Po páteční nehodě autobusu v severočeském Litvínově, která si vyžádala celkem 16 zraněných osob, zůstává v nemocnici vážně zraněné dítě ve stabilizovaném stavu. Nadále probíhá vyšetřování události, podle dostupných informací zřejmě řidič usnul.
Konkrétně podle informací serveru idnes.cz je sice přesná příčina nehody nadále předmětem prověřování, ale ve věci už byly zahájeny úkony pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Web dále uvádí, že zkušený řidič, který se po události zhroutil, patrně za volantem usnul.
K nehodě došlo v pátek po 15. hodině, informoval o ní HZS Ústeckého kraje na webu. Zranění utrpělo celkem šestnáct cestujících. Jedna těžce zraněná osoba byla letecky transportována do nemocnice, další čtyři lidé měli středně těžká zranění.
Autobus skončil v příkopu, pět zasahujících jednotek hasičů z Litvínova, Ústí nad Labem a Děčína provedlo po zadokumentování nehody policisty vyproštění vozidla za pomoci navijáku vyprošťovacího automobilu.
Související
Autobus na jihu Čech narazil do viaduktu. Mezi cestujícími jsou zranění
Na jihu Čech havaroval autobus s cizinci. Zraněných je přes deset lidí
Nehody autobusů , Autobusy , Policie ČR , Hasiči , Ústecký kraj
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Spor pokračuje. Prezident je automaticky vedoucím delegace, prohlásil Pavel. Macinka je proti
před 1 hodinou
Lodě našly novou cestu Hormuzským průlivem. Nepřijatelné, bez našeho svolení už nikdo nepropluje, zuří Írán
před 1 hodinou
Přeživší zemětřesení popsali chvíle hrůzy a destrukce. Venezuele nabízí pomoc celý svět
před 2 hodinami
Nejsou to otřesy, co zabíjí. Experti vysvětlili, proč bylo zemětřesení ve Venezuele tak ničivé
před 3 hodinami
Zemětřesení nemohlo přijít v horší chvíli. Venezuela se potácí nad propastí
před 4 hodinami
Macinka akredituje Pavla na summit NATO, potvrdil Babiš
před 5 hodinami
Venezuelu zasáhla nejsilnější zemětřesení za posledních sto let. Obětí může být přes 100 000
před 6 hodinami
Počasí o víkendu: Do Česka dorazí extrémní vedra, teploty vyrostou až na 40 stupňů
včera
Rusku se na bojišti nedaří. Rusko ve svých prohlášeních přehání
včera
Rutte vyvolal v Itálii bouři. Prozradil, že Řím umožnil stovkám amerických letadel zasahovat v Íránu
včera
Pokus o ústavní puč, Pavel vyhlásil vládě válku, komentuje Macinka rozhodnutí soudu
včera
Babiš bude rozhodnutí Ústavního soudu respektovat. Turek zuří
včera
Koupaliště čelí ostré kritice. Zakázalo vstup návštěvníkům, kteří nemluví německy
včera
Bezodkladně zajistěte účast Pavla na summitu NATO, nařídil vládě Ústavní soud
včera
V extrémním počasí se peče sto milionů Evropanů. WHO varuje před vážnými dopady veder na zdraví
včera
Jak Trump zničil pověst Spojených států: Pozitivně už je vnímá jen minimum Evropanů
včera
Evropská spolupráce se rozpadla. Německo odstoupilo z vývoje bojového letounu šesté generace, státy řeší, co dál
včera
Babiš otočil. Rozhodnutí Pavla respektuji, tvrdil včera, dnes se do něj navezl
včera
Francie ohlásila první případ eboly na svém území
včera
Počasí: V zahraničí už padl. Současná vlna veder může za pár dní překonat absolutní rekord i v Česku
Český hydrometeorologický ústav upozornil na možnost, že by nadcházející neděle mohla přinést překonání absolutního českého teplotního rekordu 40,4 °C. Výrazné oteplování začíná již během dnešního dne a vyvrcholí extrémně teplým víkendem.
Zdroj: Libor Novák