Praha - Dnes proběhla tisková konference po jednání poslaneckého klubu Úsvit-Národní koalice. Hlavním bodem jednání klubu byla imigrační krize. Představitelé hnutí podporují prezidenta Miloše Zemana před jednáním Bezpečnostní rady státu o migraci.
„Jednoznačně jsme se shodli, že vládě nevěříme, že ochrání občany České republiky před nelegálními imigranty a před bruselskými kvótami. Důkazem je, že například odmítá naše návrhy na zpřísnění migrační politiky – ať už je to zákaz udělení azylu pro zločince či prodloužení lhůty pro zadržení nebezpečných a nespolupracujících imigrantů na neurčito. Vláda se nebrání kvótám a odmítá podat žalobu k Evropskému soudnímu dvoru. Dnes osobně podpoříme prezidenta před jednáním bezpečností rady, aby donutil vládu zavřít hranice. Navrhneme také mimořádný bod informace ministra vnitra Chovance k jednáním o kvótách, hned jak se vrátí z evropského jednání," řekl předseda klubu Marek Černoch.
„Naší petici proti kvótám podpořilo 250 tisíc občanů. Vláda zradila nejen tyto občany, ale nás všechny. My musíme chránit Českou republiku. Dnes večer společně s předsedou Úsvitu – Národní Koalice Miroslavem Lidinským podpoříme osobně prezidenta Zemana před Úřad vlády, kam přijede na jednání Bezpečnostní rady státu. Věříme, že prezident Zeman donutí vládu, aby konečně začala bránit občany České republiky," uvedl předseda Bloku proti Islámu Martin Konvička.
Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) je ale vláda schopna po celou dobu migrační krize udržet veřejný pořádek. "Máme pod kontrolou jak situaci na hranicích České republiky, tak i situaci na přepravních trasách přes Českou republiku. Jsme připraveni v případě, že by ta migrační krize eskalovala, posílit ostrahu naší hranice," řekl dnes premiér novinářům.
Zeman podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka na jednání bezpečnostní rady vyjádří svůj názor na migrační krizi. Prezident je znám svým odmítavým postojem k přijímání muslimských uprchlíků. Často poukazuje na to, že by mohli znamenat bezpečnostní hrozbu. Kvůli migraci také požaduje nasazení armády na ochranu českých hranic.
Související
Volby ovlivní stranické rozpočty. ČSSD zřejmě přijde o miliony
Poslanec popsal, jak probíhalo jednání o vydání Babiše. A připomněl důležitý slib, který šéf ANO dal
Úsvit - Národní koalice , Miloš Zeman
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Kushner a Witkoff jsou amatéři. Situaci v Íránu jen zhoršují, tvrdí zkušení diplomaté
před 1 hodinou
Britové berou ruské výhrůžky vážně. Čelíme hrozbě přímého ruského útoku, zní z vlády
před 2 hodinami
Ukrajina dosáhla historického milníku. Poprvé dobyla nepřátelské pozice jen pomocí robotů a dronů
před 3 hodinami
Procitli už i pravicoví populisté. Dejte od Trumpa ruce pryč, vzkázala Le Penová
před 3 hodinami
Není to jen aktuální výměna názorů. Spory mezi papežem Lvem a Trumpem sahají daleko do minulosti
před 4 hodinami
Začalo platit příměří s Libanonem, oznámil Trump. Izraelci nechápou, Netanjahua viní ze lži
před 5 hodinami
Zemřel známý herec Jan Potměšil
před 6 hodinami
Počasí: Příští týden se ochladí, do Česka se vrátí noční mrazy
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
včera
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
včera
Macinka si v reakci na výhrůžky předvolal ruského velvyslance
včera
OBRAZEM: Do Prahy přijel šéf NATO Rutte. Jedná s Babišem o českých závazcích
včera
Politico: Plánem české vlády na zrušení koncesionářských poplatků se bude zabývat Evropská komise
včera
Evropa má zásoby leteckého paliva už jen na šest týdnů. Pak začne uzemňovat letadla
včera
EU musí kvůli zhoršující se globální situaci radikálně zrychlit investice do obrany, shodují se lídři
včera
Svět pustoší hrstka tyranů, války stojí miliardy a lidé trpí. Papež Lev zareagoval na Trumpa nezvykle ostře
včera
Írán si podřezal větev. Neví, kam v Hormuzském průlivu umístil miny, a nemá je jak odstranit
včera
Rusko zveřejnilo „oficiální seznam cílů ruských raket v Evropě.“ Je mezi nimi i Česko
včera
Opozice kvůli chování vlády svolává mimořádnou schůzi Sněmovny. Chystá se na masivní obstrukce
včera
Vláda vyšachovala prezidenta. Pavel na summit NATO nepojede, rozhodla
Česká vláda na svém pondělním zasedání jasně vymezila, kdo bude zemi reprezentovat na klíčovém červencovém summitu NATO v Ankaře. Podle schváleného usnesení o letecké přepravě ústavních činitelů se s účastí prezidenta Petra Pavla nepočítá. Vládní speciál má do Turecka dopravit pouze delegaci vedenou premiérem Andrejem Babišem.
Zdroj: Libor Novák