ignis brunensis

Norský ohňostroj byl velkolepý i dramatický Prohlédněte si galerii

Ignis Brunensis 2023: Norský ohňostroj byl velkolepý i dramatický

Společnost North Star Fireworks z Norska, vedená Andreasem Helle, představila v Brně ohromující představení nazvané Severský Noir. Tato show je inspirována detektivními romány, nejen od Jo Nesbøho, a kombinuje je s norskými interprety elektronické hudby.
Ohňostroj švédské skupiny Göteborgs FyrverkeriFabrik

Ohňostrůjci Švédska dobyli Brněnskou přehradu a ovládli pětadvacátý ročník Ignis Brunensis

Vítězem a držitelem hlavní ceny pětadvacátého ročníku RegioJet Ignis Brunensis se v roce 2022 stali švédští ohňostrůjci Göteborgs FyrverkeriFabrik. Kromě hlavní ceny putují do Skandinávie za představení „Vzpomínky na Mistry“ předvedené na Brněnské přehradě ve středu 6. července všechna tři další ocenění udělovaná podle hlasování osmnáctičlenné odborné porty.
Ohňostroj nad hradem Špilberk

Brno a tým Ignis Brunensis se připojí k symbolickému ohňostroji na podporu míru a svobody

V rámci celosvětové iniciativy #fireworks4peace (www.fireworks4peace.org) bylo osloveno i Brno a tým Ignis Brunensis k připojení se symbolickým ohňostrojným projektem 8.5.2022 na podporu světového míru, svobody a symbolického boje za demokracii a rovnoprávnost mezi národy ve světě. Pro rozzáření nocí po celé planetě byl zvolen v různých časových pásmech 8. květen, tedy den konce 2. Světové války v roce 1945. Součástí ohňostrojného poselství je současně výzva všemi zapojenými zeměmi k podpoře organizace UNICEF při OSN a dětem postižených válkou.
Ignis Brunensis 2020, ohňostroj týmu Flash Barrandov SFX (Foto: Robert Vystrčil)

Ignis Brunensis 2021 v Brně si udržel mezinárodní styl i v koronavirové době

Koronavirus sužující už druhým rokem prakticky celou planetu přinesl mnoho změn do obvyklého lidského konání a chování. A jak se zdá, bohužel ne na krátkou dobu. Už vloni se protipandemická opatření dotkla pořádání mezinárodní přehlídky ohňostrojů. A nejen v Brně, ale všech produkcí s velkou koncentrací lidí všude ve světě. Produkční tým Ignis Brunensis po loňském operativně zúženém a přemístěném ročníku připravil pro letošní 24. ročník plnohodnotnou soutěžní koncepci s pěti velkolepými ohňostroji v mezinárodním provedení, znovu nad hradem Špilberk.
Ohňostrůjci z Flash Barrandov SFX poděkovali v sobotu večer Ódou na šťastný let všem, kdo byli v nelehké „koronavirové

Zahajovací ohňostroj s hudbou Pink Floyd, druhý jako pocta Morriconemu. Ignis Brunensis začíná

Už tuto sobotu 26. června bude v Brně nad hradem Špilberk odpáleno úvodní umělecké představení 24. ročníku světové přehlídky ohňostrojů RegioJet Ignis Brunensis. Zahajovací ohňostroj obstará český tým Flash Barrandov SFX. Show s názvem „Velké naděje“ (v originále „High Hopes“) na hudbu legendárních Pink Floydů připravili designéři Jaroslav Štolba a Jan Neděla.
Ohňostrůjci z Flash Barrandov SFX poděkovali v sobotu večer Ódou na šťastný let všem, kdo byli v nelehké „koronavirové

Ohňostrojnou Ódu na šťastný let předvedli pětinásobní vítězové přehlídky Ignis Brunensis

Designéři Jaroslav Štolba a Jan Neděla z Flash Barrandov SFX nešetřili při sobotním galafinále Ignis Brunensis efekty ani barvami. K prvním efektům zněla Óda na šťastný let z francouzského filmu Rytíři nebes, Akce v oblacích, založená na 9. symfonii Ludwiga van Beethovena. Radost ze života ztělesnila i Ježkova skladba Nebe na zemi, ohňostroj pak zakončila skladba Imagine od Johna Lennona - symbol pospolitosti a mírumilovnosti.
Ignis Brunensis 2019: Ohňostroj nad hradem Špilberk

IGNIS BRUNENSIS 2020: Koronavirus ovlivnil i ohňostroje. Co se v Brně chystá?

Koronavirová situace poznamenala také brněnskou mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis. Letošní 23. ročník festivalu bude kratší, než jsou příznivci ohnivé show a dalších doprovodných akcí zvyklí. O dva ohňostroje nad hradem Špilberk se postarají výhradně čeští ohňostrůjci.

Aktuálně se děje

před 35 minutami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Španělská chřipka

Španělská chřipka si nedala pokoj, před 105 lety opět udeřila. Komu se stala osudnou?

V prvních měsících roku 1919, tedy před 105 lety, začala po krátké pauze ve světě znovu řádit španělská chřipka. Obávaná nemoc tehdy udeřila již ve třetí vlně, a ačkoliv se už neprojevila v plné síle, znovu zabíjela. V některých zemích se nemocnice rychle plnily nakaženými, nestíhaly se vyrábět rakve pro oběti epidemie, umírali významní státníci nebo třeba umělci.

před 7 hodinami

Policie ČR

Muž z Plzeňska vyhrožoval střelbou. Doma měl granátomet

Policie po tragickém prosincovém útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy poměrně často zasahuje proti lidem, kteří vyhrožují tím, že se stane něco podobného. Strážci zákona v tomto týdnu zadrželi muže, který hrozil střelbou a zároveň měl doma protitankový granátomet.

před 7 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

František Straka se vrací k trenérskému kormidlu. Míří na Slovensko zachraňovat další klub

Bývalý trenér Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka byl po čase opět povolán do služby a opět na Slovensko. Tam se vrací po roce, kdy ho povolal Trenčín nacházející se tehdy na předposledním místě tabulky slovenské ligy, aby ho zachránil. To se povedlo, když Trenčín nakonec skončil devátý a to poté, co Straka se svými svěřenci dokázal uhrát 14 bodů během osmi duelů. Nyní ho čeká podobná záchranářská mise, přičemž bude pro změnu trénovat Michalovce.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Konec v nedohlednu. Ohlédnutí za dvěma roky války na Ukrajině

Uplynuly dva roky od zahájení otevřené vojenské agrese Ruska vůči Ukrajině. Konflikt si za tu dobu vyžádal téměř jistě šestimístný počet životů. Zahynuly také tisíce, v drtivé většině případů ukrajinských civilistů. Více než 3,5 milionu lidí před boji uprchlo z domovů. Válka, jejíž konec není v dohledu, nadále představuje jeden z hlavních zdrojů mezinárodního napětí. Během 24 měsíců o ní bylo v tuzemském veřejném prostoru napsáno a řečeno mnohé. Potvrdila se přitom jen malá část predikcí a interpretací. Pochmurné výročí tak může komentátorům a analytikům nabídnout dobrý moment pro kritické zhodnocení svých slov. 

před 10 hodinami

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy