Policie na Vysočině ve čtvrtek zaznamenala 38 lidí bez roušek

Policie na Vysočině ve čtvrtek zjistila přes 40 porušení opatření proti šíření koronaviru. Nasazenou roušku nemělo 38 lidí, sdělila dnes ČTK mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Kontrol bylo 1352, zaměřily se i na otevřené obchody, kde lidé nakupovali před velikonočními svátky. Počty obyvatel s potvrzenou nákazou covid-19 se v kraji podle hygieniků od čtvrtečního večera nezměnily.

Policie podle mluvčí kontroluje dodržování opatření souvisejících s nouzovým stavem ve dne i v noci. Ve čtvrtek se soustředila na okolí nákupních center, hobby marketů a prodejen s domácími potřebami a potřebami pro kutily, kde byla zaplněná parkoviště a bylo tam hodně lidí.

Bez roušky bylo přistiženo 38 lidí, v 36 případech si po domluvě roušku nasadili. "Při kontrolách policisté zjistili také dalších osm správních deliktů, které oznámili k řešení do správního řízení - nejčastěji se jednalo o nedodržení karantény," doplnila mluvčí. Jeden provinilec dostal kvůli neuposlechnutí výzvy pokutu 1000 korun.

Od dnešního rána policie na Vysočině kromě výše zmíněných kontrol sleduje i dopravu na silnicích.

Onemocnění covid-19 se na Vysočině podle webu krajské hygienické stanice zatím potvrdilo u 151 lidí, čtyři se z něj vyléčili a tři lidé v souvislosti s koronavirovou infekcí zemřeli. Skoro polovina nemocných je na Havlíčkobrodsku, zatímco okres Pelhřimov má zatím jen dva potvrzené případy nákazy.

Podle ministerstva zdravotnictví, které eviduje nakažené podle místa jejich trvalého pobytu, je z Vysočiny 153 nemocných.

Související

Pomůcky na ochranu dýchacích cest.

Správa rezerv nechá zlikvidovat přes 17 milionů roušek. Jsou prošlé

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) nechá zlikvidovat přes 17 milionů roušek, kterým vypršela doporučená doba použití. Správa na realizátora likvidace vypsala veřejnou soutěž. Vyplývá to z registru zakázek Portál dodavatele. Evidenční cena jednoho kusu roušky je podle správy hmotných rezerv deset korun. Náklady na likvidaci by neměly přesáhnout 233.000 korun.

Více souvisejících

Roušky a respirátory Policie ČR

Aktuálně se děje

před 46 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Napadená taxikářka ze Šumperka podlehla zraněním v nemocnici

Policie s největší pravděpodobností překvalifikuje případ ze Šumperku z pokusu o vraždu na obvinění z vraždy. Taxikářka, kterou muž bodl nožem, totiž zemřela v nemocnici. Obviněný navíc s jejím autem narazil do jiného vozidla a zranil další dva lidi. 

před 4 hodinami

Český lev

Českého lva letos doprovodí hudba skladatele Adriána Čermáka

Hudební rámec pro letošní slavnostní předávání cen Český lev, které 14. března nabídne v přímém přenosu z Kongresového centra Praha Česká televize na ČT1, vytvoří slovenský skladatel nejen filmové hudby Adrián Čermák. Diváci se mohou těšit na hudební doprovod vycházející z Čermákových zkušeností s filmovou a scénickou hudbou, který pracuje s atmosférou, emocemi a rytmem slavnostního večera a propojí elektronické prvky s živou interpretací samotného autora na klávesy. Na pódiu se během večera spojí s DJkou působící zejména na berlínské scéně Dariou Krylosovou aka DDK.

před 5 hodinami

Andrej Babiš a Igor Červený

Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů

Babišova vláda zasedla poprvé v kompletním složení, tedy už i s nově jmenovaným ministrem životního prostředí Igorem Červeným (Motoristé). Zabývala se mimo jiné zprávou o plnění Akčního plánu politiky v oblasti závislostí 2023–2025, zrušila několik svých pracovních a poradních orgánů a rozhodla o přesunu agendy Rady pro výzkum, vývoj a inovace z Úřadu vlády na Ministerstvo průmyslu a obchodu.

před 6 hodinami

Ukrajinská armáda ve válce s Ruskem

Ukrajinci zaútočili na ruskou továrnu. Sedm lidí přišlo o život

Ukrajinské drony zaútočily na továrnu na hnojiva v západním Rusku. Při události zemřelo sedm lidí, nejméně dalších deset osob utrpělo zranění. Informovala o tom BBC. K útoku došlo krátce po čtvrtém výročí zahájení války na Ukrajiny, kterou Moskva rozpoutala invazí do sousední země. 

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 15 hodinami

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Experti: Rusko bude schopno pokračovat v invazi po celý rok 2026. Hrozba pro Evropu narůstá

Rusko bude schopno pokračovat v invazi na Ukrajinu po celý rok 2026, a to i přes narůstající ekonomické potíže a tlaky na trhu práce. Podle analýzy předního vojenského institutu IISS (International Institute for Strategic Studies) existuje jen málo náznaků, že by se schopnost Moskvy vést válku i v jejím pátém roce nějak výrazně snižovala. Zároveň se zvyšuje hrozba, kterou pro Evropu představují ruské rakety a drony.

včera

Nemáte odvahu přiznat, že jste selhali. Žádná velmoc nemůže vyhrát válku proti realitě, vzkázal Macinka Lavrovovi

Český ministr zahraničí Petr Macinka vystoupil v úterý na půdě Valného shromáždění OSN v New Yorku s neobvykle přímočarým projevem. U příležitosti čtvrtého výročí ruské invaze na Ukrajinu odmítl opakovat diplomatické fráze a svůj apel adresoval přímo ruskému šéfovi diplomacie Sergeji Lavrovovi, i když ten v sále osobně přítomen nebyl.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy