Ostrava - Jsou to sice už tři dny od zveřejnění fotografii, na které v nákupním centru stojí bok po boku Tomio Okamura (SPD) a populární písničkář Jarek Nohavica, ale kontroverze vzbuzuje stále. Například cestovatel trabantem Dan Přibáň se pozastavuje nad ochotou Nohavici věc vysvětlit.
Předseda Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura umístil fotografii na svůj facebook v neděli. Je na ní s populárním ostravským písničkářem Jarkem Nohavicou v obchodním domě Globus v Ostravě.
"Potkal jsem se v Ostravě s Jarkem Nohavicou, popovídali jsme si a jsem rád, že máme podobné názory na aktuální palčivé problémy. Těším se na další setkání a přeji Jarkovi ať se daří!" napsal k příspěvku Okamura. Většina komentujících na Okamurově účtu reagovala pozitivně. "Fandím a držím palce jednomu jak druhému. A nejsem jediný," napsal jeden z uživatelů Luděk P. "Jarek vždycky byl...je a určitě i zustane skvělej....a jste na tom dost podobně i jinak - Hutka ap. chytráci ač mu nesahají ani po kotníky na něj kydají špínu a totéž se snaží Kavárna dělat s Váma....ale pevně doufám že nás je dost a čím dál tím víc co nemáme v hlavě řezanku....," přidala svůj názor uživatelka pod jménem Věra Nefertiti.
Kromě souhlasných reakcí se ale na písničkáře snesly také ty negativní. "Dobrý den, vystoupí na koncertě i pan Okamura? A můžou si lístek koupit i Poláci a židi? Děkuji," napsal na Nohavicův účet na facebooku uživatel Petr Silberstein Němec.
"Taky by mě zajímalo, jak je to s tím Pitomiem Jarku. Bude k tomu nějaké vyjádření podpory, či vysvětlení?" napsal Nohavicovi do komentářů novinář a recesista Pavel Novotný.
"Tak vám nevím. Jarek Nohavica pro Lidovky: „Pan Okamura mne potkal v ostravském Globusu na nákupech. Poprosil mne o společnou fotografii, rád jsem se s ním vyfotil. Je to sympaťák,“ odpověděl na dotaz serveru Lidovky.cz zpěvák Jaromír Nohavica. Když se jej redaktorka zeptala, v čem si je s Okamurou názorově blízký, odpověděl: „Vy jste kapitánka Kabátová od StB?“ Ta jeho symptomatická neochota takové věci vysvětlovat, Krylem počínaje, je dost nesympatická," napsal na svůj facebook známý cestovatel trabantem po světě Dan Přibáň. Odkazoval tak na článek serveru lidovky.cz, který psal o reakci politologa na celou kauzu.
„Regionálně by to tedy zajímavé mohlo být, ale skutečně záleží, jak moc to je vážně myšlená podpora. Uvidíme, jestli si to na základě reakcí politiků či umělců nerozmyslí,“ uvedl pro server politolog Miloš Gregor.
EuroZprávy.cz oslovili o reakci na celou "kauzu" Tomio Okamuru, ten se zatím nevyjádřil.
Související
Letouny Ukrajině neprodáme, oznámil po jednání koalice Okamura
Okamura: Ministr Zůna prodej armádních L-159 Ukrajině odmítá
Tomio Okamura , Svoboda a přímá demokracie (SPD) , Jaromír Nohavica
Aktuálně se děje
včera
Tramvaje čeká v Praze několikadenní výluka. Protáhne se až do února
včera
U střelce z úřadu v Chřibské byly další zbraně. Na místě činu vystřelil asi stokrát
včera
Povedené generálky na Australian Open. Menšík i Machač na australských turnajích kralovali
včera
Do Česka by měl po mnoha letech přijet papež. Přijal pozvání od prezidenta
včera
Babišova vláda zruší televizní poplatky. Názor změnil i ministr Klempíř
včera
Pavlovi někdo vyhrožoval na internetu. Policie zadržela muže
včera
Další český hokejový úspěch. Po stříbru mužské dvacítky má ženská osmnáctka bronz
včera
Policie zadržela údajného zahraničního agenta. Měl pracovat pro Čínu
včera
Ve Spojených arabských emirátech budou jednat zástupci Ukrajiny, Spojených států a Ruska, oznámil Zelenskyj
včera
Zelenskyj: Evropa mlčí a Putin dál vyrábí rakety. Neměla by spoléhat na NATO, místo aby jednala jen čeká
včera
Trumpa k dohodě o Grónsku dotlačili poradci. Co je její náplní?
včera
Zelenskyj dorazil do Davosu, jednání s Trumpem začalo. Putin chce zaplatit členství v Radě míru zmrazenými aktivy
včera
Hraniční přechod Rafáh se příští týden otevře v obou směrech
včera
Jeden velký podvod na OSN? Rada míru popírá principy rovnosti, staví na bohatství a kultu uctívačů Trumpa
včera
V Radě míru chce být každý, prohlásil na zakládací ceremonii Trump. Na pódiu nebyl jediný západní spojenec
včera
Trump se dnes sejde se Zelenským
včera
Nový hit internetu: Nejstahovanější aplikace pomáhá bojkotovat americké zboží
včera
Babiš se chlubí, s kolika prezidenty a premiéry se setkal v Davosu. Nejsou to ani tři procenta lídrů
včera
Putin přijal pozvání do nově vznikající Rady míru, oznámil Trump
včera
Počasí: Zima si nevezme pauzu ani o víkendu, v noci teploty spadnou až na -8 stupňů
Nadcházející víkend přinese do České republiky typické zimní počasí s převahou velké oblačnosti a rizikem nebezpečných jevů na silnicích. Podle aktuální předpovědi nás v sobotu i v neděli čeká zatažená až oblačná obloha, přičemž polojasné chvíle se objeví spíše ojediněle. Řidiči by si měli dát pozor zejména na mrznoucí mlhy a výjimečné mrznoucí srážky, které se mohou vyskytnout napříč celým územím.
Zdroj: Libor Novák