Praha – Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta se dnes v rozhovoru pro Hospodářské noviny například uvedl, že ba něj vedení tlačilo, aby prozradil, na čem jeho útvar pracuje. To ale vedení policie ostře odmítlo.
Šlachta také uvedl, že jej nadřízení varovali, ať jeho útvar neřeší některé kauzy. „Ano, takhle natvrdo. Ze strany náměstka Laubeho dokonce zaznělo: My jsme se za vás zaručili, že neuděláte žádný průser," řekl Šlachta v rozhovoru pro Hospodářské noviny.
Psali jsme: Šlachta: Vedení policie tlačilo, abychom některé kauzy nedělaliList také uvedl, že bývalý šéf ÚOOZ prý pochopil, že vedení policie jde na ruku politikům. „Vedlo to k tomu, že jsem byl pořád znervózňovaný, tak abych vůbec neměl klid. Všechno probíhalo v náznacích: Dávejte si pozor, ať nemáte problém. Pořád nás udržovali v napětí," citoval deník Šlachtu.
Bývalý šéf ÚOOZ také prohlásil, že bojoval nejen proti zločincům, ale i s nadřízenými. To vše ale policejní prezidium rázně popírá a proti Šlachtovým výrokům se ostře ohradilo. „Jakýkoliv nátlak na vedení tohoto útvaru ze strany vrcholných představitelů policie, stejně tak jako snahu o neoprávněné získání informací z trestních spisů, kategoricky vylučujeme," reagoval v tiskové zprávě mluvčí Jozef Bocán.
Dodal, že je zarážející, že Šlachta nic neudělal v době, kdy na něj údajně byl nátlak činěn a nenahlásil to Generální inspekci bezpečnostních sborů. Otázkou prý tedy je, proč vše zveřejnil až teď a ke všemu opět cestou médií a nikoliv oficiálním postupem. Vedení policie podle mluvčího nevylučuje, že podnikne další právní kroky, které by se týkaly nařčení.
Související
Vyhrocená superdebata: Fiala a Havlíček do sebe šili, dva lídři odmítli označit Rusko za agresora
Sečteno. Senátní volby 2024 znají výsledky, úspěch ANO je zřejmý
Robert Šlachta , Policie ČR , ÚOOZ
Aktuálně se děje
před 7 minutami
Při nové vlně útoků bylo zasaženo ústředí íránské státní televize. Internet v zemi prakticky nefunguje
před 1 hodinou
Izrael shodil na Írán za 30 hodin 2000 bomb. Americká armáda nasadila stealth bombardéry B-2
před 1 hodinou
Politico: Írán po začátku útoku zoufale hledal pomoc v Moskvě. Dostal jen slovní podporu
před 2 hodinami
Při jediném úderu zemřelo 48 íránských lídrů, prohlásil Trump. Co bude dál ale nikdo neví, varuje exšéf CIA
před 3 hodinami
Írán chce vybrat nového vůdce do dvou dní. Svrhněte islámskou republiku, dokud můžete, vyzval Íránce Pahlaví
před 4 hodinami
Írán zaútočil na americkou letadlovou loď USS Abraham Lincoln. Rakety k ní ale nedoletěly
před 4 hodinami
Írán bude po zabití Chameneího řídit tříčlenná rada, povede ji ajatolláh Alíréza Aráfí
před 5 hodinami
Konflikt v Íránu má tři scénáře vývoje, tvrdí Macinka. Kvůli Čechům v zahraničí svolal krizový štáb
před 6 hodinami
Írán vypálil rakety směrem ke Kypru, varuje Británie
před 6 hodinami
Česká republika je připravena okamžitě vyslat repatriační letadla pro své občany, oznámil Babiš
před 7 hodinami
Írán zahájil další vlnu raketových útoků. Nad Abú Dhabí se ozývají silné exploze
před 7 hodinami
OBRAZEM: Tradiční Matějská pouť opět rozzářila pražské Výstaviště
před 8 hodinami
Co teď čeká Írán? Zemi povede vytvořená rada, čeká ji boj o přežití režimu
před 8 hodinami
„Nezapomeneme na 7. říjen.“ Izraelská armáda opět udeřila v srdci Teheránu, Írán slibuje pomstu
před 9 hodinami
Po smrti je nejen ajatolláh. Zahynula Chameneího dcera, zeť, vnouče a 40 íránských představitelů
před 10 hodinami
Írán zahájil rozsáhlou vlnu útoků napříč celým Blízkým východem
před 12 hodinami
Rozzuření Íránci se pokusili vtrhnout na americké velvyslanectví
před 13 hodinami
Počasí: Příští týden jarní teploty setrvají, bude až 15 stupňů
včera
Ajatolláh Alí Chameneí je po smrti
včera
TOI: Íránské revoluční gardy zřejmě zablokovaly jednu z nejdůležitějších námořních cest světa, Hormuzský průliv
Íránské revoluční gardy začaly podle informací z námořních kruhů blokovat jednu z nejdůležitějších námořních cest světa. Oficiální zástupce námořní mise Evropské unie Aspides uvedl, že plavidla v oblasti přijímají radiové vysílání na vlnách VHF, ve kterém íránské gardy důrazně oznamují, že „žádné lodi není dovoleno proplout Hormuzským průlivem“.
Zdroj: Libor Novák