Senátor Fischer zaplatil pokutu za chyby v prezidentské kampani

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí dál vyhodnocuje lednovou prezidenstkou volbu. Pokutu udělil také senátorovi Pavlu Fischerovi, který se v prvním kole umístil na čtvrtém místě se ziskem 6,75 % hlasů. 

Fischer obdržel pokutu ve výši 25 tisíc korun, kterou už zaplatil, informoval server iRozhlas.cz. Provinil se tím, že u několika dárců nezveřejnil všechny náležitosti. Podle zákona se musí uvádět jméno, příjmení, datum narození a adresa bydliště u fyzických osob a název, IČO a adresa sídla u právnických osob. 

"Rozhodnutí úřadu jsem nerozporoval a předepsanou částku jsem uhradil," uvedl senátor, který na hlavu státu neúspěšně kandidoval už v roce 2018. 

Fischer není prvním pokutovaným kandidátem. Rekordní šedesátitisícovou pokutu vyměřil úřad vítězi voleb Petru Pavlovi, který rovněž neuvedl všechny požadovné informace o některých dárcích. Danuše Nerudová měla zaplatit 15 tisíc korun.

Související

Více souvisejících

Pavel Fischer prezidentské volby 2023 Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy