Koronavirus likviduje cestovní ruch. Po porážce nemoci přijdou zásadní změny, míní experti

Pandemie koronaviru SARS-CoV-2 zasáhla celý svět, především ale negativně postihla cestovní ruch. Odborníci se přesto domnívají, že právě tato oblast přežila již několik krizí a i po skončení pandemie se znovu odrazí ode dna. Už však ne v takové formě, v jaké jsme ji znali.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Letadla, letectví
doporučujeme

"Lidé se nezměnili v tom, že stále chtějí cestovat, ale musí být mnohem opatrnější," tvrdí Adam Blake, profesor ekonomie na Bournemouth University a vedoucí výzkumu na ministerstvu cestovního ruchu a pohostinství ve Velké Británii.

"Budeme je se muset přesvědčit, že je bezpečné cestovat, ale lidé musí vidět skutečné fyzické změny, aby bylo cestování bezpečnější," dodal pro BBC.

Prozatím nevíme, kdy a jak bude pandemie ukončena, ale jakmile se krize zlepší, bude muset nastat prudký pokles cen, který by měl lidi přimět znovu cestovat, tvrdí analytici.

O nižších cenách hovořil i Christopher Anderson, profesor podnikání na hotelové škole Cornell University Ithaca v New Yorku. "Cestovatelé čekají při opětovném spuštění výletních lodí velmi nízké ceny," domnívá se.

Anderson navrhuje, že by změna některých nových lodí, které jsou stále ve výstavbě, jako zvětšení kajut a menší hustota cestujících, přilákala více cestovatelů. Dalším způsobem, jak ujistit cestovatele, kteří jsou skeptičtí ohledně výletních lodí, je omezení stravovacích služeb formou bufetu a více jídla formou a la carte.

"Každý, ať už je to výletní plavba, ubytování nebo hotely, bude muset změnit způsob, jakým monitorují a čistí prostředí a informovat hosty o opatřeních, které zavedli, aby zvýšili úroveň pohodlí," dodává Anderson.

Jan Freitag, viceprezident společnosti Lodging Insights, zdůraznil nutnost hygieny a upozornil na „nová, viditelná opatření“ potřebná k tomu, aby se lidem ukázalo, jak čisté je prostředí. Ať už to znamená dostupné ruční dezinfekční prostředky nebo pravidelná dezinfekce povrchů, "bude existovat jasný režim, který dá zákazníkům vědět: Děláme vše proto abychom vás udrželi v bezpečí," míní Freitag.

Anderson podotkl, že hotelům pomůžou větší nároky na alternativní možnosti ubytování jako je Airbnb, protože zprostředkovatelé mohou mít potíže se standardizací přísných hygienických opatření. "Budu chtít bezpečnost a zavedení protokolů o čištění, které budu požadovat od poskytovatelů ubytování," řekl Anderson.

Několik leteckých dopravců minulý týden oznámilo plány na odstranění některých jídel a nápojů a obsazení jen prostředních sedadel ke snížení nákladů a snížení interakce na palubě. "Až se dostaneme do roku 2021, vrátíme se do starých kolejí," myslí si Anderson.

Očekává, že letecké společnosti budou i nadále po určitou dobu méně přísné, pokud jde o poplatky za zrušení a nebo změnu letu.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská vláda eviduje dalších 176 úmrtí s koronavirem

04.06.2020 20:25 Oficiální britská bilance epidemie covidu-19 za 24 hodin vzrostla o 176 mrtvých, informovala vláda…

Severní Makedonie hlásí druhou vlnu koronaviru. Obnovila zákaz vycházení

04.06.2020 19:12 Kvůli znepokojivému nárůstu počtu nakažených koronavirem v posledních dnech vláda Severní Makedonie…

V Rusku se nakazilo za minulý den víc lidí než o den dříve

04.06.2020 10:57 V Rusku za minulých 24 hodin přibylo přes 8800 potvrzených případů nákazy koronavirem a 169 úmrtí…

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 00:01 NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Související:

Právě se děje

Další zprávy