ÚOOZ

Robert Šlachta

Šlachta vypovídal u soudu, týká se bývalého detektiva ÚOOZ

V případu bývalého detektiva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Luďka Vokála a podnikatele Albina Arifoviče dnes u Obvodního soudu pro Prahu 5 vypovídal bývalý ředitel ÚOOZ Robert Šlachta. Vyslýchán byl neveřejně, v jeho výpovědi totiž podle soudu mohly zaznít utajované skutečnosti.
Luděk Vokál

Exdetektiv Vokál stanul před soudem, podle žaloby poskytoval lidem z podsvětí informace ze spisů

Obvodní soud pro Prahu 5 se dnes začal zabývat případem bývalého kriminalisty Luďka Vokála a podnikatele Albina Arifoviče. Obžaloba tvrdí, že exdetektiv poskytoval lidem z podsvětí informace ze spisů. Arifovič je stíhán kvůli podplácení. Kvůli tomu, že by u soudu mohly zaznít utajované skutečnosti, bude Vokál i někteří svědci vypovídat bez účasti veřejnosti.
Jan Hamáček

Šlachtova kniha je mi ukradená, reaguje Hamáček na slova policisty

Dohady mezi bývalým ředitelem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robertem Šlachtou a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) dál nabírají na síle. Někdejší elitní policista šéfa resortu vnitra a vicepremiéra například kritizoval za to, že během interpelací prozradil vyšetřování jeho knihy z důvodu možného úniku informací. To si ale Hamáček nenechal líbit.
Robert Šlachta.

Šlachta se diví okolnostem policejního vyšetřování. Opřel se do Hamáčka

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta se svými slovy teprve až díky médiím dozvěděl, že je prověřován policií. Šéf resortu vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček, který o tom informoval, se to přitom podle něj ani neměl dozvědět. Na samotný proces vyšetřování se ale policista těší a považuje je za zpolitizované.
krimi

Exdetektiv Vokál čelí žalobě. Lidem z podsvětí měl donášet informace

Státní zástupce obžaloval bývalého kriminalistu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Luďka Vokála. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT). Detektiv údajně v letech 2010 až 2015 poskytoval lidem z podsvětí informace ze spisů. Podle dřívějších informací by mělo jít o údaje ze spisů protidrogové centrály nebo informace z policejních databází o šéfovi ČEZ Danielu Benešovi či lobbistovi Romanu Janouškovi.
soudy

Vyzradil policejní razii? Bývalý detektiv Vokál stanul před soudem, jeho žena vyčinila žalobci

Praha - Obvodní soud pro Prahu 5 dnes začal projednávat případ Luďka Vokála, který čelí obžalobě ze zneužití pravomoci v souvislosti s vyzrazením razie v kauze Vidkun. Bývalý elitní detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) vypovídal za zavřenými dveřmi, v jeho vyjádření totiž mohly zaznít utajované skutečnosti. Olomoucká korupční kauza Vidkun se týká podezřelých vazeb mezi policisty, podnikateli a politiky.
Ilustrační fotografie

Moje zatčení na Ukrajině? Zpravodajská hra, tvrdí Vokál

Kyjev/Praha - Někdejší důstojník českého Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Luděk Vokál, zadržený minulý měsíc na Ukrajině kvůli podezření z nezákonného obchodování se speciálním zařízením a následně propuštěný na kauci, tvrdí, že v jeho případě jde ukrajinské tajné službě SBU především o jistého českého diplomata ze zastoupení NATO v Kyjevě a o provizi z prodeje speciální techniky, s níž Vokál obchoduje. Bývalý policista to řekl serveru Aktuálně.cz.
Luděk Vokál

Potvrzeno: Na Ukrajině byl zadržen exdetektiv Vokál, hrozí mu až sedm let vězení

Praha/Kyjev - Čechem zadrženým v pondělí na Ukrajině je bývalý vysoký důstojník někdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Luděk Vokál, potvrdila serveru iROZHLAS.cz soudkyně, která ve středu v Kyjevě rozhodovala o jeho případné vazbě. Vokál na Ukrajině čelí obvinění z nezákonného prodeje zařízení, které je možné použít například k odposlechu telefonů, upřesnila soudkyně dřívější informace. Hrozí mu za to čtyři až sedm let vězení.
Policie ČR

Nejvyšší žalobce: U centrály proti zločinu přetrvává nevyrovnanost

Brno - Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) tvrdí, že u Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) přetrvává nevyrovnanost jednotlivých složek i příslušníků. Sloučení protimafiánského a protikorupčního útvaru podle zprávy NSZ také negativně ovlivnilo některé trestní věci.
Tomáš Tuhý

Komár čelí kárné žalobě: Jména Tuhého a Laubeho jsem zveřejnil ve veřejném zájmu, hájí se

Brno - Náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár dnes u Nejvyššího správního soudu odmítl, že by pochybil při zveřejnění informací o plánovaném předvolání policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho tehdejšího náměstka Zdeňka Laubeho. Žalobci je předvolali v souvislosti s loňskou policejní reorganizací. Komár dnes prohlásil, že jednal ve veřejném zájmu. Podle něj kárná žaloba, které kvůli svému postupu čelí, není na místě, není mu kladeno za vinu porušení zákona, ale jeho aplikace. Na Komára podal kárnou žalobu nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Porušil podle něj zákon o státním zastupitelství. Návrh kárného opatření zatím není znám.
krimi

V kauze úniku informací jde do vazby osmý obviněný

Brno - V případu úniku informací z policejních databází jde po dnešním rozhodnutí brněnského městského soudu do vazby osmý obviněný, dotyčný si proti tomu podal stížnost. ČTK to řekla mluvčí soudu Petra Hovorková. Obviněných je 18 lidí.
Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra a Andrej Babiš /ANO/, ministr financí

Do kauzy Babišových nahrávek se vložila policie

Praha - Dnes zasedlo užší vedení ČSSD. Ministr vnitra a místopředseda strany Milan Chovanec ještě před jednáním řekl, že doufá, že policisté prověřují skutečnosti vyplývající z "Babišových nahrávek", které se v pondělí objevily na internetu.

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 44 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ľudovít Ódor

Politická krize na Slovensku: Hrozí, že důvěru nezíská ani úřednická vláda. Ficův SMER získává na popularitě

Politická krize na Slovensku pokračuje. Úřednická vláda Ľudovíta Ódora podle posledních informací zřejmě nezíská důvěru. Volby se ale mají konat v září. Na popularitě získávají opoziční strany v čele s bývalými premiéry Robertem Ficem a Petrem Pellegrinim. Slovensko zaznamenává nestabilní politickou situaci už od loňského prosince, kdy podal demisi své vlády Eduard Heger.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Varšava

EU versus Polsko: Problém s mocným zákonem o potírání ruského vlivu míří k soudu

Evropská komise učiní první krok v soudním řízení proti Polsku kvůli jeho zákonu o nepatřičném ruském vlivu, který by podle kritiků mohl vést k zákazu výkonu veřejných funkcí opozičních politiků, oznámila dnes agentura Reuters. Formální výzva bude odeslána ve čtvrtek s tím, že Varšavě tím dnem začne běžet dvouměsíční lhůta pro zjednání nápravy. Ještě nedávno byla Polsku vyměřována sankce jednoho milionu eur denně. 

Aktualizováno před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Česká národní banka

Pravidla pro hypotéky zmírňují. Pořídit si nemovitost ale pořád nebude jednoduché

Všechno zlé je k něčemu dobré, říká se rádo v tuzemských končinách. Když se v Česku rozjela inflace k hodnotám, které, vsadím se, nezažila stávající většina obyvatel země, jedno „dobro“ z onoho přísloví na úvod, se objevilo. A totiž, že se zastavil prudký růst cen nemovitostí. A nyní přichází (možná) další „dobro“. Domácí finanční regulátor ‒ Česká národní banka (ČNB) oznámila, že od července zmírní podmínky pro poskytování hypoték. Její Bankovní rada totiž rozhodla, že už nebude nutné u žadatelů uplatňovat limit výše splátek dluhu k čistému měsíčnímu příjmu (DSTI).  

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

Kosovo

Kosovo si klade podmínky ke konání nových voleb. Ty nedávné způsobily krvavé nepokoje

Kosovo je otevřeno možnosti nových voleb. Podle kosovské ministryně zahraničí Doniky Gervalla-Schwarzové je ale potřeba pro otevření voleb podniknout určité kroky, citovala agentura Reuters. NATO kvůli nepokojům muselo posílit svou vojenskou přítomnost, do Kosova zamířilo 700 nových vojáků zejména z Turecka. Doplní kontingent o čtyřech tisících mužích. 

před 6 hodinami

Na Slovensku se srazil autobus plný dětí s autem. Na místě zasahoval vrtulník

K vážné nehodě došlo dnes na Slovensku za obcí Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom. Autobus plný dětí se tam srazil s osobním vozem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy