Vojáci začali odklízet trosky letounu L-159, ve kterém ve čtvrtek zemřel pilot

Kolín - Trosky havarovaného letounu L-159 začali v sobotu na Kolínsku vyzvedávat vojáci. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí Generálního štábu AČR Jana Růžičková.

"Začali jsme vyzvedávat především velké trosky, v průběhu neděle pak budeme pomoci detektoru kovu hledat především malé kousky trosek," uvedla mluvčí.

Letadlo havarovalo ve čtvrtek na Kolínsku ve chvíli, kdy se vracelo z cvičného letu, příčiny havárie nejsou doposud známy. Vojáci v pátek objevili černou skřínku, ta by mohla vyšetřovatelům osvětlit příčinu havárie, při které zahynul čtyřiatřicetiletý pilot letounu.

"Vyšetřovatelé v sobotu ráno ukončili nejdůležitější úkony, celé vyšetřování bude trvat několik měsíců," doplnila Růžičková.

Související

Více souvisejících

Letecké nehody Armáda České Republiky L159 Alca

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy