Praha - Za červenec se v pražské metropoli prodalo 6,6 milionu kusů jízdenek. Tržby činily 210 milionů korun, informoval o tom v pátek agenturu Mediafax mluvčí ROPID Filip Drápal.
"Výrazně vzrostl podíl krátkodobých jízdenek v základní ceně 24 korun, se kterými je možné nově cestovat 30 minut včetně přestupů bez jakéhokoli omezení," uvedl Drápal.
Pražský organizátor dopravy zaznamenal také velký zájem o 24hodinové jízdenky. Během července se prodalo turistických jízdenek celkem (24hodinová, 72hodinová a pětidenní) 332 tisíc kusů.
České dráhy prodaly 300 nových kusů rodinných jízdenek SONE+ za 400 nebo 700 korun. "Jednodenních jízdenek, které si mohou cestující nově zakoupit na kterémkoli nádraží nebo u průvodčího vlaku, se prodalo za stejné období zhruba 1350 kusů," dodal Drápal.
Prodej základní jízdenky za 32 korun proti stejnému období loňského roku mírně kles. Prodalo se celkem 3,8 milionu kusů za 3,2 miliony korun.
"Celkové tržby z prodaných jízdenek ale vzrostly meziročně o zhruba 50 milionů korun. Tak velký nárůst je však do jisté míry způsobený velkou mírou předzásobení novými jízdenkami a v dalších měsících už očekáváme nárůst mírnější," sdělil Drápal.
Pražané od 1. července platí za jednorázového jízdného o šest korun více, a to z 24 a 32 korun místo dosavadních 18 a 26 korun. Zadarmo naopak jezdí děti do 15 let a důchodci starší 65 let. U jednotlivého jízdného se prodloužila časová platnost z 20 na 30 minut a ze 75 na 90 minut.
Související
Speed Marathon je tady. Policie odhalila, kde bude zítra měřit
Policie chystá další Speed Marathon. Lidé mohou pomoci s výběrem míst
Aktuálně se děje
před 55 minutami
Írán tvrdí, že lodě v Hormuzském průlivu před útokem varoval. Británie tvrdí opak
před 1 hodinou
V Hormuzském průlivu dochází od rána k útokům na lodě. Situace je nejhorší od roku 1990
před 2 hodinami
Česko obnovuje dotace pro Agrofert
před 3 hodinami
Ukrajina obnovila čerpání ropy ropovodem Družba na Slovensko
před 4 hodinami
Proč Trump prodloužil příměří s Íránem? Za vším může stát zmatený Chameneí
před 4 hodinami
Trump opět otočil, prodloužil příměří s Íránem. Je to lest, myslí si Teherán
před 6 hodinami
Výhled počasí do poloviny května. Sucho se má prohlubovat
včera
StarDance může vypuknout. Složení párů už není tajemstvím
včera
Mužská bundesliga zažila premiéru. Poprvé klub vedla žena, stálou trenérkou se ale nestane
včera
Na pravou míru. Policie uklidňuje, přepadení ve Varech si někdo vymyslel
včera
První letošní tornádo bylo na Jičínsku. Meteorologové shánějí informace
včera
Vystrčil si stěžuje na nůž do zad od Babiše. Na Tchajwan poletí komerčním letem
včera
Alžbětu II. by dnešní svět znepokojoval, naznačil král Karel III.
včera
První detektivka vyšla před 185 lety. Vrahem v ní nebyl člověk
včera
Magyar zastaví vystoupení Maďarska z Mezinárodního trestního soudu. Vyslovil se pro zatčení Netanjahua
včera
Babišova vláda neposkytne letoun Vystrčilovi pro cestu na Tchaj-wan. Poklonkování Číně, tvrdí opozice
včera
Trump razantně odmítl možnost prodloužení příměří s Íránem
včera
Pohonné hmoty v úterý zdraží. Vláda zvýšila strop
včera
EU by mohla schválit 90miliardovou půjčku Ukrajině už ve středu
včera
Magyar měl první telefonický hovor s Ficem. Nadiktoval si podmínky, za jakých může spolupracovat se Slovenskem
Péter Magyar vedl telefonický hovor se slovenským premiérem Robertem Ficem. V rámci tohoto rozhovoru jasně vymezil podmínky, za kterých je ochoten jednat o budoucí spolupráci mezi oběma zeměmi.
Zdroj: Libor Novák