Kamion v protisměru ohrozil řidiče na D1. Šofér nadýchal přes čtyři promile

Doslova v ohrožení života se v pondělí ocitli řidiči na jihomoravském úseku páteřní české dálnice D1. Nájezdem do protisměru se tam snažil vrátit na silnici kamion, jehož řidič při dechové zkoušce nadýchal přes čtyři promile. 

Řidiči jedoucí směrem na Prahu podle jihomoravské policie během pondělního dopoledne nevěřili svým očím. Z prostoru čerpací stanice na 185. kilometru se řidič zeleného kamionu pokusil vyjet nájezdem do protisměru. Manévr ale nezvládl a na několik desítek sekund zablokoval dálnici.

Právě se přehrává: Policie ČR: Řidič kamionu pod vlivem na D1

Policie ČR: Řidič kamionu pod vlivem na D1 Video: YouTube

"Díky duchapřítomným řidičům se nestalo nic vážného a muž za volantem kamionu po drobné kolizi se svodidly vymanévroval a z místa odjel. Na nejbližším exitu sjel a pokračoval až k Domašovu, kde zastavil. Tam jej dostihli přivolaní policisté," popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Brzy vyšlo najevo, co je příčinou. Dechová zkouška skončila u třiapadesátiletého cizince pozitivním výsledkem 4,1 promile. "Požití alkoholu před jízdou doznal, výtisky z přístroje ale už nebyl schopen ani podepsat," uvedl mluvčí.

Muž se nyní zodpovídá z ohrožení pod vlivem návykové látky a obecného ohrožení z nedbalosti. Policie se obrací na svědky. Pokud se některý z řidičů cítil jednáním řidiče kamionu ohrožen a dosud není v kontaktu s policisty, má se ozvat na linku 158. 

Související

Více souvisejících

kamiony Dálnice D1 Policie ČR Jihomoravský kraj

Aktuálně se děje

před 7 minutami

Palestina

Francie: Palestina není stát. Nesplnila podmínky pro uznání

Podmínky pro uznání Palestiny jako státu zatím nebyly splněny, uvedl ve středu francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné po oznámení několika evropských zemí, že tak učiní v naději na přinesení míru na Blízký východ. Uvedla to agentura Reuters.

před 35 minutami

před 46 minutami

před 1 hodinou

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Sněmovna schválila změnu pravidel oddlužení. Bude trvat kratší dobu

Doba oddlužení se má zkrátit z pěti na pouhé tři roky pro všechny dlužníky. Poslanci ve středu schválili vládní novelu insolvenčního zákona, která má ovšem své kritiky. Podle nich totiž zhorší pozici věřitelů, například samoživitelů či bytových družstev. Předlohu ještě musí posoudit Senát.  

před 1 hodinou

Robert Fico

Ficův stav je stále vážný. Převoz do Bratislavy je vyloučený

Stav slovenského premiéra Roberta Fica (Směr-SD) je stabilizovaný, ale zůstává vážný, odpovídající rozsahu a vážnosti zranění, které utrpěl. Po jednání Rady bezpečnosti SR to novinářům řekl místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD).

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri (TOP 09)

Feri obdrží výzvu k nástupu do vězení, odsedět si má tři roky

Exposlanec Dominik Feri dostane výzvu k nástupu do vězení bez odkladu, rozsudek byl shledán vykonatelným, informovala Česká televize ve středu. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění. 

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

UNRWA (Photo by Iyad Faouri)

UNRWA zastavila distribuci jídla ve městě Rafah

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) v úterý oznámil, že pozastavuje distribuci jídla ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy pro nedostatek dodávek pomoci, uvedla agentura AFP. "Distribuce jídla v Rafahu je momentálně pozastavena pro nedostatek dodávek a nejistotu," uvedla UNRWA.

před 6 hodinami

OSN se zastala novinářů. Krok Izraele označila za šokující

Rozhodnutí izraelské vlády zastavit živé vysílání tiskové agentury Associated Press (AP) o Pásmu Gazy je "šokující". Uvedl to v úterý mluvčí generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy