Náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radím Daněk zemřel. Policie to uvedla na svém twitterovém účtu. Podle serveru Novinky.cz šestapadesátiletý policejní důstojník spáchal sebevraždu na Novojičínsku.
"Potvrzujeme tragickou událost, která zasáhla celou Moravskoslezskou policii. Příčiny a okolnosti úmrtí Radíma Daňka prověřují příslušné orgány. V tuto chvíli nebudeme poskytovat žádné konkrétní informace," uvedla policie. Ve zveřejněném prohlášení je také uvedeno, že policie vyloučila případné cizí zavinění.
Policejní ředitel Jan Švejdar uvedl, že jej informace o smrti Daňka hluboce zasáhla. "Jde o obrovskou lidskou tragédii, která poznamená životy mnoha dalších lidí. Je mi to moc líto. Rodině vyjadřuji upřímnou soustrast a jsem připraven poskytnout veškerou pomoc, kterou bude potřebovat," uvedl na twitteru.
Hluboce mne zasáhla smutná zpráva, která dnes přišla z Moravskoslezského kraje. Jde o obrovskou lidskou tragédii, která poznamená životy mnoha dalších lidí. Je mi to moc líto. Rodině vyjadřuji upřímnou soustrast a jsem připraven poskytnout veškerou pomoc, kterou bude potřebovat. https://t.co/vbcA0NZrvN
— Jan Švejdar (@jan_svejdar) July 1, 2020
I ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. "Nebyl to jen kolega, ale i přítel, kamarád a člověk s velkým srdcem," řekl. Dodal, že o když Daněk plnil celokrajské úkoly, nikdy nenechával bez povšimnutí běžné starosti policistů.
Předseda Unie bezpečnostních složek, která sdružuje policisty, hasiče, vězeňskou službu a celníky, Zdeněk Drexler Daňka označil za spravedlivého muže. "S Unií bezpečnostních složek spolupracoval již v minulosti, choval se k nám spravedlivě. Takového jednání se služebními funkcionáři není pro nás vždy samozřejmostí," řekl Drexler.
Podle informací Novinek se Daněk dnes zastřelil ve služebním autě. Policie dnes vyšetřovala sebevraždu, v souvislosti s ní odtahovala auto od přehrady u Bravantic na Novojičínsku.
Daněk ve funkci náměstka moravskoslezského policejního ředitele působil od roku 2013. Předtím několik let řídil pořádkovou policii. Řídil i obvodní oddělení v Bílovci či Fulneku. V roce 1997 se podílel na organizaci záchranných akcích během povodní v letech 1997 a 2009. Policejní jednotky řídil i během summitu NATO v Praze v roce 2002 a zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze v roce 2000.
Související
Finanční spory vedly k vraždě. Policie objasnila násilný čin v Přerově
V Uherském Brodě evakuovali školu. V budově se nacházela nebezpečná látka
Policie ČR , Radim Daněk , Jan Švejdar (policejní prezident) , sebevražda , Moravskoslezský kraj
Aktuálně se děje
před 33 minutami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 1 hodinou
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 1 hodinou
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 2 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 4 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
Cesta k míru na Ukrajině zůstává podle Donalda Trumpa nejasná, a to i přes "přiměřeně dobré" rozhovory mezi americkými vyslanci a ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které ovšem nepřinesly žádný zásadní průlom. Zvláštní vyslanec USA Steve Witkoff a Trumpův zeť Jared Kushner, kteří absolvovali dlouhé úterní jednání v Kremlu, se nyní chystají setkat s předním ukrajinským vyjednavačem Rustemem Umerovem na Floridě. Trump ve středu v Oválné pracovně prohlásil, že Putin by dohodu rád uzavřel, nicméně dodal, že nemůže říct, co z jednání vzejde, protože "k tanci jsou potřeba dva". Prezident také uvedl, že Spojené státy "měly s Ukrajinou něco docela dobře rozpracováno".
Zdroj: Libor Novák