Jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica.

Hodonín odmítl zrušit Nohavicovi koncert. Po tornádu jsme si prošli peklem, lidé se potřebují odreagovat, vysvětluje starosta

Starosta Hodonína Libor Střecha přiznává, že na městské radě hlasoval pro uskutečnění pondělního koncertu písničkáře Jaromíra Nohavicu, ačkoli po ruské válečné invazi na Ukrajinu odmítl vrátit Puškinovu medaili, kterou umělci v roce 2018 udělil přímo v Kremlu diktátorský prezident Vladimir Putin. Vystoupení nejen ve vyprodaném kulturním domě proběhlo, ale mělo i obrovský úspěch. Rodiště Tomáše Garrigua Masaryka tak nenapodobilo Uherský Brod či Olomouc, jež Nohavicovi hraní zrušily. „Žijeme v demokratické společnosti, a proto jsem nechali čistě na lidech, zda na pana Nohavicu chtějí i v dnešní době přijít. Je nutné si uvědomit, že jsme si v Hodoníně prošli peklem. Nejprve nás zasáhl covid-19, kvůli němuž bylo vše zavřené, a loni v létě nás zdrtilo tornádo. Občané mají právo přijít na jiné myšlenky, odreagovat se od stresu,“ říká pro EuroZprávy.cz Libor Střecha.
Jaromír Nohavica

Nohavica dvakrát vystoupí v amfiteátru Poruba, jeden koncert bude pro děti

Písničkář Jaromír Nohavica vystoupí v srpnu dvakrát v amfiteátru v Ostravě-Porubě, přičemž jeden koncert věnuje dětem. Zároveň to budou jeho jediné letní koncerty. Na stejném místě v Porubě vystoupí v srpnu i Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. ČTK to za pořadatele řekla Tereza Zgabajová.
Bořek Slezáček

Dusno kvůli Nohavicovi by se dalo krájet: Paní Langšádlová, pane Hrušínský, poslal bych vás do p*dele, naštval se známý umělec

Zpráva o tom, že ruský prezident Vladimir Putin na slavnostní recepci u příležitosti Dne národní jednoty udělil Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromíru Nohavicovi, vyvolala v Česku bouřlivé reakce. Českého písničkáře kritizovali nejen někteří politici, ale i řada dalších českých osobností. Našli se ale i tací, kteří se barda zastali. Mezi ně patří i zpěvák a muzikálový herec Bořek Slezáček. Ten navíc pořádně sepsul ty, kteří si Nohavicu dovolili kritizovat.
Jaromír Nohavica převzal ocenění od Putina

Nohavica dostal Puškinovu medaili, v Kremlu mu ji předal Putin

Ruský prezident Vladimir Putin na slavnostní recepci u příležitosti dnešního Dne národní jednoty udělil Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromíru Nohavicovi. Informují o tom agentury RIA Novosti a TASS. Medaili si Nohavica převzal v Kremlu osobně.
Jaromír Nohavica

Putin vyznamená písničkáře Jaromíra Nohavicovu

Ruský prezident Vladimir Putin udělí Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromírovi Nohavicovi. Vyplývá to z prezidentského výnosu, který dnes na svých stránkách zveřejnily ruské ústřední úřady.
Nohavica, Jaromír

Horáček poslal vzkaz Nohavicovi: Nepřijímej státní vyznamenání. Opravdu chceš být partnerem Zemana?

Praha - Prezident Miloš Zeman už se nechal slyšet, že udělí 28. října státní vyznamenání písničkáři Jaromíru Nohavicovi. Nohavica je druhým kandidátem na státní vyznamenání, jehož jméno Zeman potvrdil. Na začátku června v TV Barrandov řekl, že vyznamená rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou. Ozývají se ale hlasy, které hudebníka nabádají, aby cenu nepřijal.
Tomio Okamura (SPD) v nákupním centru narazil na písničkáře Jarka Nohavicu, tak se s ním vyfotil

Fotka Okamury s Nohavicou je stále hitem. Kdo písničkáře kritizuje?

Ostrava - Jsou to sice už tři dny od zveřejnění fotografii, na které v nákupním centru stojí bok po boku Tomio Okamura (SPD) a populární písničkář Jarek Nohavica, ale kontroverze vzbuzuje stále. Například cestovatel trabantem Dan Přibáň se pozastavuje nad ochotou Nohavici věc vysvětlit.

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Senioři, ilustrační foto

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

včera

včera

O suchý zápal plic se zajímá WHO. SZÚ sdělil, kolik případů eviduje Česko

K případům suchého zápalu plic u dětí, které se rozšířily především v Číně, se v týdnu poprvé vyjádřily i české orgány. Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve zprávě prozradil, že počet letošních případů nemoci způsobené bakterií Mycoplasma pneumoniae je možné spočítat na prstech jedné ruky. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy