Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) bude možná čelit žalobě kvůli výrokům na adresu úřednické náměstkyně ministerstva financí Aleny Schillerové. Zaorálek pro EuroZprávy.cz sdělil, že by paní Schillerová spíše než podávání žaloby měla učinit odchod z ministerstva. Celou záležitost okomentoval i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, pustil se i do Ivana Pilného, který se má stát novým ministrem financí.
Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová se ohradila proti včerejším vyjádřením ministra zahraničí za ČSSD Lubomíra Zaorálka, který podle ní veřejně dehonestoval její osobu a profesní kariéru. Výroky Zaorálka označila za bezprecedentní lež a trestně žalovatelné pomluvy, zváží proto právní kroky. Náměstkyně to uvedla v prohlášení, které včera zaslala ČTK.
"Já bych spíše přivítal, kdyby učinila krok ven z ministerstva financí," sdělil pro EuroZprávy.cz ministr Zaorálek. Zopakoval, že bránila šetření dluhopisů Andreje Babiše. "Může stejně bránit případné šetření kolem svého zetě Davida Rusňáka a rodinné skupiny DRFG," dodal.
"Paní Schillerová se už delší dobu nechová, jako státní úředník," domnívá se ministr.
Na sociální síti se k celému incidentu vyjádřil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. "Je ale členkou (Schillerová) mafiánské skupiny ANOFERT. Stejně jako I. Pilný," napsal na Twitter.
A.Schillerová je nestraník.Je ale členkou mafiánské skupiny ANOFERT.Stejně,jako I.Pilný.Ať mě klidně žalují..https://t.co/Kwjl1HgRGT
— Miroslav Kalousek (@kalousekm) 21. května 2017
Ivan Pilný (ANO) se má stát novým ministrem financí poté, co prezident Miloš Zeman akceptuje demisi Andreje Babiše (ANO).
Zaorálek v nedělním pořadu Partie na TV Prima řekl, že vnímá i setrvání současné náměstkyně ministra vnitra Aleny Schillerové jako "vážný problém". Uvedl to v souvislosti s tím, že zetě Schillerové, podnikatele a nyní už bývalého člena ANO Davida Rusňáka, obvinila policie v případu úniku informací z policejních databází a trestních řízení.
"Byl také podezříván z velrybářství," tvrdil Zaorálek. Rusňákovu podnikání s dluhopisy a finančními instrumenty se podle něj velmi hodí vazba na finanční úřady. "Představte si, že máte takovýto byznys s dluhopisy a jinými věcmi a máte náměstkyni ministra financí jako svou tchýni," řekl v pořadu Zaorálek.
Brněnského podnikatele Davida Rusňáka minulý týden zadržela a vyslýchala policie v případě úniku informací z policejních databází a trestních řízení.
Související
"Hanba by mě fackovala." Socdem už nejde zachránit, míní politoložka a někdejší členka Ostrá
Sociální demokraté se zničili. Strana už nedává žádný smysl, spolčení s komunisty je posledním hřebíčkem do rakve
Lubomír Zaorálek , Alena Schillerová , Miroslav Kalousek , hnutí ANO , David Rusňák (DRFG)
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Počasí naplnilo očekávání. Napadlo až 20 centimetrů sněhu, stále platí výstrahy
před 1 hodinou
Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval
před 2 hodinami
Babiš slíbil, že vláda bude řešit problémy lidí. Mír označil za povinnost vůči dětem
Aktualizováno před 2 hodinami
Tragédie při oslavách ve Švýcarsku. Desítky lidí nepřežily požár v baru
před 3 hodinami
Zemřel známý herec Pavel Nečas
před 3 hodinami
Rusové ukázali mapu údajného útoku na Putina. Trump udělal překvapivou věc
před 4 hodinami
Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění
před 5 hodinami
Zelenskyj v novoroční řeči mluvil o mírové dohodě. Putin věří v ruský triumf
před 7 hodinami
Výhled počasí na leden. Meteorologové nastínili, jak v Česku bude
včera
Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti
včera
Silvestrovský požár. Hasiči bojují s plameny, které zachvátily bývalý hotel Rabyně
včera
Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha
včera
Novinky v pražské MHD. Od Nového roku platí změny v přepravních podmínkách
včera
Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění
včera
Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina
včera
Spanilá jízda skončila v příkopu. Opilý muž ukradl autobus, policie už ho obvinila
včera
Izrael stanovil nová pravidla pro humanitární organizace. Některé skončí
včera
Počasí aktuálně: Meteorologové upřesnili varování kvůli sněhu a větru
včera
Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci
včera
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
Poslední hodiny utíkají nejen z letošního roku, ale i z dnešní otevírací doby tuzemských obchodů. Provozovatelé přitom mohou mít otevřeno, jak chtějí, a nemusí se podřizovat jakémukoliv zákonu. To přijde až zítra. Přesto je na Silvestra otevřeno jen do podvečerních hodin.
Zdroj: Jan Hrabě