Kolaps dopravy v Praze a okolí: Dlouhé kolony, situaci komplikuje počasí

Dnes ráno postihl dopravu v Praze a jejím nejbližším okolí kolaps. Řidiči mohou na některých místech strávit v kolonách i desítky minut, situaci jim navíc komplikuje počasí, konkrétně snížená viditelnost.

Začátek pracovního týdne znepříjemnily řidičům v Praze a okolí velké dopravní komplikace. Hlášeny jsou kolony na příjezdech do hlavního města i v něm samotném, za volantem v nich lidé mohou strávit desítky minut, někde klidně i hodinu.

Podle map aktuálního provozu se kolony tvoří například v ulici V Holešovičkách i v navazující Liberecké ulici, a to ve směru do centra. V oblasti mimoúrovňové křižovatky na Bulovce navíc vše komplikuje dopravní nehoda. Kolona má několik kilometrů, sahá až k příjezdu do Prahy po dálnici D8. Se zdržením je nutné počítat i na příjezdu do Prahy po dálnici D11.

Z webových stránek Technické správy komunikací vyplývá, že na devíti místech v Praze panuje čtvrtý, tedy druhý nejhorší stupeň provozu. Jde mimo jiné o Wilsonovu ulici, Kbelskou ulici, Nuselský most a navazující Legerovu ulici, všechny ve směru do centra města.

Dopravní situace navíc dnes po ránu komplikuje počasí. Nad Prahou se totiž objevila mlha, která výrazně komplikuje viditelnost na silnicích. Počasí by se ovšem mělo postupně zlepšovat, v hlavním městě má být podle předpovědi příjemných 18 stupňů.

Související

Více souvisejících

doprava Praha Dálnice D8 Dálnice D11 Počasí

Aktuálně se děje

před 42 minutami

Volodymyr Zelenskyj

Rusové jsou divoši a hrozba pro svět, shodují se Ukrajinci po zničení přehrady. Záplavy zabily pět lidí

Rusové dále ostřelují Chersonskou oblast na jihu Ukrajiny, z níž se evakuují obyvatelé ohrožení záplavami. Ty s nejvyšší pravděpodobností rozpoutali právě okupanti likvidací Kachovské vodní nádrže. Zemřelo nejméně pět lidí, dalších 13 se pohřešuje. V důsledku ostřelování bylo zraněno 11 lidí. Ukrajinským úřadům se podařilo evakuovat bezmála tři tisíce osob. 

před 59 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Jihočínské moře, ilustrační fotografie.

Napětí v Jihočínské moři: Zajímá Čínu i USA, brzy tu hodlá cvičit ASEAN

Asijský blok Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) uspořádá první společné vojenské cvičení v Jihočínském moři. Podle stanice CNN půjde o nejnovější mnohostranné bezpečnostní cvičení v době rostoucího napětí a nejistoty v regionu. V Jihočínském moři se přou o moc zejména Washington s Pekingem, nicméně tato vodní plocha hraničí s břehy několika členských zemí ASEAN – a ty si nárokují svůj podíl.  

před 3 hodinami

před 3 hodinami

II. světová válka

Před 81 lety nacisté obklíčili Lidice, vypálili je do základů

9. a 10. června roku 1942 se v Československu odehrála jedna z nejtemnějších kapitol druhé světové války. Malé městečko Lidice, ležící nedaleko Prahy, bylo zcela vymazáno z mapy nacisty jako odvetná akce za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tento brutální čin se stal symbolem hrůzy a nespravedlnosti, kterou válka přinesla do životů mnoha nevinných lidí.

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie.

Rusové předali Maďarsku válečné zajatce s ukrajinským občanstvím. Kyjevu nic neřekli

Ruská pravoslavná církev údajně zorganizovala předání 11 válečných zajatců zakarpatského původu Maďarsku. Bojovali na straně ukrajinských ozbrojených sil, přesto Moskva jejich navrácení nekoordinovala s Kyjevem. V zakarpatské oblasti žije výrazná maďarská menšina, která však má ukrajinské občanství. Bojovníci patrně pocházeli z řad tohoto etnika. 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Boris Kollár

Slovensko míří k volbám, startuje kampaň. Politici si jdou po krku už delší dobu

Předseda Národní rady Slovenské republiky (NR) Boris Kollár v pátek vyhlásil konání předčasných parlamentních voleb na sobotu 30. září. Politické strany, hnutí a koalice musí 90 dní před dnem konání voleb podat kandidátní listiny a zaplatit kauci 17 tisíc eur. Ta se vrátí stranám, které ve volbách dostanou alespoň 2 % hlasů. Zveřejněním rozhodnutí o konání voleb ve sbírce zákonů začíná oficiální volební kampaň, uvedla TASR. Stalo se tak dnes. Kampaň může odstartovat, politici si ale jdou po krku už dlouho.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Terminátora měl hrát O.J.Simpson, prozradil Schwarzenegger v novém dokumentu

Bývalý hráč amerického fotbalu O.J. Simpson měl být původně obsazen do kultovní role zabijáckého robota Terminátora ve stejnojmenném filmu. Producenti ale měli dojem, že by mu nikdo neuvěřil, že může někoho zabít, prozradil v novém dokumentárním seriálu Netflixu americký herec rakouského původu Arnold Schwarzenegger.

Zdroj: ČTK

Další zprávy