Dálnice D1

Dálnice D1

28 miliard vyhozených z okna? D1 je i po rekonstrukci v tragickém stavu, zjistil NKÚ

NKÚ kontroloval modernizaci dálnice D1 na 160,8 km dlouhém úseku mezi Mirošovicemi a Kývalkou, která měla uživatelům přinést zejména zvýšení bezpečnosti a komfortu. Zároveň zjišťoval, zda investovaných 28,1 mld. Kč z rozpočtu Evropské unie (EU) a státu vynaložily Ministerstvo dopravy (MD), Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) účelně, efektivně a hospodárně. Kontrola ukázala, že modernizace dálnice D1 není dokončena, na opravených částech zůstávají mosty a nadjezdy ve stavu ohrožujícím bezpečnost dopravy a opravenou vozovku poškozují přetížené kamiony, což zkracuje její životnost. NKÚ to uvedl v tiskové zprávě.
Dálnice D1

Dálnici D1 ve směru na Prahu zablokovala nehoda kamionů

Na 8. kilometru dálnice D1 se ve čtvrtek dopoledne srazily dva kamiony, které zcela zablokovaly dopravu ve směru na Prahu. Krátce po 11 byl provoz některými jízdními pruhy obnoven. Serveru EuroZprávy.cz to sdělila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Dálnice, ilustrační fotografie.

D1 stojí kvůli ranní nehodě, tvoří se kolony

Dálnice D1 na Novojičínsku je po ranní hromadné nehodě sedmi automobilů ve směru na Ostravu neprůjezdná. Zranilo se při ní sedm lidí. Na komunikaci se tvoří kolony. Zasahovali tam hasiči a policisté. ČTK to dnes sdělila mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.
Na D1 došlo k hromadným nehodám. (28.3.2023)

Dálnice D1 byla na Vysočině několik hodin neprůjezdná

Na dálnici D1 na Vysočině ve směru na Prahu se dnes staly dvě hromadné nehody. Na 143. kilometru havarovalo 20 aut, z toho pět kamionů. Dva lidé jsou lehce zranění. Další dva lidé se zranili při nehodě osmi kamionů a tří dodávek na 136. kilometru. Provoz na Prahu byl asi čtyři hodiny zastaven, jedním pruhem mohla začít auta projíždět před 13:00, sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová. Několikrát byl dopoledne krátce zastaven i směr na Brno.
Policie ČR, ilustrační fotografie.

D1 byla dočasně uzavřena kvůli nehodě, při které se zranil motorkář

Dálnici D1 u Šternova na Benešovsku dnes odpoledne uzavřela nehoda motocyklisty, směr na Brno byl zhruba půl hodiny neprůjezdný. Motorkář se při nehodě zranil, letěl pro něj vrtulník záchranné služby, řekly ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková a policie Vlasta Suchánková.
Policie ČR, ilustrační fotografie.

D1 byla uzavřená kvůli nehodě kamionu s osobním autem

Mezi Mankovicemi a Bělotínem na hranici Moravskoslezského a Olomouckého kraje se dnes ráno na dálnici D1 srazilo osobní auto s kamionem. Řidič osobního automobilu utrpěl zranění a skončil v péči záchranářů. Dálnice byla ve směru na Prahu zhruba hodinu a půl uzavřená. ČTK to řekla policejní mluvčí Kateřina Kubzová. 
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Na D1 je omezený provoz, havaroval kamion

Provoz na dálnici D1 u Velké Bíteše je omezený kvůli noční nehodě nákladního auta na 161. kilometru ve směru na Brno. Kamion naložený 20 tunami potravin se převrátil na bok, leží ve středových svodidlech a zasahuje do levých jízdních pruhů v obou směrech. Auta jezdí pravými jízdními pruhy. Kamion vezl maso, náklad se překládá, řekla ČTK policejní mluvčí Dana Čírtková.
Dálnice D1

Perné ráno na silnicích. Dvě dálnice byly uzavřené, zemřeli dva lidé

Náledí nebo mlha dnes ráno a dopoledne zkomplikovaly v některých regionech Česka dopravu. Policie zaznamenala na zledovatělých silnicích řadu nehod a uzavřela kvůli nim na několik hodin i dálnice D10 na Mladoboleslavsku a D3 ve směru z Tábora do Prahu nebo silnici u Cvikova na Českolipsku. Při nehodách zemřeli dva lidé a několik dalších se zranilo. Jednou obětí byla žena, která šla zřejmě k nehodě na D10 pomoci, druhou byl řidič kamionu.
Kolona na dálnici D1, ilustrační fotografie.

D1 na Benešovsku stojí po nehodě čtyř osobních aut

Dálnici D1 u Psářů na Benešovsku dnes ráno uzavřela nehoda čtyř osobních aut, obešla se bez zranění. Dálnice je ve směru na Prahu neprůjezdná, vytvořila se dlouhá kolona, řekly ČTK mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková a policie Vlasta Suchánková.

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 53 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Zdroj: ČTK

Další zprávy