Při nedělní lavině v západorakouské spolkové zemi Vorarlbersko se zranili čtyři lidi, z toho jeden vážně. Úřady v noci na dnešek oznámily, že už nikoho nepohřešují, uvedla agentura DPA. Záchranné jednotky dnes ale znovu do terénu vyrazily, aby definitivně potvrdily, že se pod lavinou nikdo nenachází. Kolem poledne záchranáři oznámili, že skutečně nikoho dalšího nenašli.
Na dnešní akci bylo podle mluvčího záchranářů nasazeno zhruba 100 pomocných sil. Do terénu v oblasti známého rakouského lyžařského střediska Lech/Zürs vyrazila také armáda, speciálně vycvičení psi a helikoptéry.
Vážně zraněný je po nedělním neštěstí turista z Německa. Lavina ho částečně zasypala. Byl letecky převezen do Innsbrucku. Ostatní lidé, které lavina zasáhla, ale jen některé z nich zranila, pocházejí kromě Německa z Belgie, Nizozemska, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska a ze Spojených států, uvedl to Hermann Fercher z turistické centrály Lech/Zür. Dodal, že tito sportovci mohou mluvit o štěstí.
Záchranné síly původně předpokládaly, že lavina mohla pohltit až deset osob. Vedlo je k tomu video jednoho z turistů.
V neděli bylo nasazeno až 200 lidí z různých záchranářských organizací. Na svah pod 2700 metrů vysokou horou Trittkopf jim svítil silný reflektor. Fercher vyzývá lyžaře, aby se po neštěstí, jako bylo to nedělní, okamžitě hlásili, aby je záchranáři nemuseli zbytečně hodiny hledat.
Související
Padl trest za přípravu útoku na koncert Taylor Swift ve Vídni. Mladík se přiznal
Eurovize odhalila dějiště příštího ročníku. Češi ho budou mít za rohem
Aktuálně se děje
před 32 minutami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 52 minutami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 1 hodinou
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 2 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 2 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 3 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 4 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
Soutěž Eurovision Song Contest čelí v Ženevě klíčovému "přelomovému" zasedání, které rozhodne o její budoucnosti. Organizátoři a zúčastněné země budou ve čtvrtek diskutovat o tom, zda by Izraeli měla být povolena další účast v soutěži. Důvodem jsou protesty proti způsobu, jakým izraelská vláda vede válku v Gaze, a obvinění z nekalých praktik při hlasování.
Zdroj: Libor Novák