Babiš se opět vyhýbá předvolebnímu duelu. Televize jej odvysílá, ať už přijde, nebo ne

Nedělní Prezidentský duel Česká televize (ČT) odvysílá i v případě, že do něj nedorazí jeden z prezidentských kandidátů Andrej Babiš, který však již dříve účast odmítl. Podle ČT pozvání pro něho ale nadále platí. Naopak od druhého finalisty prezidentské volby Petra Pavla má ČT písemný příslib, že do debaty přijde.

Na dotaz ČTK to dnes odpoledne řekl Filip Platoš z tiskového oddělení ČT. Živý přenos Prezidentského duelu z budovy Národního muzea uvede program ČT1 a ČT24 v neděli 22. ledna od 20:10 hodin.

"Pozvánku do nedělní Superdebaty České televize obdrželi oba finalisté prezidentské volby. Písemně potvrzenou účast máme od kandidáta Petra Pavla a pozvání pro Andreje Babiše nadále platí. Debata je plánovaná přibližně na hodinu. Uskuteční se i v případě, že Andrej Babiš nedorazí. Moderace se stejně jako v předchozí debatě ujme Martin Řezníček," uvedl dnes Platoš. Blíže však podobu pořadu nespecifikoval.

Babiš již v minulých dnech řekl, že se debaty v České televizi nezúčastní a naopak potvrdil účast ve středu 25. ledna na Primě a ve čtvrtek 26. ledna v TV Nova. Tento týden již absolvoval diskuse s Pavlem na serverech Deník.cz a Blesk.cz.

Před prvním kolem prezidentské volby se Babiš účastnil pouze televizní debaty tří kandidátů s nejvyššími preferencemi na Nově. Do diskuse všech devíti uchazečů v České televizi nedorazil a neúčastnil se ani debaty tří favoritů na Primě.

Prezidentský duel před druhým kolem minulých voleb mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem v ČT se stal s 2,7 milionu diváků nejen nejsledovanějším pořadem roku na celém TV trhu, ale i nejsledovanější politickou debatou v historii měření sledovanosti.

Druhé kolo volby prezidenta se uskuteční v pátek 27. ledna a v sobotu 28. ledna.

Související

Více souvisejících

prezidentské volby 2023 Andrej Babiš Petr Pavel

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

Princ Andrew

Bývalému princi Andrewovi pomáhá nedůvěra svědkyň v britskou policii

Britská policie se i po opakované výzvě potýká s nedůvěrou případných svědků v případu vyšetřování bývalého prince Andrewa. Ženy, které údajně mají informace o činech králova bratra, podle právního zástupce nechtějí s policisty spolupracovat. Americký advokát Brad Edwards to řekl BBC. 

včera

Senát ČR

Senátoři navrhují na státní vyznamenání i slavné herce

Po poslancích se i senátoři shodli na tom, koho letos navrhnou prezidentovi Petru Pavlovi na státní vyznamenání. Hlava státu je tradičně předá v den státního svátku 28. října. Členové horní komory parlamentu by ocenili například několik známých herců. 

včera

včera

Česká televize

ČT poprvé reagovala na Babišova slova. Televize trvá na poplatcích

Česká televize v sobotu reagovala na nejnovější vývoj ohledně finančního zajištění budoucnosti veřejnoprávních médií. Premiér Andrej Babiš (ANO) totiž oznámil, že nakonec dojde pouze k novele stávajícího zákona. ČT vzkázala, že trvá na současné formě financování, tedy na poplatcích od občanů. 

včera

včera

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš oznámil, že nový zákon o ČT a Českém rozhlase nevznikne

Budoucí financování veřejnoprávních médií, tedy České televize a Českého rozhlasu, nakonec nebude upraveno novým zákonem. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Podle jeho slov dojde k novele současného zákona. Přípravou nového předpisu se zabývalo ministerstvo kultury vedené Oto Klempířem (Motoristé). 

včera

včera

včera

včera

včera

Bouřka, ilustrační fotografie.

Počasí bude místy bouřlivé. Zesílí vítr, hrozí i krupobití

Počasí v Česku bylo v uplynulých dnech na konec května velmi teplé a zároveň se na řadě míst obešlo zcela beze srážek. Dnes může místy pršet i intenzivně, protože meteorologové očekávají bouřky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

včera

Kellnerovi se na Aljašce soudí kvůli smrti miliardáře

Na americké Aljašce začal soud v případu tragické smrti miliardáře Petra Kellnera, který zemřel před více než pěti lety při havárii helikoptéry během takzvaného heliskiingu. Pozůstalí žalují společnost, která celý dobrodružný výlet zajišťovala. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy