Letiště Václava Havla řeší další potíže. Odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost

Problémy pražského letiště na vrcholu hlavní letní turistické sezóny neberou konce. Potíže s odbavením zavazadel už jsou sice podle jeho zástupců minulostí, nově se ale jedná s odbory. Byla totiž vyhlášena stávková pohotovost. 

Letiště v úterý odpoledne na sociální síti X uvedlo, že jeho vedení se sešlo se zástupci čtyř odborových organizací. Právě jedna z nich vyhlásila stávkovou pohotovost. "Tato organizace konkretizovala své požadavky a všichni účastníci se dohodli na dalším jednání příští úterý," sdělil provozovatel letiště.

Firma každopádně ujistila turisty, že jich se situace nijak nedotkne. "Stávková pohotovost trvá, nicméně cestující se nemusejí ničeho obávat. Provoz letiště probíhá standardně," dodalo letiště.

Už v sobotu jeho zástupci na síti X napsali, že situace s odbavením zavazadel je aktuálně stabilizovaná. Od minulého úterý neodletělo žádné letadlo bez zavazadel. Přetrvávala ale zpoždění letů.

"Během pátku byla průměrná doba zpožděných příletů 47 minut, tím se zpožďují i odlety v průměru o 39 minut. Díky pomoci kolegů z letiště je plánovaný provoz zajištěný a neočekáváme žádné výrazné problémy," konstatovalo největší české letiště.

Bez větších komplikací má probíhat i výdej zavazadel. Pokud však cestující čeká déle než hodinu, má možnost vyplnit u reklamační přepážky formulář a handlingová společnost mu zavazadla doveze zdarma na uvedenou adresu.

"Stále doporučujeme cestujícím, nejen s ohledem na nastalou situaci, aby si na palubu letadla vzali nejnutnější věci (hygienické potřeby – stále platí limit 100 ml balení a léky)," dodalo letiště. 

Související

Letiště Václava Havla Praha

Letiště Praha má zase co vysvětlovat. Zavazadla vykládali hasiči

Problémy pražského letiště s odbavením zavazadel během vrcholu letní turistické sezóny zjevně pokračují. Do akce se totiž dostali i letištní hasiči, zároveň pomáhají i další zaměstnanci, kteří běžně mají na starosti jiné činnosti. Zástupci letiště tak mají co vysvětlovat. 

Více souvisejících

Letiště Václava Havla Praha letadla, letectví

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 27 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Markéta Vondroušová

Česko bude mít o jednoho olympionika v Paříži méně. Vondroušová se her nezúčastní kvůli zranění

Do Paříže chtěla jet s ambicí minimálně vyrovnat či dokonce vylepšit stříbrnou medaili z posledních her v Tokiu. Nakonec ale pro tenistku Markétu Vondroušovou, loňskou wimbledonskou vítězku a vítězku Roland Garros z roku 2019, pokračuje ne zrovna vydařená letošní sezóna. Po nedávném vyřazení z Wimbledonu hned v 1. kole totiž krátce před plánovaným odletem do francouzské metropole uvedla, že se her nezúčastní kvůli zranění ruky.

před 1 hodinou

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Bidenův odchod z kandidátky okomentovalo i Rusko. Opět mluví o válce

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v neděli v reakci prezidenta USA Joea Bidena neucházet se o znovuzvolení uvedl, že do voleb šéfa Bílého domu je ještě daleko a pro Moskvu je prioritou tvz. speciální vojenská operace, tedy válka na Ukrajině.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy