Dny NATO pokračují v Mošnově. Tisíce aut komplikují dopravu

Mošnov - Druhým dnem pokračují dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Návštěvníci se opět mohou těšit na prohlídku transportního letounu An-124 Ruslan a další ukázky vojenské techniky. Podle pořadatelů jsou Dny NATO největší vícedenní akcí v Česku, v sobotu je navštívilo přibližně 54.000 lidí.

Návštěvníci viděli například ukázku tankování za letu nebo vystoupení španělské vrtulníkové akrobatické skupiny Patrulla ASPA. Po mnoha letech, pravděpodobně poprvé od rozdělení Československa, mohli lidé vidět společný průlet českého a slovenského letectva. Obojí se bude opakovat i dnes.Tisíce vozidel mířících na Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR komplikují dopravu v okolí letiště v Mošnově na Novojičínsku. Kolony se tvoří zejména ve směru od Ostravy. ČTK to řekl operátor speciální telefonní linky, kterou kvůli akci zřídila policie."Dneska je to trochu horší než včera, zřejmě kvůli lepšímu počasí. Ve směru od Ostravy jsou kolony dlouhé zhruba dva tři kilometry. Z ostatních směrů je to lepší," řekl operátor. První den dvoudenní akce navštívilo v sobotu podle policie přibližně 54.000 lidí.Mezi nejatraktivnější body zhruba osmihodinového programu patří ukázka tankování za letu v podání dvou českých letounů Jas-39 Gripen a švédského tankeru C-130 Hercules nebo vystoupení akrobatických skupin: španělské Patrully ASPA na vrtulnících EC 120 Colibri a turecké skupiny Turkish Stars na stíhačkách NF-5A. Mezi desítkami vystavených strojů je největším lákadlem obří transportní letoun An-124 Ruslan.Na Dnech NATO se kromě vojáků představují také bezpečnostní a záchranářské jednotky celkem ze 16 zemí.

Související

Dny NATO v Mošnově, ilustrační foto.

V Mošnově proběhl druhý z Dnů NATO. Letos je navštívilo 110 tisíc lidí

Přibližně 110.000 diváků navštívilo během dvou dnů na ostravském letišti v Mošnově na Novojičínsku Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR. V sobotu bylo návštěvníků asi 85.000, v neděli i kvůli horšímu počasí 25.000. ČTK to za pořadatele řekl Jaromír Krišica, informace vycházejí z policejních údajů.

Více souvisejících

Dny NATO Armáda České Republiky Antonov An-124 Ruslan

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 24 minutami

před 37 minutami

před 44 minutami

před 50 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 2 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 4 hodinami

Zelenina vypěstovaná ve skleníku

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Rusko podniká masivní manévry v moři, flotila se „zdokonalovala“ už před několika týdny

Rusko odstartovalo vojenské cvičení v Japonském a Ochotském moři. Agentura Reuters uvedla, že potrvá do 20. června. „Do cvičení uskupení sil Tichomořské flotily je zapojeno více než 60 válečných lodí a podpůrných plavidel, asi 35 letadel námořního letectva, pobřežní jednotky a více než 11 tisíc vojáků,“ citovala agentura ruské ministerstvo obrany.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy