Praha - Odpůrci německé kancléřky Angely Merkelové, která dnes dorazí na návštěvu Česka, vyrazili do ulic. Zatímco jedni jezdí po Praze s billboardy, jiní staví na Palackého náměstí barikádu.
Německá kancléřka Angela Merkelové se postarala o největší muslimskou invazi na Evropu za posledních 300 let. Tak vnímají její příjezd členové hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD), kteří před Úřadem vlády postavili z papírových krabic symbolickou "Němou barikádu", která symbolizuje odpor proti okupantům a nenávistným rasistickým ideologiím.
Za přítomnosti předsedy hnutí Tomia Okamury poté členové z krabic použitých na barikádu postavili na Palackého náměstí "Veselou zeď" s výstavou karikatur, které zaslali občané a které vykreslují "nehynoucí přínos" německé kancléřky evropské civilizaci. "Vybrané obrázky také otiskneme v humoristickém občasníku Veselý imigrant. Nejlepší a nejvtipnější kresbu oceníme velkou porcí tureckého medu," dodávají členové SPD.
Návštěvu německé kancléřky Merkelové v ČR považují za "drzou politickou provokaci." "Dlouhé utajování termínu a průběhu návštěvy připomíná doby totalitních papalášů a je důkazem strachu evropských politických elit z názorů občanů. Kancléřku Merkelovou zde potřebuje pouze současná česká Sobotkova a Babišova vláda, aby si poslechla instrukce, co má dělat. Čeští občané ji zde nechtějí ani nepotřebují," tvrdí Okamura.
Proti Merkelové se staví také Svobodní, kteří vyrazili do ulic s pojízdnými billboardy. "Frau Merkel, kein Diktat, sonst #czexit" hlásají billboardy napsané v němčině, v překladu "Paní Merkelová, žádný diktát, jinak #czexit". Jízdu současně doprovází z ampliónů na autech proslov europoslance a předsedy Svobodných Petra Macha: "Do Prahy dnes přijela německá kancléřka Angela Merkelová za premiérem Sobotkou. Strana svobodných občanů má pro ni jasný vzkaz. Vážená paní Merkelová, nenecháme si už diktovat žádné kvóty z Bruselu. To raději z Evropské unie odejdeme a půjdeme vlastní cestou!"
"Nelíbí se nám, že některé země se naučily v EU protlačovat věci silou, zatímco dřív se vždy hledala shoda všech. Paní Merkelová si zjevně myslí, že co si zamane, to prosadí i přes odpor jiných zemí, ať už jde o silnější integraci EU, bezvízový styk s Tureckem nebo třeba migrační kvóty," dodal předseda Svobodných a poslanec Evropského parlamentu Petr Mach.
Hnutí Úsvit - Národní demokracie a Blok proti islámu předaly dnes u příležitosti návštěvy kancléřky Merkelové premiéru Bohuslavu Sobotkovi petici proti imigračním kvótám. "Premiér Sobotka tento týden prohlásil, že v ČR nechce mít silnou muslimskou komunitu. Proto jsme mu dnes přinesli naší celoevropskou petici proti imigračním kvótám," řekla před Úřadem vlády poslankyně Úsvitu Jana Hnyková.
"V případě, že nepodepíše, bude nám jasné, že se opět jedná jen o předvolební sliby, takové Sobotkovy vývrtky a že po volbách zase otočí," doplnila jí předsedkyně Bloku proti islamizaci Jana Borkovcová.
Úsvit s Blokem proti islamizaci svolávají na čtvrtek do hlavního města celou sérii demonstrací při příležitosti návštěvy spolkové kancléřky Angely Merkelové. "Demonstrovat budeme nejprve před budovou ČVUT. Od 17 hodin se demonstrace přesune na Prašný most k Pražskému hradu, kam kancléřka přijede za českým prezidentem Zemanem. Poslední akce se uskuteční od 18:30 před Lichtenštejnským palácem, kde má mít Angela Merkelová závěrečnou oficiální večeři. My zde v kontrastu s tím uspořádáme akci „Český oktoberfest aneb českým pivem a bavorskou klobásou proti islamizaci"," uvedli zástupci obou hnutí.
Související
Merz začíná extrémně oslaben. Na vině jsou i koaliční partneři, zaplatí za to celé Německo
Poslední předvolební duel: V neděli končíš, vmetl Merz Scholzovi. Řešila se i AfD
Sociálnědemokratická strana Německa (SPD) , Úsvit - Národní koalice , svobodní
Aktuálně se děje
včera
Zájem Čechů o předčasné důchody se vrací k normálu, naznačují data
včera
Podvodníci lákají na 240 tisíc korun. Vydávají se za nás, upozornila ČSSZ
včera
Evropané promluvili. Nechtějí se spoléhat na USA, pochybují ale, že se bez nich EU ubrání
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž přežil pod troskami 8 dní, počet obětí zemětřesení dál roste
včera
Desítky mrtvých a zraněných. Na dosud nejsilnější útok na Kyjev odpovíme, vzkázal Zelenskyj
včera
Rusko drony vypouštěnými ze stínové flotily už téměř dva roky špehuje jaderná zařízení v Evropě
včera
EU uvalí sankce na ruské výrobce, kteří se podíleli na ranním útoku na Kyjev
včera
Zoufalé Rusko se snaží vyhnout další mobilizaci. Posílá na frontu bojovat i ženy
včera
Írán varoval Trumpa před tvrdou odvetou, pokud zaútočí během pohřbu Chameneího
včera
Z maďarského velvyslanectví v Bruselu operovala špionážní síť, odhalilo vyšetřování
včera
Forex v roce 2026: Jak se orientovat na trhu, kde pravidla píší centrální banky a geopolitika
včera
Babiš zkritizoval Pavla: Nejmenoval Turka, teď si vykládá ústavu podle svého
včera
Další bizár ruské propagandy: Putina díky "vysoké míře milosrdenství" označují za Ježíše Krista
včera
Zelenskyj schválil čtyřicetidenní ofenzivní operaci. Má donutit Rusko jednat o míru
včera
Nová data: Kolik je na obou stranách obětí války na Ukrajině?
včera
Rusko v noci podniklo rozsáhlý vzdušný útok na Kyjev. Nejméně 10 mrtvých
včera
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
včera
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
1. července 2026 21:59
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
1. července 2026 21:05
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
Mistrovství světa ve fotbale má za sebou skupinovou fázi a v sobotu se tak mohl odehrát první zápas vyřazovací fáze, která začíná poprvé v historii MS fází nazývanou „šestnáctifinále“, jíž se tak účastní 32 týmů. Jako první ji otevřeli svým vzájemným duelem reprezentanti Jihoafrické republiky a Kanady. Ta i přesto, že jako první v historii MS coby jedna ze spolupořádajících zemí nehrála v domácím prostředí, ale v Los Angeles, nakonec duel zvládla, když rozhodla trefa Estáquia zpoza šestnáctky na začátku závěrečného nastavení.
Zdroj: David Holub