Provoz na hlavním železničním koridoru nedaleko Zábřehu na Šumpersku dnes dopoledne zkomplikoval odstavený rychlík společnosti RegioJet, který musel u Zvole neplánovaně zastavit kvůli požáru na toaletě ve vagonu. Do vedlejších vagonů z něho byla evakuována dvacítka cestujících, žádný z nich nebyl zraněn. Jeden člen vlakové posádky se při hašení nadýchal kouře, sanitka ho odvezla k lékařskému vyšetření. Cestující z odstaveného vlaku později přestoupili do dalšího rychlíku společnosti RegioJet.
Požár na toaletě vlaku mířícího z Ostravy do Prahy byl hasičům nahlášen krátce před 09:30. V rychlíku cestovalo 199 lidí, z toho 22 bylo ve vagonu, v němž hořelo. "Všichni cestující byli evakuováni a jsou v pořádku. Palubní personál zahájil hašení pomocí ručních hasicích přístrojů. Jeden z nich se nadýchal zplodin hoření," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
Zahoření v prostorách toalety osobního vlaku v úseku 45km (Zvole) ve směru na Zábřeh aktuálně řeší několik jednotek hasičů (olk). Všichni cestující jsou evakuováni a v pořádku. Palubní personál zahájil hašení pomocí ručních has.přístrojů, jeden z nich se nadýchal zplodin hoření. pic.twitter.com/fKbpyjri81
— Hasiči Olomouc ???? (@hasici_olomouc) November 20, 2019
Na místo dorazilo několik jednotek hasičů i zdravotnická záchranná služba. Z Olomouce mezitím vyjel rychlíkový spoj RegioJet, který u Zvole zastavil a nabral cestující. Okolnosti požáru na místě vyšetřovali experti hasičů a policisté. V místě odstaveného rychlíku vlaky dopoledne jezdily pouze po jedné koleji.
"Příčiny události jsou předmětem šetření. Prázdná souprava bez cestujících bude po ukončení šetření pokračovat v jízdě do domovské stanice. Z bezpečnostního hlediska by tomu nemělo nic bránit," řekl ČTK mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj. Cestující ze zastaveného vlaku, ve kterém hořela toaleta, dostanou zpět jízdné.
Související
Inferno v Hongkongu: Hoří několik výškových budov, lidé jsou v nich uvězněni
Ve Zlíně hoří střední pedagogická škola
Požáry , Vlaky , železnice , Olomoucký kraj , doprava , regiojet , student agency
Aktuálně se děje
před 43 minutami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 1 hodinou
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 2 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 2 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 3 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 3 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 4 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 5 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 6 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
Českou uměleckou scénu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 93 let zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk, držitel Oscara, Césara či Českého lva. Proslavila ho zejména úspěšná spolupráce s oscarovým režisérem Milošem Formanem.
Zdroj: Jan Hrabě