Obchody IKEA v uplynulém finančním roce zvýšily tržby o 5,6 procenta

Maloobchodní tržby prodejen IKEA se za uplynulý finanční rok zvýšily o 5,6 procenta na 39,5 miliardy eur (958,2 miliardy Kč). Uvedla to dnes švédská společnost Ingka Group, která vlastní většinu těchto obchodů. V České republice tržby podle předběžných údajů vzrostly o 22 procent, sdělil ČTK generální ředitel IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko David McCabe.

„Pokračovali jsme v investicích do obchodních domů, příkladem je celková rekonstrukce v Brně. Spustili jsme službu Skenuj a nakupuj a představili novou mobilní aplikaci,“ dodal McCabe. Finanční rok 2022 skončil v srpnu.

Franšízu na obchody IKEA poskytuje společnost Inter IKEA, která má na starosti i jejich zásobování. Firma oznámila, že tržby ve všech obchodech IKEA a na internetu za finanční rok stouply o 6,5 procenta na rekordních 44,6 miliardy eur. V místních měnách se zvýšily o 3,5 procenta. K růstu přispělo zvýšení cen a zmírnění dopadů pandemie, což vykompenzovalo nedostatek dodávek, oslabení spotřebitelské důvěry a odchod firmy z Ruska.

Firma také pokračuje v plnění svého klimatického cíle, kdy chce do roku 2030 zredukovat více emisí skleníkových plynů, než vyprodukuje celý řetězec IKEA, a to zároveň s rozvojem podnikání. V rámci iniciativy firma urychlila investice do větrných a solárních projektů v Německu, Španělsku, Švédsku a Polsku, rozšířila postupy odpovědného hospodaření v lesích a zakoupila pozemky na Novém Zélandu a na Floridě, kde vysadí nové lesy a zajistí zvýšenou biologickou rozmanitost.

Související

Více souvisejících

Ikea

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak na Strakonicku srazil skupinu lidí. Dva z nich zemřeli

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy