Dnes ráno postihl dopravu v Praze a jejím nejbližším okolí kolaps. Řidiči mohou na některých místech strávit v kolonách i desítky minut, situaci jim navíc komplikuje počasí, konkrétně snížená viditelnost.
Začátek pracovního týdne znepříjemnily řidičům v Praze a okolí velké dopravní komplikace. Hlášeny jsou kolony na příjezdech do hlavního města i v něm samotném, za volantem v nich lidé mohou strávit desítky minut, někde klidně i hodinu.
Podle map aktuálního provozu se kolony tvoří například v ulici V Holešovičkách i v navazující Liberecké ulici, a to ve směru do centra. V oblasti mimoúrovňové křižovatky na Bulovce navíc vše komplikuje dopravní nehoda. Kolona má několik kilometrů, sahá až k příjezdu do Prahy po dálnici D8. Se zdržením je nutné počítat i na příjezdu do Prahy po dálnici D11.
Z webových stránek Technické správy komunikací vyplývá, že na devíti místech v Praze panuje čtvrtý, tedy druhý nejhorší stupeň provozu. Jde mimo jiné o Wilsonovu ulici, Kbelskou ulici, Nuselský most a navazující Legerovu ulici, všechny ve směru do centra města.
Dopravní situace navíc dnes po ránu komplikuje počasí. Nad Prahou se totiž objevila mlha, která výrazně komplikuje viditelnost na silnicích. Počasí by se ovšem mělo postupně zlepšovat, v hlavním městě má být podle předpovědi příjemných 18 stupňů.
Související
Počasí zavinilo potíže v dopravě. Až 10 centimetrů sněhu, stále platí výstraha
Dálniční známky v lednu zdraží. Možná naposledy, naznačují strany příští vlády
doprava , Praha , Dálnice D8 , Dálnice D11 , Počasí
Aktuálně se děje
před 22 minutami
Česko na prahu epidemie chřipky. Do vývoje se může promítnout nový subtyp infekce
před 1 hodinou
Tragédie v pražské ZOO. Populární orangutan Kawi nešťastně zahynul
před 1 hodinou
Policie hledá dvanáctiletého Marka. Už ve čtvrtek nedorazil do školy
před 3 hodinami
Počasí se příští týden výrazně ochladí. Během dne bude i mrznout
včera
Nezvládli krize, inklinují k neonacismu a chtějí Česko odklonit od Západu. Vžene nás nová vláda do náručí Kremlu?
včera
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
včera
Machadové pomohla utéct americká armáda. Z Venezuely se dostala v přestrojení
včera
VIDEO: Rvačky, alkohol, vulgarity, ponižování žen. Ostudné zasedání parlamentu, jaké Slovensko nepamatuje
včera
Írán zatkl držitelku Nobelovy ceny za mír Narges Mohammadiovou
včera
OBRAZEM: Došlo i na úsměvy. Nejbližší a přátelé se rozloučili s Patrikem Hezuckým
včera
Ukrajinské síly znovu dobyly osady v Charkovské oblasti
včera
"Zákaz spalovacích motorů v roce 2035 je smeten ze stolu." EU příští týden kontroverzní nařízení zmírní
včera
Česko se rozloučilo s moderátorem Hezuckým. Bouček dojemně promluvil
včera
Ukrajina by podle mírového plánu měla vstoupit do EU v roce 2027
Aktualizováno včera
Lidé se rozloučili s Theodorem Pištěkem. Na obřad dohlížela Hradní stráž
včera
Německo: Rusko stojí za kybernetickým útokem proti kontrole letového provozu, snažilo se i ovlivnit volby
včera
Po Ruttem přichází další důrazné varování: Válka klepe na dveře Evropy
včera
Zásadní změny od nového roku: Konec tělesných trestů i střídavé péče
včera
Politika SPD a Motoristů vyhovuje oligarchům, Babiš se v EU může chovat jako Meloniová, říká politoložka
včera
USA mají nový návrh týkající se Donbasu, oznámil Zelenskyj. Kyjev už jej nemusí předat Rusku
Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj oznámil, že Spojené státy navrhují, aby Ukrajina stáhla své jednotky z oblasti Donbasu. Washington by následně v částech, které Kyjev v současné době kontroluje, vytvořil „svobodnou ekonomickou zónu“. Původně USA navrhovaly, že by Kyjev měl části Donbasu, které stále drží, jednoduše předat Rusku. Podle čtvrtečního prohlášení ukrajinského prezidenta pro novináře je ale nyní navržena kompromisní varianta, kde by se ukrajinské síly stáhly, ale ruské jednotky by do tohoto území nepostupovaly.
Zdroj: Libor Novák