Před úřadem slovenské vlády v Bratislavě se dnes sešlo několik stovek fotbalových fanoušků a příznivců krajní pravice odmítajících aktuální opatření proti šíření koronaviru. Policisté proti radikálům, kteří na ně házeli kameny a láhve, použili slzný plyn a vodní dělo, informoval deník SME. Demonstrace fotbalových a hokejových fanoušků se očekává v neděli také v Praze.
Podle deníku SME se ve slovenské metropoli sešlo přibližně 400 až 500 lidí, kteří provolávali vulgární nadávky na adresu slovenského premiéra Igora Matoviče a požadovali jeho demisi. Kromě fotbalových fanoušků, kteří do Bratislavy přijeli z různých částí země, dorazili také příznivci krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko vedené Marianem Kotlebou.
Ministr vnitra Roman Mikulec nepovolenou demonstraci kritizoval a jejím účastníkům vzkázal, že se nevyhnou spravedlnosti.
"Je opravdu smutné, když v době, kdy u nás znepokojivě roste počet nakažených, je vyhlášen nouzový stav a zákaz shromažďování, se najdou lidé, kteří nic z toho nerespektují," napsal na facebooku Mikulec. Jediným cílem demonstrace fotbalových chuligánů a radikální pravice bylo podle něj provokovat.
V pátek slovenské úřady evidovaly druhý nejvyšší denní nárůst počtu případů koronaviru od začátku epidemie: přibylo 1968 infikovaných, čímž celková bilance vzrostla na 28.268. Počet úmrtí se zvýšil o dosud rekordních 11. Společně se šesti mrtvými během dneška tím celkový počet obětí v důsledku epidemie stoupl na Slovensku na 88. Hospitalizovaných je nyní 614 osob.
Země v reakci na šíření nákazy například zakázala konání hromadných akcí, uzavřela kina, divadla či wellness centra, střední školy přešly na distanční formu výuky. Nejvyšší soutěže v pěti sportech, včetně fotbalové a hokejové ligy, mohou pokračovat bez diváků. Premiér Matovič dnes oznámil, že Slovensko plánuje otestovat na koronavirus všechny obyvatele.
Související
Křídou proti práskačství. Fico a spol. se na Slovensku se bojí o moc
"Ne ruskému právu." Lidé po celém Slovensku protestují proti kontroverzní novele inspirované Moskvou
Demonstrace na Slovensku , Bratislava , Lidová strana Naše Slovensko , extremismus , Slovensko , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 9 minutami
Situace se zhoršuje. Proud vypadává na většině Ukrajiny, s kritickou situací se potýkají firmy i domácnosti
před 51 minutami
Ve škole se střílí, nahlásil učitel policii. Chtěl vyzkoušet, jaká bude reakce
před 1 hodinou
Michal Strnad přepsal žebříček miliardářů. Stal se nejbohatším Čechem v historii
před 2 hodinami
K Íránu míří armáda amerických válečných lodí, oznámil Trump
před 3 hodinami
Miliony Ukrajinců čelí bezprostřední hrozbě umrznutí. Evropa obratem posílá stovky generátorů
před 3 hodinami
Jak uspokojit Trumpa? Stačila mu 70 let stará dohoda
před 4 hodinami
Ledovka způsobila hromadnou nehodu na D1. Záchranáři vyhlásili traumaplán
před 5 hodinami
"Odporné. Zvedá se mi z toho žaludek." Trump vyvolal v Británii výroky o Afghánistánu politickou bouři
před 6 hodinami
Pokrok v mírových rozhovorech závisí na tom, jestli ukrajinské síly opustí celý Donbas, prohlásil Peskov
před 6 hodinami
Kličko vyzval po posledních útocích obyvatele Kyjeva k evakuaci
před 7 hodinami
Nežijeme díky milosti USA, prohlásil v Davosu Carney. Trump se mu pomstil zrušením pozvání do Rady míru
před 8 hodinami
Historický zlom nastal. Éra spoléhání se na USA definitivně skončila, shodli se v tichosti evropští lídři
před 8 hodinami
Ledovka pokryla část Česka. Policie kvůli nehodám uzavřela dálnice
před 8 hodinami
Ve Spojených arabských emirátech se chystá historicky první trojstranné jednání o Ukrajině
před 10 hodinami
Počasí do konce víkendu. Meteorologové řekli, kde bude sněžit
včera
Tramvaje čeká v Praze několikadenní výluka. Protáhne se až do února
včera
U střelce z úřadu v Chřibské byly další zbraně. Na místě činu vystřelil asi stokrát
včera
Povedené generálky na Australian Open. Menšík i Machač na australských turnajích kralovali
včera
Do Česka by měl po mnoha letech přijet papež. Přijal pozvání od prezidenta
včera
Babišova vláda zruší televizní poplatky. Názor změnil i ministr Klempíř
Babišova vláda, respektive strany tvořící současnou koalici se shodly na zrušení poplatků za Českou televizi a Český rozhlas. Podle ministra kultury Ota Klempíře (Motoristé) se teď bude hledat udržitelné a spravedlivé financování veřejnoprávních médií.
Zdroj: Jan Hrabě