V Německu se za posledních 24 hodin objevilo přes 100 dalších případů nákazy novým typem koronaviru. Celkem jich tedy úřady zatím zaznamenaly 349. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha.
Ministr zdravotnictví Jens Spahn očekává, že epidemie teprve dosáhne svého vrcholu. Na běžnou chřipku v této zimní sezóně v Německu zemřelo přes 200 lidí.
#Apotheken dürfen #Desinfektionsmittel angesichts der Knappheit in Deutschland aufgrund des #Coronavirus nun selbst herstellen. Diese Ausnahmeregelung hat die Bundesanstalt für Arbeitsschutz und Arbeitsmedizin gestern bekanntgegeben. #CoronaVirusDE
— BMG (@BMG_Bund) March 5, 2020
Ve středu dopoledne spolková republika registrovala 240 případů nákazy, která způsobuje nemoc COVID-19, dnes už o 109 více.
Rychlý nárůst za poslední den zaznamenala nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko, kde se počet případů zvýšil ze 111 na 175. V Bádensku-Württembersku je prokázaných infekcí 65, v Bavorsku 52. V Hesensku je případů 14, ve všech ostatních spolkových zemích deset nebo méně, informuje tagesschau.de.
Institut Roberta Kocha, který spadá pod německé ministerstvo zdravotnictví, dnes také uvedl, že od října loňského roku zaznamenal 119.280 případů chřipky. V 17 procentech případů museli být nakažení hospitalizování, 202 jich zemřelo.
Svaz německého průmyslu (BDI) dnes varoval před možnými dopady koronaviru na německé hospodářství. "Hrozí, že se hospodářský růst zastaví," míní BDI.
Související
Trumpovy výroky živí debatu o evropském jaderném deštníku. Významný německý politik je pro
Německo mění status JAR, kvůli nové mutaci zakáže cestování
Jens Spahn (CDU) , Německo , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Nástupce Václava Moravce není znám. Nový pořad ČT začne na konci srpna
včera
Jízda po dálnici zřejmě nezdraží. Poslanci podpořili klíčovou novelu zákona
včera
Pellegrini zavařil Babišovi. Vysvětlil, čemu se opravdu divili zahraniční lídři
včera
Republikánský senátor Graham zemřel kvůli problému s aortou
včera
Řidičům zdraží pohonné hmoty. Vládní strop definitivně končí
včera
Policie objasnila, jak to při Turkově nehodě bylo se značením
včera
CIA: Průměrná délka života ruského rekruta na bojišti je 30 minut. Vojáky decimují ukrajinské drony s AI
včera
Izraelský parlament schválil své rozpuštění. Politici křičeli na Netanjahua, ze sálu musel odejít
včera
Trumpovo obvinění z volební manipulace se nesetkalo s úspěchem. Je to zápletka ze špionážního románu, píše tisk
včera
Zelenskyj prozradil důvody, které ho vedly k odvolání populárního ministra Fedorova
včera
Proti Trumpovým obviněním z volební manipulace se bouří Čína i Američané. Blouzní, zní od guvernérů
včera
Havel mi nabídl místo premiéra, pokud odstavím Klause, tvrdí Mečiar
včera
Páteční bouřky udeří ve dvou vlnách, naznačili meteorologové ve výstraze
včera
U Barrandovského mostu se zřítila betonová plastika
včera
Proč Trump označuje volební systém za katastrofální? Nesmířil se s prohrou a chystá se na další drtivou porážku
včera
Bílý dům zveřejnil dokumenty, které měly potvrdit Trumpova slova o Číně. Nepotvrzují vůbec nic
včera
Americká armáda podnikla již šestou noc po sobě vlnu úderů proti Íránu
včera
Američané Trumpově teorii o ukradených volbách nevěří. Jeho projev byl plný dávno vyvrácených tvrzení
včera
Trump obvinil Čínu ze zásahů do prezidentských voleb. Nemáme jediný důkaz manipulace, přiznal následně Bílý dům
včera
Dva mrtví po útoku na ubytovně. Pachatelem má být sanitář z IKEM, případ řeší GIBS
Pražští policisté ve čtvrtek večer zasahovali na jedné z ubytoven, kde došlo k útoku. Jeden z napadených zemřel, další utrpěl zranění. Po smrti je také útočník, jehož zneškodnili zasahující policisté. Případem se tak zabývá i policejní inspekce.
Zdroj: Jan Hrabě