Pod most u Vltavské byl instalován nový nosník, je zastaven provoz aut a tramvají

Pod most v Bubenské ulici nedaleko stanice metra C Vltavská byl dnes instalován nový nosník, který je součástí systému podpírajícího most. Most musí být podepřen kvůli špatnému stavu. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Kvůli pracím je zastaven provoz aut na mostě a výluky se postupně dotýkají provozu tramvají. Práce potrvají do konce tohoto týdne a vyjdou na 16 milionů korun.

"Na mostě jsme instalovali nosník pod čtvrtým polem. Vše běží podle plánu a práce budou ukončeny 24. února, jak jsme již informovali," uvedla Lišková.

Pod čtvrtým polem mostu je naplánována instalace šesti samostatných podpěrných věží, většina věží pod tímto polem je podle Liškové již instalována. Kromě čtvrtého se práce uskutečňují pod druhým polem mostu. Také pod ním je podle mluvčí většina podpěrných věží namontována.

Dnes instalujeme nosníky pod kritické pole číslo 4 mostu X022 na Vltavské. Práce běží podle plánu a dopravu pod i na místě obnovíme od příštího pondělí 25. 2. 2019 ráno. #mostyPraha pic.twitter.com/E7BiVdkoiM

— TSK Praha (@TSKPraha) 18. února 2019

Po podepření chce TSK obnovit na mostě plný provoz aut do 3,5 tuny a umožnit tramvajovou dopravu ve všech směrech.

Most byl kvůli havarijnímu stavu uzavřen loni v říjnu a před koncem roku byl po zátěžových zkouškách zprovozněn jeden pruh pro osobní vozy a další auta do 3,5 tuny. Provizorní podpěry dosud most podepíraly pouze ve dvou místech, počátkem tohoto měsíce prostor pod mostem převzala stavební firma Hochtief, aby zde umístila další.

Co bude s mostem dál, zatím není rozhodnuto. Jednou z možností je, že bude v rámci proměny okolí Vltavské zbořen a auta a tramvaje by se křížily na běžné křižovatce. O žádné z konkrétních variant však město zatím nejednalo. Budoucnost mostu by měla řešit mimo jiné studie rozvoje lokality Bubny-Zátory, do které je zahrnuta budoucnost okolí stanice metra C Vltavská.

Související

Most na Vltavské. Červeně vyznačená část se bude bourat

Začaly zátěžové testy mostů v Praze u Vltavské, vjíždějí na ně naložené kamiony

Tři plně naložené kamiony začaly dnes po sedmé hodině večer testovat pohyby mostů u stanice metra C Vltavská. Pražská Technická správa komunikací (TSK) chce otestovat stabilitu mostu po jeho podepření. V neděli budou testy pokračovat i na vedlejším mostě na nábřeží Kapitána Jaroše. Kompletní výsledky testů chce TSK představit během týdne, první by mohly být už v pondělí.
Most na Vltavské. Červeně vyznačená část se bude bourat

Provoz na mostu u Vltavské bude opět omezen, TSK podepře kritická místa

Práce na podepření poškozeného mostu v Bubenské ulici nedaleko stanice metra C Vltavská znovu omezí automobilovou a tramvajovou dopravu. Auta ve směru do Holešovic po mostě neprojedou od sobotního rána do neděle 24. února. Tramvajová doprava pod mostem bude přerušena o nadcházejícím a také posledním únorovém víkendu, mezi tím od pondělí 11. do pátku 22. února tramvaje pod mostem pojedou jen směrem z Vltavské na Strossmayerovo náměstí. Na svém webu to dnes uvedla Technická správa komunikací (TSK).

Více souvisejících

Most na Vltavské Technická správa komunikací Praha doprava MHD Praha

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 46 minutami

před 1 hodinou

Letiště Václava Havla Praha

Doporučení zní jasně. Co mají dělat lidé v případě mimořádné situace na letišti?

Podezřelé zavazadlo způsobilo minulý čtvrtek uzavření bezpečnostní kontroly na Terminálu 2 pražského letiště. Zasahovala policie i pyrotechnik, provoz byl dočasně přerušen. Cestující, kteří kvůli podobným mimořádným situacím nestihnou let, se musí obracet na své aerolinky. Letiště podle mluvčího Jiřího Hannicha do těchto procesů nemůže vstupovat, jak informoval pro EuroZprávy.cz. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Povodně, ilustrační fotografie.

Nevyzpytatelné počasí: Prší více, než se čekalo. Hladiny řek už stoupají

Až třetího stupně povodňové aktivity mohou dosáhnout některé vodní toky v Jeseníkách a Beskydech kvůli vydatným dešťům. Vyplývá to z nejnovějších informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který upřesnil územní i časovou platnost varování před vydatnými srážkami a v některých oblastech zvýšil stupeň nebezpečí či upřesnil varování před povodňovými jevy.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Hasiči v Řecku, ilustrační fotografie.

Řeckem se šíří ničivé požáry. Kouř už se dostal až do Atén

Letní počasí v Česku je pro mnoho lidí zklamáním, ale v některých částech Evropy se potýkají s vlnami veder a zuřícími lesními požáry. Hned s pěti požáry bojují hasiči v Řecku, kde již bylo nutné přistoupit k evakuaci lidí z oblasti, která je vzdálená jen 30 kilometrů od Atén. Uvedla to BBC.  

před 7 hodinami

Jiří Krampol, herec a moderátor

Zemřel legendární herec Jiří Krampol

Českou hereckou obec zasáhla o víkendu nesmírně smutná zpráva. Zemřel herec a bavič Jiří Krampol, který v červenci oslavil 87. narozeniny. Krampol se v posledních měsících potýkal se zdravotními potížemi. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

Deštivé počasí

Česko zasáhne deštivé počasí. Existuje několik scénářů

Meteorologové již dnes očekávají na východě Česka trvalé a vydatné srážky, které zapříčiní tlaková níže postupují přes Maďarsko a Slovensko do Polska. Platí i příslušná výstraha. Podle expertů ale není zcela jasné, kolik srážek a kam přesně přinese. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalisty Plzně trápila koncovka. Ženevě stačila k vítězství jedna akce

Jako první z českých klubů do nové sezóny evropských pohárů vstoupila v úterý na svém hřišti Viktoria Plzeň, jejímž prvním soupeřem v bojích o účast v Lize mistrů byla Servette Ženeva, která ji byla vylosována pro 2. předkolo této nejprestižnější evropské soutěže. Úvodní domácí zápas s tímto soupeřem však svěřencům kouče Miroslava Koubka nevyšel, neboť vyhořeli na špatné koncovce. Šancí ke skórování měli mnoho, ale jediný gól vsítil nakonec hostující Samuel Mráz z jediné akce švýcarského klubu ze 13. minuty.

včera

včera

včera

Za vraždu seniora v pražské Krči hrozí výjimečný trest. Pachatel se přiznal

Policie v sobotu obvinila devětadvacetiletého muže v případu vraždy na sídlišti v pražské Krči. Podezřelý se k činu doznal, hrozí mu až výjimečný trest. Čin totiž provedl zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy