Klip s popravou novinářů má ostrou dohru: Jožo Ráže a Elán vyšetřuje policie

Před třemi týdny vydala slovenská skupina Elán ve složení Jožo Ráž (65), Vašo Patejdl (65) a Ján Baláž (68) nový singl, kterým vyvolala pořádný poprask. Skupina naštvala tisíce svých příznivců, písní se teď dokonce bude zabývat slovenská policie.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Ráž, Jožo
doporučujeme

V době, kdy po vraždě novináře Jana Kuciaka vycházejí najevo stále nové informace o propojení politiky a mafie a o korupčním jednání, zveřejnila skupina Elán velmi kontroverzní klip nazvaný Bulvární krysy, v němž útočí na novináře.

Ve videoklipu je vyobrazeno přepadení, zmlácení, svázání a uvěznění novinářů. Na konci jim zpěvák Jožo Ráž dokonce míří pistolí do obličeje. Klip se jmenuje Bulvární krysy a zřejmě jde o „pomstu“ zpěváka bulvárním novinářům za to, jak o něm píší. Skupina sice klip doplnila dovětkem, že to vše je namířeno výhradně vůči bulvárním médiím, které se seriózní žurnalistikou nemají nic společného, přesto ale video vyvolalo skandál.

Média v souvislosti s klipem připomínala především vraždu novináře Jána Kuciaka, ke které došlo před rokem.

Celým videem se už také začala zabývat slovenská prokuratura, podle slovenského deníku Nový čas už se na něj zaměřila i policie. „Generální prokuratura medializovanou věc postoupí věcné a místní příslušné Krajské prokuratuře v Bratislavě na prověření," řekla mluvčí Generální prokuratury SR Andrea Predajňová.

Prokuratura nakonec usoudila, že jednání kapely bylo přes čáru, a proto předala celou věc i policii. „Můžeme potvrdit, že dne 31. 10. 2019 byl na obor kriminální policie KR PZ v Bratislavě doručen podnět z krajské prokuratury na prověření obsahu uvedeného videoklipu," prozradila Novému Času mluvčí bratislavské krajské policie Veronika Slamková. 

Policisté teď musí přezkoumat, zda se Ráž a jeho kolegové dopustili trestného činu, nebo ne. V dané záležitosti se mluví zejména podněcování k násilí a nesnášenlivosti.

Nejen příznivci, veřejnost, ale i kolegové se otočili Elánu zády a chování kapely odsoudili. Ohradila se i matka zavražděné Kuciakovy snoubenky Martiny Kušnírové. „Toto je hnus nejhrubšího zrna. Podle mě je třeba člověka, který něco takového udělá, zavřít na psychiatrii. Svým způsobem se vysmívá Jankovi i všem novinářům. Podle mě je to lidský odpad,“ tvrdí Zlatica Kušnírová.

Loading...
Vstupte do diskuze (25)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko zasáhla tragédie. 12 mrtvých po srážce autobusu s kamionem

13.11.2019 18:55 Aktualizováno Dvanáct lidí zemřelo a dvě desítky osob se zranily při dnešní srážce nákladního auta a autobusu na…

Zeman kondoloval Čaputové kvůli tragické nehodě autobusu

13.11.2019 18:01 Aktualizováno Český prezident Miloš Zeman poslal kondolenční dopis slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové kvůli…

Německá policie zasáhla proti ilegálům

13.11.2019 17:41 Německá policie dnes zakročila proti zločinecké síti, jež umožňovala ilegální zaměstnávání cizinců,…

Změna v eurokomisi: Portfolio spojené s migrací se přejmenuje, na nátlak…

13.11.2019 17:02 Aktualizováno Budoucí předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po tlaku části europoslanců přejmenuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama