámci uplynulých třiceti let pokročilo, a také tím, jakým výzvám čelí mladí lidé dnes. Další výročí, kteří si nejen evropští poslanci budou v tomto týdnu připomínat, je beze sporu pád Berlínské zdi, který před třiceti lety představoval zcela klíčový okamžik, který napomohl sjednocení nejen Německa, ale i celé Evropy.

Na program se znovu dostane i Turecko, jehož říjnovou ofenzivu v Sýrii EU již několik týdnů kritizuje, a hodlá tak proti zemi zavést i určitá opatření. Poslanci se navíc budou zabývat nedávnými vrty v unijních vodách východního Středozemí, které také způsobují rozpory.

Hlavním bodem čtvrtečního programu budou zajisté veřejná slyšení nových kandidátů na komisaře Evropské komise za státy Maďarsko, Rumunsko a Francii. Kandidáti těchto tří zemí již prošli vyšetřováním jejich finančních zájmů, nyní je čekají slyšení, během kterých budou vyslýcháni poslanci europarlamentu za účelem prověření jejich kompetencí a schopností v oblastech, které jim mají být svěřeny.

Ve čtvrtek se budou členové Evropského parlamentu dále věnovat problematice migrace, konkrétně se budou zabývat situací v Řecku a Bosně. Posledním bodem čtvrtečních parlamentních debat pak bude situace v Polsku a situace ohledně rezoluce žádající vládní zrušení zákona, který kriminalizuje sexuální výchovu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migrant unesl a týral mladou Češku. Prošla si peklem, politici jsou na…

05.12.2019 22:02 Aktualizováno Teprve třiadvacetiletá Češka má za sebou hrůzný zážitek. Před rokem se na Facebooku seznámila s…

Biskup zpronevěřil miliony, prokuratura ho obvinila

05.12.2019 21:57 Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry.…

"Černý čtvrtek" pro Macrona: Francii paralyzovala stávka, v ulicích 800…

05.12.2019 21:15 Aktualizováno Přes 800.000 lidí dnes podle francouzské vlády vyšlo do ulic měst ve snaze donutit prezidenta…

Expremiér Fico byl obviněn. Dle policie schvaloval protiromské výroky

05.12.2019 18:39 Aktualizováno Slovenská policie obvinila bývalého premiéra a šéfa nejsilnější vládní strany Směr-sociální…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama