Co má Evropský parlament na programu tento týden? Veřejná slyšení kandidátů do Komise, dětská práva nebo Turecko

Na půdě Evropského parlamentu bude i v tomto týdnu poměrně rušno. Nejvýznamnější agendy se budou řešit přesně uprostřed týdne, ve středu proběhnou debaty ohledně práv dětí nebo Turecka. I čtvrtek bude v europarlamentu rušným dnem – poslanci si připomenou pád Berlínské zdi, opět se dostanou k záležitosti migrace a na programu jsou i veřejná slyšení tří kandidátů na posty komisařů nové Evropské komise Ursuly von der Leyenové.

Sídlo Evropského parlamentu
doporučujeme

Již tuto středu si evropští poslanci připomenou výročí třiceti let od přijetí Úmluvy o právech dítěte z 20. listopadu 1989. Členové Evropského parlamentu se proto budou zabývat tím, jak moc se v otázce dětských práv v rámci uplynulých třiceti let pokročilo, a také tím, jakým výzvám čelí mladí lidé dnes. Další výročí, kteří si nejen evropští poslanci budou v tomto týdnu připomínat, je beze sporu pád Berlínské zdi, který před třiceti lety představoval zcela klíčový okamžik, který napomohl sjednocení nejen Německa, ale i celé Evropy.

Na program se znovu dostane i Turecko, jehož říjnovou ofenzivu v Sýrii EU již několik týdnů kritizuje, a hodlá tak proti zemi zavést i určitá opatření. Poslanci se navíc budou zabývat nedávnými vrty v unijních vodách východního Středozemí, které také způsobují rozpory.

Hlavním bodem čtvrtečního programu budou zajisté veřejná slyšení nových kandidátů na komisaře Evropské komise za státy Maďarsko, Rumunsko a Francii. Kandidáti těchto tří zemí již prošli vyšetřováním jejich finančních zájmů, nyní je čekají slyšení, během kterých budou vyslýcháni poslanci europarlamentu za účelem prověření jejich kompetencí a schopností v oblastech, které jim mají být svěřeny.

Ve čtvrtek se budou členové Evropského parlamentu dále věnovat problematice migrace, konkrétně se budou zabývat situací v Řecku a Bosně. Posledním bodem čtvrtečních parlamentních debat pak bude situace v Polsku a situace ohledně rezoluce žádající vládní zrušení zákona, který kriminalizuje sexuální výchovu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie hlásí za 24 hodin dalších více než 14 000 případů

26.09.2020 21:55 Ve Francii se v minulých 24 hodinách potvrdilo 14.412 nových případů koronaviru. Je to o něco méně…

Poučená Itálie účinně bojuje s druhou vlnou covidu. Zvládá ji lépe než…

26.09.2020 21:00 Itálie byla první zemí v Evropě kde virus SARS-CoV-2 udeřil na jaře letošního roku. V té době bylo…

Italský pacient 1 se vydal na 180kilometrovou štafetu

26.09.2020 20:41 První evidovaný italský pacient s covidem-19 Mattia Maestri je mezi účastníky 180kilometrového…

Páteční útok v Paříži asi souvisel s karikaturami Mohameda

26.09.2020 17:45 Aktualizováno Páteční útok v Paříži, při němž útočník pobodal dva lidi nedaleko někdejšího sídla redakce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama