Fialova vláda chystá výjezdní zasedání, ještě v březnu zamíří do Jeseníku

Vláda za dva týdny absolvuje výjezdní zasedání v Jeseníku v Olomouckém kraji, řekl dnes Blesku premiér Petr Fiala (ODS). Jednotliví ministři budou mít v regionu také vlastní program, kabinet bude jednat i s radami Olomouckého a Moravskoslezského kraje a starosty okolních obcí. V přípravě jsou i další mezivládní jednání s kabinety Slovenska a Polska, uvedl Fiala.

Kabinet loni v dubnu zasedal na zámku Štiřín nedaleko Prahy, letos 29. března chystá jednání v Jeseníku. "Společně s kolegy z vlády strávíme v regionu celý den a budeme řešit, jak zlepšit místní klíčovou dopravní infrastrukturu, jak pomoci v rozvoji cestovního ruchu a dalších oblastí, které jsou pro region důležité," řekl Blesku Fiala.

Vedle zasedání kabinetu je v plánu také jednání s radami Olomouckého a Moravskoslezského kraje a starosty z regionu. Mluvčí kabinetu Václav Smolka doplnil, že není v plánu společná cesta ministrů vzhledem k tomu, že každý z nich bude mít naplánovaný vlastní program v regionu.

V přípravě jsou také zasedání, která česká vláda absolvuje se zahraničními partnery. "V dohledné době plánujeme dvě mezivládní konzultace se slovenskou a polskou vládou, které se zaměří na další rozvoj výborných vztahů s našimi sousedy," uvedl Fiala. Stihnout by se měly do konce prázdnin, protože v obou zemích budou na podzim volby.

Vedle Slovenska a Polska absolvuje česká vláda tzv. mezivládní konzultace pravidelně také s Izraelem, loni v říjnu se pak část ministrů vydala do Kyjeva na společné zasedání s ukrajinskou vládou.

Související

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

Více souvisejících

Petr Fiala (ODS) Vláda ČR Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

včera

včera

včera

včera

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

včera

včera

Bytovým domem v Petrohradě otřásl výbuch. Zřejmě šlo o útok Ukrajinců

V obytném domě v ruském městě Petrohrad došlo v sobotu ráno k výbuchu. Jak informovala místní média, budovu před tím pravděpodobně zasáhl dron. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy