Praha – Bohuslav Sobotka je přesvědčen, že vláda by měla reagovat na informace tajných služeb o kauze České pošty. Předsednictvo Bezpečnostní rady státu o kauze související s údajnými úplatky pro sociální demokracii nyní jedná.
Sobotka uvedl, že nechce opakovat chyby Nečasovy vlády, která „ignorovala signály a informace, které měla od zpravodajských služeb v České republice a nebyla schopná na základě těchto informací reagovat".
Kauza se na veřejnost dostala minulý týden. V médiích se objevila informace, že Kamil Choc ze středočeské ČSSD chtěl třímilionový úplatek po podnikateli Lukáši Čadkovi, který s Českou poštou vede spor o více než 20 milionů korun. Peníze údajně měly jít do pokladny sociálních demokratů a přímo k ministrovi vnitra Milanu Chovancovi, což strana i Chovanec odmítají.
Chovanec dnes ČT také řekl, že kauzou se nezabývá jen Bezpečnostní a informační služba (BIS), ale i jiné tajné služby. Bezpečnostní radu státu bude také zajímat, proč se v kauze vyskytuje jméno Vojtěcha Adama, poradce vicepremiéra a předsedy ANO Andreje Babiše. Babiš se už sám nechal slyšet, že Čadka za Adamcem poslal on sám. „Ten ho vyslechl a já jsem panu Čadkovi napsal, když mi poslal sms, aby podal trestní oznámení," řekl ČT.
Související
Sliby, chyby? Sobotkovský obrat premiéra Fialy je výrazem odpovědnosti
ČSSD si před 30 lety zvolila Zemana. Současné vedení připomíná správce konkurzní podstaty, říká politolog Bureš
Bohuslav Sobotka , Česká pošta , Milan Chovanec
Aktuálně se děje
před 17 minutami
Policie řeší nevídaný podvod. Žena z Táborska uvěřila, že jí píše Depp
před 1 hodinou
Zemřel legendární jazzman Sonny Rollins. Dvakrát zahrál i v Česku
před 2 hodinami
Praktici budou předepisovat více léků. Novinka začne platit od července
před 2 hodinami
Církev prozradila, jak dále naloží s lebkou svaté Zdislavy
před 3 hodinami
Zemřel někdejší odborový předák a politik Richard Falbr
před 4 hodinami
Prezident Pavel odvolal rektorku brněnské JAMU
před 4 hodinami
Střední školou v Táboře otřáslo úmrtí maturanta. Případem se zabývá policie
před 5 hodinami
Jste noví, máte smůlu. EU zvažuje, že budoucím členským státům odepře právo veta
před 6 hodinami
V Perském zálivu už nemáte žádné bezpečné útočiště, vzkázal USA po náletech Modžtaba Chámeneí
před 6 hodinami
Stadiony MS ve fotbale 2026: velkolepé arény, kde se bude psát historie
před 7 hodinami
Dominik Feri jde na svobodu. Soud ho pustil z vězení
před 8 hodinami
Pavel má připravenou kompetenční žalobu, pokud ho vláda nepustí na summit NATO
před 9 hodinami
Kde je slibovaná dohoda s Íránem? Potrvá to, přiznal Rubio
před 10 hodinami
Írán pálil po americké stíhačce a sestřelil dron. Za nové nálety hrozí odvetou
před 11 hodinami
CNN: Trumpova administrativa zakázala klíčovým lékařským pracovníkům v USA mluvit s WHO
před 11 hodinami
Vydírání, vždyť na Kyjev útočí od začátku invaze, reaguje Ukrajina na ruskou výzvu k evakuaci
před 12 hodinami
Zdravotníci nestíhají. Ebola se šíří rychleji, než jak postupují záchranné práce, přiznává WHO
před 13 hodinami
USA opět zaútočily na Írán
před 15 hodinami
Výhled počasí až do prvních dní astronomického léta. Meteorologové řekli, jak bude
včera
Moravec musí zaplatit pokutu, tvrdí Česká televize
Očekávaným způsobem zareagovala Česká televize na spuštění nového mediálního projektu Václava Moravce, který letos veřejnoprávní stanici opustil. Vedení televize bude po novináři požadovat, aby zaplatil pokutu plynoucí z konkurenční doložky.
Zdroj: Jan Hrabě