Klip s popravou novinářů má ostrou dohru: Jožo Ráže a Elán vyšetřuje policie

Před třemi týdny vydala slovenská skupina Elán ve složení Jožo Ráž (65), Vašo Patejdl (65) a Ján Baláž (68) nový singl, kterým vyvolala pořádný poprask. Skupina naštvala tisíce svých příznivců, písní se teď dokonce bude zabývat slovenská policie.

Ráž, Jožo
doporučujeme

V době, kdy po vraždě novináře Jana Kuciaka vycházejí najevo stále nové informace o propojení politiky a mafie a o korupčním jednání, zveřejnila skupina Elán velmi kontroverzní klip nazvaný Bulvární krysy, v němž útočí na novináře.

Ve videoklipu je vyobrazeno přepadení, zmlácení, svázání a uvěznění novinářů. Na konci jim zpěvák Jožo Ráž dokonce míří pistolí do obličeje. Klip se jmenuje Bulvární krysy a zřejmě jde o „pomstu“ zpěváka bulvárním novinářům za to, jak o něm píší. Skupina sice klip doplnila dovětkem, že to vše je namířeno výhradně vůči bulvárním médiím, které se seriózní žurnalistikou nemají nic společného, přesto ale video vyvolalo skandál.

Média v souvislosti s klipem připomínala především vraždu novináře Jána Kuciaka, ke které došlo před rokem.

Celým videem se už také začala zabývat slovenská prokuratura, podle slovenského deníku Nový čas už se na něj zaměřila i policie. „Generální prokuratura medializovanou věc postoupí věcné a místní příslušné Krajské prokuratuře v Bratislavě na prověření," řekla mluvčí Generální prokuratury SR Andrea Predajňová.

Prokuratura nakonec usoudila, že jednání kapely bylo přes čáru, a proto předala celou věc i policii. „Můžeme potvrdit, že dne 31. 10. 2019 byl na obor kriminální policie KR PZ v Bratislavě doručen podnět z krajské prokuratury na prověření obsahu uvedeného videoklipu," prozradila Novému Času mluvčí bratislavské krajské policie Veronika Slamková. 

Policisté teď musí přezkoumat, zda se Ráž a jeho kolegové dopustili trestného činu, nebo ne. V dané záležitosti se mluví zejména podněcování k násilí a nesnášenlivosti.

Nejen příznivci, veřejnost, ale i kolegové se otočili Elánu zády a chování kapely odsoudili. Ohradila se i matka zavražděné Kuciakovy snoubenky Martiny Kušnírové. „Toto je hnus nejhrubšího zrna. Podle mě je třeba člověka, který něco takového udělá, zavřít na psychiatrii. Svým způsobem se vysmívá Jankovi i všem novinářům. Podle mě je to lidský odpad,“ tvrdí Zlatica Kušnírová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo prodlouží kvůli covidu-19 přísná omezení do 20. prosince

25.11.2020 21:57 Německo kvůli stále vysokému počtu případů nákazy koronavirem prodlouží přísná omezení do 20.…

EK varuje technologické giganty před důsledky porušování pravidel

25.11.2020 20:28 Velké technologické společnosti porušující nová pravidla Evropské unie pro jejich regulaci mohou v…

Itálie a Rakousko řeší podobu lyžařské sezony

25.11.2020 18:50 Itálie a Rakousko se dál přou o podobu nadcházející lyžařské sezony. Italský premiér Giuseppe Conte…

Německo odškodní diskriminované homosexuální vojáky

25.11.2020 17:36 Německo rehabilituje a odškodní homosexuální vojáky, kteří v minulosti čelili v armádě diskriminaci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama