Německo eviduje již přes 50.000 zemřelých s koronavirem

V Německu zemřelo od začátku pandemie již 50.642 lidí v souvislosti s koronavirem. Za poslední den jich přibylo 859, informoval dnes Institut Roberta Kocha (RKI), podle nějž se ve čtvrtek objevilo také 17,862 nově potvrzených nálezů na SARS-CoV-2. Minulý pátek Německo ohlásilo 1113 zemřelých a 22,368 nově infikovaných, uvedla agentura DPA.

Asi 83milionové Německo dosud zaznamenalo 2,106.262 osob s pozitivním testem na koronavirus. Skutečný počet lidí, kteří se virem nakazili, však bude podle expertů pravděpodobně výrazně vyšší. Řadu případů se totiž nepodaří úřadům zachytit. Z nákazy se dosud zotavilo 1,780.200 Němců.

Průměrný počet infikovaných osob v posledních sedmi dnech činí v celém Německu 115,3 na 100.000 obyvatel, tento údaj přitom po kolísání na začátku roku v posledních několika dnech klesá. Stále však setrvávají velké rozdíly mezi jednotlivými spolkovými zeměmi - nejvyšší čísla hlásí Durynsko a Braniborsko, Brémy pak mají tento údaj sotva poloviční.

Reprodukční číslo, které udává odhad toho, kolik lidí v současné chvíli průměrně nakazí jeden infikovaný člověk, lehce stouplo na 0,93 ze čtvrtečních 0,87. Tato hodnota však stále značí, že je pandemie v Německu na mírném ústupu.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Německo EU (Evropská unie)

Aktuálně se děje

před 21 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Pavel se přihlásil k myšlence administrativních odvodů do armády

Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k myšlence náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky o odvodech do armády. Prezident však výslovně zdůraznil, že odvody jsou administrativním úkonem, který pomáhá státu získat přehled o personální situaci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy