Praha - Tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana dnes zastoupil hlavu státu. Jiří Ovčáček přijal předsedu bavorské zemské organizace pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) Petra Bystroně. Tímto krokem přebral část politické agendy pana prezidenta.
Předseda německé AfD, český emigrant Petr Bystroň, požádal o setkání s prezidentem Zemanem na Pražském hradě. Velmi neobvykle ho zastoupil tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. "Pan prezident má dnes svůj pracovní program, takže jsem se zhostil tohoto setkání. Bylo to především schůzka informativní." uvedl pro TN.cz Jiří Ovčáček.
Tiskový mluvčí uvedl, že se jednalo o výjimečnou situaci, nemá v plánu přebírat agendu prezidenta. "Ve své podstatě to souzní s činností, kterou vykonávám doposud. Například občas, jednou za 2 až 3 týdny, pořádám tiskové konference." A dodává: "Vše se děje po dohodě s panem prezidentem."
Jiří Ovčáček je potěšen výsledkem setkání. "Je velmi důležité, že to zaznělo právě z Německa a to je podpora názoru pana prezidenta ve věci migračních kvót. Já připomínám, že pan prezident migrační kvóty odmítá. Už několikrát vyzval českou vládu, aby se připojila ke Slovensku a Maďarsku a také podala v této věci žalobu." Petr Bystroň stanovisko Miloše Zemana podpořil. " Je to zajímavé z toho hlediska, že právě Německo migrační kvóty podporuje." uvedl Jiří Ovčáček.
Hlavním tématem schůze byla migrační krize, ale dostalo se i na jiná témata, Ovčáček se zajímal o politickou stranu z hlediska mediálního. "Stana je nálepkována jako extrémistická a populistická, takže mě zajímalo stanovisko pana předsedy. Trošku mi to připomnělo situace, kdy i pan prezident je takto nepravdivě označován, za svá stanoviska ve věci migrační krize."
Jiří Ovčáček byl překvapen, když probíral s předsedou AfD, téma podpory politické strany Afd. "Pan předseda hovořil i o vzrůstající podpoře v hlavním městě Spolkové republiky Německo, Berlíně, což je zajímavá informace, protože toto město je považováno za levicově zaměřené," prohlásil Jiří Ovčáček.
Související
Podle očekávání. Ovčáček se stal členem jedné z mediálních rad
Jiří Ovčáček figuruje v plánech hnutí ANO. Poslanci ho navrhují do jedné z rad
Jiří Ovčáček , Petr Bystroň , Alternativa pro Německo (AfD)
Aktuálně se děje
před 43 minutami
My válku nezačali, on nemá plán. Proč se státy NATO nechtějí připojit k Trumpovu tažení proti Íránu?
před 1 hodinou
Faktický vládce Íránu a mozek represí. Kdo byl Alí Larídžání?
před 2 hodinami
Izraelská armáda zabila pravou ruku Chameneího, šéfa bezpečnostní rady, a velitele jednotek Basídž
před 3 hodinami
EU důrazně varovala Izrael před pozemní ofenzívou v Libanonu
před 3 hodinami
Trump si našel další cíl. Pokouší se převzít Kubu
před 4 hodinami
Trump u spojenců tvrdě narazil. Rozpoutal válku, se kterou nechce nikdo nic mít.
před 6 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Meteorologové tuší, jak bude o Velikonocích
včera
Policie vyšetřuje týrání zvířat na Teplicku. U ženy se našla i mrtvá koťata
včera
Gudas si znepřátelil v NHL fanoušky. Tvrdým hitem ukončil sezónu Matthewsovi
včera
Nový most v Praze bude otevřen za měsíc, oznámil náměstek primátora
včera
Bubeníčková si ve dvacetikilometrovém závodě doběhla pro svoji čtvrtou medaili z paralympiády
včera
Oscar pro dokument Pan Nikdo proti Putinovi. Pomohli s ním i Češi
včera
Půjde národní tým do příští sezóny s novým trenérem? Rulík měl dostat nabídku trénovat Kladno
včera
Fico požaduje, aby EU zatlačila na Ukrajinu ohledně dodávek ropy
včera
Jedna z pražských dominant. Petřínská rozhledna slaví 135 let
včera
Tři rány pro reprezentaci krátce za sebou. Před baráží jsou zranění Šulc, Vitík i Schick
včera
Feri opět stanul před soudem. Zaskočil ho nečekaným požadavkem
včera
Výdaje na obranu jsou podle Pavla nedostatečné, rozpočet ale vetovat nebude, tvrdí Schillerová
včera
Británie se nenechá zatáhnout do války, vzkázal Trumpovi Starmer. Pomoci odmítla Austrálie i Japonsko
včera
Německo velmi tvrdě odmítlo Trumpa
Německá vláda se v pondělí ostře ohradila proti požadavkům amerického prezidenta Donalda Trumpa a vzkázala do Washingtonu, že probíhající konflikt na Blízkém východě nepovažuje za záležitost Severoatlantické aliance. Berlín oficiálně odmítl poskytnout vojenskou podporu pro zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu s tím, že NATO nemá v této válce své místo.
Zdroj: Libor Novák