Praha - Silné bouře a padající kmeny stromů v pátek odpoledne zastavily vlakový provoz na jedenácti místech České republiky. Informoval o tom mluvčí Českých drah Ondřej Kubala, podle kterého nebyl při nehodách nikdo zraněn.
České dráhy ale už v podvečer zprůjezdnily trať Nymburk - Jičín, kde odstraňovali ležící strom, do kterého narazil vlak. Dále jsou zprůjezdněné trasy Mladá Boleslav - Bakov nad Jizerou - Bělá pod Bězdězem a Český Těšín - Čadca.
Nově je ale uzavřena trať Jablonec nad Nisou - Smržovka, kde došlo k sesuvu opěrné zdi. České dráhy uzavřely také trať Olomouc - Krnov v úseku Hrubá voda - Domašov nad Bystřicí, kde popadaly stromy. A ze stejného důvodu vlaky nejezdí na trati Ostrava - Frýdek Místek v úseku Vratimov - Paskov a na trase Mělník - Mšeno.
Jak již Mediafax informoval, na trase Praha - Beroun je od 14. hodiny stále omezena železniční doprava kvůli spadlému stromu na trati v Černošicích. "Do stromu následně ve dvě hodiny a deset minut odpoledne narazil rychlík, který jel z Prahy přes Písek do Českých Budějovic," sdělil Kubala. V podvečer dráhy zprůjezdnily jednu kolej.
Na trati Stará Paka - Jaroměř pak narazil další osobní vlak do spadlých stromů a následně vykolejil. Žádný ze šestnácti cestujících se podle Kubaly nezranil.
Na trati Plzeň - Cheb narazil do spadlých větví osobní vlak. Spadlé stromy přerušily dopravu i v úseku Ostroměř - Lázně Bělohrad a rozsáhlá závada trakčního vedení pak omezila dopravu v úseku Bystřice - Mosty u Jablunkova.
Související
Do Evropy dorazil pozůstatek hurikánu. Počasí bude místy hodně nebezpečné
Týden deštivého počasí. Meteorologové ozřejmili, proč v Česku tolik pršelo
Aktuálně se děje
včera
Trump varoval Írán. Miny v průlivu povedou k nevídaným následkům
včera
Snowboardistka Maděrová druhým místem Špindlerův Mlýn nezklamala
včera
Fico tvrdí, že EU je ve sporu s Ukrajinou na straně Slovenska
včera
Šéf ČT nesouhlasí s končícím Moravcem. Pravidla platí pro všechny, řekl
včera
Zemřel cestovatel a dobrodruh Leoš Šimánek. Bylo mu 79 let
včera
Stylové zakončení životní sezóny. Rychlobruslař Jílek získal stříbro na MS ve víceboji
včera
Britové posílají jednu válečnou loď blíž k Íránu. Trump je předtím kritizoval
včera
Další důkaz jarního počasí. Meteorologové ale přišli i s varováním
včera
Trumpův plán na zastavení financování ruské válečné mašinérie se útokem na Írán zhroutil
včera
Modžtaba Chámeneí stojí v čele Íránu 48 hodin. Za celou dobu ho ale nikdo neviděl
včera
Nebezpečně vyhlížející požár na Letné. Plameny ohrožují domy
včera
Hegseth varoval Rusko, aby se do války s Íránem nezapojovalo. Íránské duchovní označil za zbabělce
včera
CNN: Letecké údery jaderný program nezastaví. USA zvažují nasazení pozemní armády v Íránu
včera
Írán vyhrožuje likvidací Trumpa. Válka podle Teheránu ani zdaleka nekončí
včera
USA a Izrael selhaly, režim nepadnul. Útoky na okolní země jsou sebeobrana, tvrdí Írán
včera
Politico: Merz chce zabránit příklonu Babiše k radikálním postojům Slovenska a Maďarska
včera
Bílý dům v kleštích. Válka v Íránu sevřela Trumpa mezi hrozbu globální recese a riziko námořní katastrofy
včera
Trump telefonoval s Putinem. Řešili Ukrajinu i válku v Íránu
včera
Ceny ropy pod Trumpových zmatečných prohlášeních klesly, poté opět vyrostly
včera
Válka v Íránu je téměř u konce, prohlásil Trump. Krátce na to řekl pravý opak
Americký prezident Donald Trump vysílá v souvislosti s trvajícím konfliktem velmi rozporuplné signály ohledně toho, kdy by mohly boje skončit. Zatímco v jednom prohlášení uvedl, že americké cíle jsou již v podstatě splněny a válka s Íránem je již téměř u konce, protože Írán již nedisponuje žádným námořnictvem, letectvem ani funkčním spojením, vzápětí před republikánskými poslanci prohlásil, že vítězství stále není dostatečné. Tato nejednotná komunikace přichází v době, kdy se vojenské operace na Blízkém východě přelévají do druhého týdne.
Zdroj: Libor Novák