Zásilkovna začne od července rozvážet balíky na adresu

Logistická firma Zásilkovna spustí od července službu doručování na adresu pod názvem Zásilkovna domů. Cena zasílání balíků z e-shopů začíná na 79 Kč bez DPH a mezi fyzickými osobami pak na 115 korunách.

K doručování firma využije síť mikrodep, které vznikly na vybraných výdejních místech Zásilkovny po celé ČR. Služba bude fungovat i na Slovensku, kde Zásilkovna koupila balíkového přepravce ReMax. Uvedli to zástupci firmy na dnešní tiskové konferenci.

Konkurenční Česká pošta nabízí doručení balíku do rukou adresáta od 129 korun, se zákaznickou kartou cena u nejmenších zásilek začíná na 109 Kč.

Vedle kmenových řidičů Zásilkovny budou balíky doručovat také řidiči komunitní služby Zavezu patřící do mateřské skupiny Packeta. Dohromady jde o 220 aut a řidičů. Pokud se nepodaří zákazníka zastihnout na adrese, bude mít možnost vyzvednout si zásilku na některém z výdejních míst Zásilkovny. Těch je aktuálně 5200 v ČR. Firma zároveň provozuje 1000 samoobslužných výdejen Z-box.

Firma se podle zakladatelky Simony Kijonkové dlouhodobě potýkala s kvalitou doručení u externích partnerů a také jejich omezeními počtu doručovaných zásilek na adresy, ke kterému došlo s nástupem pandemie. "Od začátku července proto poskytujeme službu doručení na adresu zcela ve vlastní režii Zásilkovny a můžeme přímo kontrolovat kvalitu a rychlost doručení. Naším cílem je samozřejmě, podobně jako u služby doručení na výdejní místo, doručovat drtivou většinu zásilek v režimu do druhého dne," uvedla Kijonková.

Zásilkovna denně doručuje půl milionu zásilek a spolupracuje s 31.000 e-shopy. K doručování domů použije vedle sítě 14 stávajících dep ještě 135 mikrodep na výdejních místech po celé ČR.

Zásilkovna vznikla v roce 2010, loni převezla 40,5 milionu zásilek, letos to má být 75 milionů zásilek. Mateřská firma Packeta provozuje celkem 7700 vlastních výdejních míst a působí v osmi zemích.

Související

Zásilkovna

Zásilkovně zůstaly viset zásilky v Liberci. Firma slibuje refundace

Zásilkovna přiznala potíže, které mohly potkat zásilky některých klientů, pokud cestovaly k adresátům přes liberecké depo. Podle firmy tam ve čtvrtek 31. srpna došlo ke škodní události, která znemožnila doručení. Sklad je dle dostupných informací uzavřený, přičemž zboží zůstalo uvnitř. Důvodem jsou spory mezi společnostmi. 

Více souvisejících

Zásilkovna

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Estonsko, ilustrační foto

Pobaltí končí s Ruskem. Odpojí se od jeho elektřiny

Provozovatelé elektrických sítí tří pobaltských zemí v úterý oficiálně oznámili Rusku a Bělorusku, že ukončí dohodu z roku 2001, která spojuje Estonsko, Lotyšsko a Litvu s elektrickou přenosovou soustavou kontrolovanou Moskvou.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce sebrat státní vyznamenání "zrádcům" podporujícím Rusko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý vyzval parlament, aby schválil zákon umožňující odebrání státních vyznamenání osobám označeným jako "zrádci". Podle serveru Ukrajinska pravda by se to týkalo těch, kteří podporují Rusko nebo se zapojili do jiných trestných činů proti Ukrajině.  

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

CNN: Tajné služby věděly o atentátu na Trumpa, měl ho spáchat Írán

Americké úřady v posledních týdnech získaly informace o plánovaném atentátu na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa ze strany Íránu. Tajné služby proto zvýšily bezpečnostní opatření pro republikánského kandidáta na prezidenta. Tuto informaci přinesla v úterý americká televize CNN.

včera

včera

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: @ripster8)

Část munice, kterou Česko doručilo Ukrajině, se už používá na frontě

Část z první zásilky munice, kterou Česká republika doručila Ukrajině v červnu v rámci muniční iniciativy, už je podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala používána na bojišti. Šmyhal to uvedl po společném jednání české a ukrajinské vlády v Praze. Také oznámil, že na Ukrajině vznikne nový závod na výrobu munice ve spolupráci s českou firmou Sellier & Bellot.

včera

Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)

Rusko a USA zareagovaly na návrh Zelenského na další mírový summit

Spojené státy podporují návrh ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na účast ruských zástupců na další mírové konferenci o Ukrajině. Rusko uvedlo, že nejdřív musí pochopit, co ukrajinský prezident Zelenskyj myslí druhým mírovým summitem, než případně přijme pozvání k jednání, uvedl v úterý mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

včera

včera

včera

Studenti snědli chipsy s příchutí chilli. Skončili v nemocnici

V Tokiu bylo v úterý hospitalizováno 14 středoškoláků po konzumaci extrémně pálivých chipsů, informuje server Japan Times.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy