Lidová strana Naše Slovensko

Ilustrační foto

Žádné pomníky fašistům ani komunistům. Slovensko zakázalo propagaci období nesvobody

Na Slovensku bude až na výjimky zakázáno pojmenovávat ulice a veřejná prostranství po představitelích komunistického, fašistického a nacistického režimu, stejně jako umisťovat na památníky, pomníky či pamětné desky symboly propagující zmíněných ideologií. Změnou příslušných zákonů, kterou navrhli poslanci vládní koalice, o tom dnes rozhodl slovenský parlament.
Národná rada Slovenskej republiky

Koronavirus ochromil slovenský parlament. Infikováno je několik poslanců včetně Kotleby

Vedení slovenské sněmovny po potvrzení koronaviru u několika poslanců přerušilo stávající schůzi Národní rady do příštího týdne. Kvůli infikovaným poslancům a jejich kolegům, kteří nastoupili do karantény, by se jednání parlamentu patrně nemohl zúčastnit potřebný počet zákonodárců. Přerušení schůze do 3. listopadu dnes oznámil místopředseda sněmovny Gábor Grendel.
Policie SR, ilustrační fotografie

V Bratislavě demonstrovali ultras proti koronavirovým opatřením, policie nasadila vodní dělo

Před úřadem slovenské vlády v Bratislavě se dnes sešlo několik stovek fotbalových fanoušků a příznivců krajní pravice odmítajících aktuální opatření proti šíření koronaviru. Policisté proti radikálům, kteří na ně házeli kameny a láhve, použili slzný plyn a vodní dělo, informoval deník SME. Demonstrace fotbalových a hokejových fanoušků se očekává v neděli také v Praze.
Slovenský extremista Marián Kotleba

Obžalovaný Kotleba neuspěl s námitkou, proces může pokračovat

Slovenský nejvyšší soud dnes zamítl stížnost obžalovaného šéfa krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby ve věci údajné podjatosti soudkyně v jeho případu. Vyplývá to z dnešního oznámení soudu. Proces, ve kterém je Kotleba podezřelý z extremistického deliktu v souvislosti s rozdáváním šeků a pro případ uznání viny mu hrozí vězení, tak může pokračovat.
Slovenský extremista Marián Kotleba

Proces s Kotlebou se patrně prodlouží, šéf LSNS namítl podjatost soudkyně

Soudní proces s obžalovaným šéfem krajně pravicové slovenské strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marianem Kotlebou, který je podezřelý z extremistického deliktu v souvislosti s rozdáváním šeků, se patrně protáhne. Kotleba na dnešním líčení podal námitku vůči údajné podjatosti soudkyně. Ta ji sice zamítla, o stížnosti obžalovaného ale bude muset rozhodnout nejvyšší soud.
Národná rada Slovenskej republiky

Slovenská krajní pravice přišla o tři poslance

Krajně pravicová opoziční strana Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) přišla ve slovenském parlamentu čtvrt roku od voleb o tři členy ze svého 17členného poslaneckého klubu. Důvodem je vytvoření konzervativní platformy, kvůli které již dříve opustil řady druhé opoziční strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica jeden její zákonodárce.
Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

Ficovu stranu Směr-SD opustil poslanec, spolčil se s krajní pravicí

Nejsilnější slovenskou opoziční stranu Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica opustil její poslanec Ján Podmanický, který čelil kritice části vedení Směru-SD kvůli tomu, že se zákonodárci z klubu krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) ohlásil vznik konzervativní platformy. Směr-SD po porážce v únorových volbách skončil v opozici a je první stranou v novém volebním období, která přišla o poslance.
Slovenský extremista Marián Kotleba

Kotleba odmítl vinu z extrémistického činu, před soudem stojí kvůli symbolice čísel 14 a 88

Obžalovaný šéf slovenské krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba dnes u soudu odmítl vinu v případu šeků s extremistickou symbolikou. Ve věci mu hrozí vězení a ztráta poslaneckého mandátu. LSNS v sobotních parlamentních volbách získala stejně jako před čtyřmi lety zhruba osm procent hlasů, tentokrát ale ve sněmovně obsadí více křesel.
Volby, ilustrační foto

Poslední místo na kandidátní listině se na Slovensku stalo hitem

Když se v parlamentních volbách na Slovensku v roce 2010 dostal do sněmovny podnikatel Igor Matovič spolu se třemi svými kolegy z konce kandidátky jedné z politických stran, vyvolalo to v zemi pozornost a zavedlo novou tradici. Ze zdánlivě nevolitelného posledního místa kandidátních listin se o poslanecký mandát uchází několik známých osobností i ve volbách do sněmovny, které Slováky čekají tuto sobotu.
Slovenská státní vlajka

Průzkum: Slovenské hnutí OLaNO je poprvé nejsilnější stranou, porazilo Směr-SD

Opoziční slovenské hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) se před sobotními parlamentními volbami poprvé stalo nejsilnější stranou v průzkumu volebních preferencí. Vyplývá to z výsledků společné sondáže dvou zavedených agentur, které má ČTK k dispozici. OLaNO odsunulo na druhé místo nejsilnější vládní stranu Směr-sociální demokracie (Směr-SD), která průzkumům obliby politických stran na Slovensku vévodila v uplynulých více než 15 letech.
Národná rada Slovenskej republiky

Mela ve slovenském parlamentu. Nezařazení poslanci okupovali řečnický pult

Skupina šesti nezařazených poslanců dnes obsadila řečnický pult v jednacím sálu slovenského parlamentu, který se necelé dva týdny před volbami mimořádně sešel k projednání návrhu sociálních opatření za více než 800 milionů eur (19,8 miliardy korun) a také istanbulské úmluvy o potírání násilí na ženách. Předseda parlamentu Andrej Danko jednání následně přerušil do středy. Zmínění poslanci hodlají v sálu zůstat celou noc a v protestu pokračovat i přes den. Premiér Peter Pellegrini je vybídl k ukončení akce.
Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

Kdo vyhraje volby na Slovensku? Popularita hnutí OLaNO stále roste

Na Slovensku před nadcházejícími parlamentními volbami výrazně stoupla popularita opozičního protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO). V nejnovějším žebříčku preferencí agentury AKO se OLaNO přiblížilo k dlouhodobě nejoblíbenější vládní straně Směr-sociální demokracie (Směr-SD), jejíž popularita u voličů naopak dál klesá. Stávající tříčlenná koalice by neměla většinu v parlamentu, do kterého by se podle průzkumu dostalo až devět stran, hnutí či koalic.
Slovenský extremista Marián Kotleba

Kotleba před soudem kvůli číslům 14 a 88. Šikana, ohradil se šéf krajní pravice

Na Slovensku dnes začalo líčení s předsedou krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marianem Kotlebou, který čelí obžalobě v souvislosti se šeky s extremistickou symbolikou. Proces byl ale krátce po zahájení odročen na žádost Kotleby poté, co soudkyně oznámila, že jeho delikt bude možná posuzovat podle přísnějšího ustanovení trestního zákona.

Aktuálně se děje

před 29 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

Navalnyj zemřel přirozenou smrtí, tvrdí šéf ukrajinské rozvědky Budanov

Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj zemřel ve vězení na Sibiři přirozenou smrtí, tvrdí šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. Nejen pozůstalí, ale i mnozí státníci obviňují ze smrti Navalného ruského prezidenta Vladimira Putina. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy