Paroubek odmítl post velvyslance ve Vídni

Praha - Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek dostal během léta několik nabídek z řad sociálních demokratů, aby vystřídal Jana Koukala na postu velvyslance ve Vídni, informoval ve středu server idnes.cz. Nabídku ale expředseda odmítl.

"Paroubek dostal nabídku stát se ambasadorem ve Vídni. Tu ale odmítl a diskuse tím skončila," uvedl serveru zdroj blízký vedení ČSSD. Informaci deníku údajně potvrdil i jeden z ministrů Nečasovy vlády: "Vím, že o tom někteří socialisté, či spíše lidé z jejich okolí uvažovali."

Bývalý předseda ČSSD Paroubek tyto informace ale vyvrátil v esemesce zaslané do redakce. "Explicitně jsem nabídku na místo velvyslance ve Vídni nikdy nedostal. Ani bych ji neakceptoval. Nemyslím, že potřebuji pozici, kterou by někdo mohl vydávat za trafiku pro mě," napsal.

Post velvyslance měla být první nabídkou, kterou expředseda jedné z největších stran obdržel. Po neúspěšném výsledku voleb se uvažovalo, že Paroubek bude kandidovat do Senátu, stále se spekuluje, že se bude ucházet o křeslo prezidenta. Doposud je však pouze řadovým poslancem a veškeré své síly chce podle svých slov věnovat práci místopředsedy v rozpočtovém výboru.

Související

Miloš Zeman

Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek

Tisíce lidí dorazily na sobotní protivládní demonstraci na Václavském náměstí v Praze a vyslechly si i exprezidenta Miloše Zemana. Jeho hlas zazněl, ačkoliv bývalý prezident je momentálně hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Motol. Zemana zmínil i jeden z řečníků, konkrétně bývalý premiér Jiří Paroubek. 
Jiří Paroubek

Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD

Předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která používá značku dřívějších sociálních demokratů ČSSD, se dnes stal někdejší premiér a předseda bývalé ČSSD, nyní známé jako SOCDEM, Jiří Paroubek. Zvolili ho delegáti mimořádného stranického sjezdu v Praze.

Více souvisejících

Jiří Paroubek velvyslanectví Rakousko

Aktuálně se děje

před 56 minutami

Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie

USA zaútočily na íránské radary a řídící a velící centra

Americká armáda o víkendu provedla v Íránu údery, které označila za sebeobranu. K této vojenské akci došlo v době, kdy prezident Donald Trump odeslal zpět své návrhy na změny v plánované dohodě. Cílem tohoto dokumentu má být prodloužení stávajícího příměří v regionu a také opětovné otevření strategického Hormuzského průlivu.

před 2 hodinami

včera

včera

Václav Moravec

Moravec vyzval Babiše, aby si ho předplatil. Premiér ho předtím hodnotil

Novinář Václav Moravec již během minulého týdne odstartoval svůj vlastní mediální projekt a v první politické diskuzi přivítal ministra zahraničí Petra Macinku (Motoristé), člena vlády Andreje Babiše. Dokonce i premiér se následně vyjádřil k novému počinu bývalého televizního moderátora. 

včera

Počasí

Tornádo na jihu Čech. Meteorologové se obracejí na svědky

Meteorologové v neděli varovali především před bouřkami, které mohly být i velmi silné, ale podle nejnovějších informací se možná vyskytlo i slabé tornádo. Zprávy o jevu přišly odpoledne z jižních Čech. Na událost upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

30. května 2026 21:47

Princ Andrew

Bývalému princi Andrewovi pomáhá nedůvěra svědkyň v britskou policii

Britská policie se i po opakované výzvě potýká s nedůvěrou případných svědků v případu vyšetřování bývalého prince Andrewa. Ženy, které údajně mají informace o činech králova bratra, podle právního zástupce nechtějí s policisty spolupracovat. Americký advokát Brad Edwards to řekl BBC. 

30. května 2026 19:52

Senát ČR

Senátoři navrhují na státní vyznamenání i slavné herce

Po poslancích se i senátoři shodli na tom, koho letos navrhnou prezidentovi Petru Pavlovi na státní vyznamenání. Hlava státu je tradičně předá v den státního svátku 28. října. Členové horní komory parlamentu by ocenili například několik známých herců. 

30. května 2026 18:35

Policie stále vyšetřuje požár v Pardubicích. Zadržela dalšího cizince

Policie zadržela další osobu podezřelou v případu březnového teroristického útoku v Pardubicích. Jde o zahraničního občana, kriminalisté s ním provádějí standardní procesní úkony. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy