Policie v Německu a Nizozemí zadržela osoby podezřelé z terorismu a podpory IS

Němečtí žalobci ve čtvrtek oznámili, že ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko bylo zadrženo sedm mužů pro podezření z terorismu. Konkrétně měli u našich západních sousedů založit teroristickou buňku a podporovat Islámský stát. 

Pět zadržených je z Tádžikistánu, jeden z Turkmenistánu a další z Kyrgyzstánu, uvedl server DW. Muži vstoupili do Německa krátce po začátku ruské invaze na Ukrajinu na konci loňského února. Web připomněl, že už v květnu byly ve stejné spolkové zemi a dalších třech zadrženy čtyři osoby podezřelé z podpory terorismu.

Zadržení muži chtěli podle žalobců podniknout v Německu útoky, dokonce už měli vyhlédnuté cíle a pracovali na získání zbraní. S výjimkou jednoho také od dubna 2022 získávali peníze pro Islámský stát. 

Razii podnikla take nizozemská policie, která zadržela dvě osoby pro podezření z terorismu. Konkrétně šlo o muže z Tádžikistánu a jeho ženu. Podle nizozemských žalobců byli v kontaktu s několika osobami žijícími v Německu. 

"Policejní vyšetřování odhalilo podezření, že muž je členem Islámského státu a obdržel rozkaz k organizaci teroristického útoku. Ačkoliv plány nebyly konkrétní, bylo to dostatečně závažné na to, abychom zasáhli," uvedla prokuratura. 

Související

Více souvisejících

Policie Německo Policie Nizozemí Terorismus Německo Nizozemí Islámský stát (IS)

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 4 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 13 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy