Nad Brněnskou přehradou se rozzáří první ze čtyř soutěžních ohňostrojů Ignis Brunensis

První z řady ohňostrojů, které jsou součástí festivalu zábavy Ignis Brunensis, zazáří dnes večer nad Brněnskou přehradou. Na letošním festivalu se představí vítězové předchozích ročníků, kteří se budou soutěžit o prestižní titul "vítěz vítězů". Tato událost přivábí do Brna špičkové ohňostrojce, kteří svými uměleckými výkony okouzlí diváky.

Ohňostroje na festivalu Ignis Brunensis představí týmy z různých zemí, přičemž každý z nich se zaměřuje na unikátní koncept. Čeští tvůrci z Flash Barrandov SFX otevřou festival show nazvanou "Hra s ohněm", následovanou francouzským představením "Ohnivý polibek vodě" od tvůrce Arnauda Fouriaua, který se inspiruje kombinací ohně a vody. V sobotu vystoupí také norský tým s ohňostrojem Nordic Noir, který odkazuje na severské dramatické literární žánry. Vítězové loňského ročníku ze Švédska ukončí soutěžní přehlídku s ohňostrojem s názvem "Velká láska", který poprvé reflektuje téma lásky.

Ohňostroje budou probíhat na plochách okolo přehrady a návštěvníci budou mít možnost zakoupit vstupenky na tribuny poblíž přístaviště. Dopravní podnik posílí spoje na přehradu a zajištěním regionálních linek umožní návrat domů i v nočních hodinách. Městská policie doporučuje návštěvníkům využít hromadnou dopravu a zajistí přítomnost strážníků, kteří budou poskytovat pomoc a dbát na dodržování veřejného pořádku. Pro zajištění plynulosti dopravy a parkování budou hlídky koordinovat příjezdové trasy a odstavné plochy, včetně Staré dálnice.

Ohňostroje se uskuteční také 14., 17. a 21. června, vždy ve 22:30. Předcházet jim bude dronová show, která začíná 21:50. Strážníci doporučují, aby lidé využili k cestě na přehradu hromadnou dopravu.

Související

Policie ČR

Muž, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě

Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest. 

Více souvisejících

Jihomoravský kraj Brno ignis brunensis

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

včera

včera

včera

včera

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

včera

včera

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

včera

včera

včera

včera

včera

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

včera

včera

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

včera

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy