Indický premiér Naréndra Módí dnes zamíří na místo páteční srážky vlaků ve východoindickém státě Odiša a navštíví zraněné v nemocnici, uvedla média. Na twitteru už v pátek napsal, že jej katastrofa zarmoutila.
Vlakové neštěstí v indickém státě Odiša si vyžádalo tragickou bilanci nejméně 288 mrtvých. Uvedl to server BBC News a agentura AFP, podle který se očekává, že počet mrtvých ještě poroste. Na místě zasahují stovky policistů a záchranářů, kteří se snaží dostat k lidem uvězněným uvnitř vagónů. Do záchranné operace se zapojily posádky 200 sanitek.
V důsledku srážky expresu s nákladním vlakem v indickém státě Odiša došlo k vážné nehodě, při níž více než deset vagónů vykolejilo. Tato tragédie bohužel také přinesla stovky zraněných. Podle zpravodajského serveru Times of India je na místě v průběhu "masivní záchranné operace", při níž pátrací týmy systematicky prohledávají vagóny, aby objevily a pomohly dalším cestujícím, kteří by se tam mohli nacházet.
Podle Hindustan Times se nehoda stala nedaleko železniční stanice Bahanaga, kdy se Coromandel Express srazil s nákladní soupravou. Coromandel Express, jeden z hlavních vlaků indických železnic, cestoval z Kalkaty do Čennaí, metropole Tamilnádu.
Mluvčí ministerstva železnic potvrdil, že po srážce s nákladním vlakem vykolejilo deset až dvanáct vagónů expresu. Některé vagóny spadly na sousední trať, kde narazil osobní vlak jedoucí opačným směrem. Také tři vagóny druhého vlaku vykolejily.
29. prosince 2025 20:24
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
Související
Tragédie v nočním klubu v Goa: Při požáru zemřelo nejméně 25 lidí včetně turistů
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
Indie , Nehody vlaků , Naréndra Módí (indický premiér)
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
před 57 minutami
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
před 1 hodinou
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
před 2 hodinami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 4 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
včera
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
včera
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
Vážný incident řešili policisté během neděle v Pardubicích. V hotelu bylo nutné zasáhnout proti opilému cizinci, který začal vyhrožovat střelbou. Nikomu se naštěstí nic nestalo, muž byl zadržen.
Zdroj: Jan Hrabě