Slovenský prezident Peter Pellegrini v sobotu uvedl, že zná aktuální místo pobytu premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Pellegrini potvrdil, že předseda vlády je na dovolené. Odmítl však prozradit, kde přesně se Fico nachází.
"Prezident byl informován o délce dovolené i místě pobytu předsedy vlády," odpovědělo tiskové oddělení prezidenta Pellegriniho na otázky deníku SME. Spolupracovníci hlavy státu už ale odmítli novinářům sdělit, kam premiér odcestoval.
Fico ve čtvrtek sdílel na facebookovém profilu video, jehož tématem je opět rozhodnutí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ohledně ruského plynu. Slovenský premiér jej nařkl z toho, že začal páchat sabotáž na slovenských veřejných financích a poškozovat finanční zájmy celé Evropské unie. "Slovensko musí ukázat, že je suverénní zemí," vzkázal.
Podle zjištění Denníku N pocházejí záběry z luxusního hotelu Capella Hanoi ve Vietnamu. S identifikací pomohl čtenář, kterého zaujaly zlaté závěsy a starožitný telefon. Deník dodal, že video vzniklo v apartmá Grand Opera Madam Butterfly, kde jedna noc stojí přes 6200 eur (zhruba 156 tisíc korun).
Na informace ohledně luxusní dovolené premiéra v zahraničí už reagoval například lídr opozičního Progresivního Slovenska Michal Šimečka. "Postaráme se o to, aby se to dozvěděl každý jeden Váš zklamaný volič, který kvůli vám trpí drahotou, chaosem a selhávajícími službami," vzkázal prostřednictvím sociální sítě X.
Fico ještě před Vánoci navštívil Moskvu, kde v Kremlu jednal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Od té doby veřejně neinformoval, kde se nachází, připomněl web aktuality.sk s tím, že na oficiální státní návštěvě Vietnamu byl premiér v říjnu.
Související
Světový řád se rozpadl, tvrdí slovenský premiér Fico
Černochová se pustila do Pellegriniho. Zbaběle prý skrývá podporu Babiše
Peter Pellegrini , Robert Fico , Slovensko
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
před 1 hodinou
Hegseth: Operace v Íránu je stále v počátcích. Začneme útočit silněji a hlouběji ve vnitrozemí
před 1 hodinou
Vražda dítěte na Lounsku. Policie přiznala, že zadržela příbuzného oběti
před 1 hodinou
Americká ponorka potopila íránskou válečnou loď. NATO sestřelilo raketu mířící do Turecka
před 2 hodinami
CIA vyzbrojuje Kurdy. Chce vyvolat povstání v Íránu, píše CNN
před 3 hodinami
Babiš si ve Sněmovně hrál na dispečera. Zkritizoval Ryanair, Hřiba poslal na psychiatrii
před 4 hodinami
V čele Íránu zřejmě stane syn ajatolláha Alího Chameneího. Přežil sobotní bombardování
před 5 hodinami
Zemřel legendární spisovatel Dan Simmons, autor kultovních děl Hyperion a Terror
před 6 hodinami
Kontrolujeme Hormuzský průliv, prohlásil Írán. USA to popírají
před 6 hodinami
Izrael vyhrožuje vraždou každému, kdo stane v čele Íránu. Bude okamžitým cílem, varuje
před 7 hodinami
Írán zasáhl americkou základnu v Kataru. Izrael útočí po celém Teheránu
před 8 hodinami
Počasí: Během dne se oteplí až na 17 stupňů, mrazy ale zatím zůstanou
včera
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
včera
Írán už nemá žádné námořnictvo, letectvo ani radary, prohlásil Trump
včera
Španělsko je příšerný spojenec, prohlásil Trump. Kvůli Íránu s ním přerušil všechny obchodní styky
včera
Trump nastínil nejhorší možný scénář pro Írán
včera
Izraelská armáda vyslala jednotky na území Libanonu
včera
Macinka si za zády Pavla listoval v Rudém právu. Někdo mi to dal, vysvětlil
Aktualizováno včera
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
včera
Válka v Íránu se začíná propisovat do cen ropy a plynu. Zdražit mohou i potraviny
Ceny zemního plynu zažívají v těchto hodinách strmý nárůst a dosáhly nejvyšší úrovně od konce roku 2022. Cena za termální jednotku (therm) plynu se vyšplhala na hodnoty srovnatelné s obdobím těsně po ruské invazi na Ukrajinu, kdy se Evropa potýkala s energetickou krizí. Od pondělního znovuotevření trhů se ceny více než zdvojnásobily v reakci na eskalaci konfliktu na Blízkém východě.
Zdroj: Libor Novák