Praha/Berlín – Protiimigrantská a euroskeptická Alternativa pro Německo (AfD) bojovala ve volební kampani s vandaly. V Berlíně totiž většinu jejich plakátů poničili tamní obyvatelé, nepoškozené zůstaly jen plakáty umístěné vysoko na sloupech veřejného osvětlení. Hnutí SPD Tomio Okamury si všimlo podobného trendu i v Praze, kde lidé ničili jejich plakáty.
EuroZprávy.cz minulý týden informovaly o tom, že AfD má problém s pokrytím kampaně v německé metropoli Berlíně. Na rozdíl od plakátů dvou nejsilnějších stran (SPD a CDU-CSU) se AfD odlišovala ostrými hesly s protiimigrantskou a protiunijní rétorikou. Reportér serveru Politica, který se na plakáty zaměřil v metropoli Berlíně, zdokumentoval, že mnoho těchto plakátů poničili samotní Berlíňané. Ty, které zůstaly nepoškozené, byly umístěny v takové výšce, kam lidská ruka nedosáhla. Možná, že členové SPD tento problém zaregistrovali a teď své plakáty také umisťují do značných výšek. „Jelikož nám podpůrci proimigračních a probruselských stran (tedy všech ostatních ve Sněmovně) neustále zcela nedemokraticky ničí naše plakáty a billboardy, tak na to naši pražští členové vtipně vyzráli a umístili naše plakáty pěkně vysoko.:- Děkuji opravdu mnoha lidem za veřejně vyjádřenou podporu SPD,“ napsal Okamura na facebook s fotografií z pražské Flory.
Okamura se domnívá, že jeho politické konkurenci vadí zejména dvě hesla. „Ne islámu, ne teroristům a peníze slušným, ne parazitům,“ uvádí.
„Ano, my v SPD jsme jediní, kteří prosazují komplexní balíček změn směrem ke spravedlnosti pro každého slušného občana: zákon o referendu, přímá volba a odvolatelnost politiků a jejich hmotná odpovědnost, odmítáme přijetí eura, prosazujeme důchodovou reformu směrem ke spravedlivým důchodům včetně garantovaného minimálního důchodu ve výši 11 tis. Kč,“ pokračuje Okamura v příspěvku, ve kterém následně vyjmenovává veškeré programové priority hnutí SPD.
Není to poprvé, co si Okamura stěžuje na politickou konkurenci. V minulém týdnu obvinil novináře, kteří jsou prý napojeni na Andreje Babiše (ANO) a Zdeňka Bakalu, že se mu snaží překazit předvolební kampaň. Při potyčce na Olomoucku dokonce jednoho novináře vykázal hostinský z hospody, ve které se občerstvoval právě Okamura a jeho tým a podporovatelé. Hostinský si nepřál, aby novinář fotil hosty, kteří si to nepřejí.
Související
Babiš už shromáždil jména všech kandidátů na ministry
Okamura v čele Sněmovny je bezprecedentním rizikem. Otevřít oči voličům by měl i jeho bratr
Svoboda a přímá demokracie (SPD) , Německo , Tomio Okamura , volební kampaň
Aktuálně se děje
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
včera
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
včera
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
včera
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
Německý kancléř Friedrich Merz odcestuje v pátek večer do Bruselu, aby se pokusil přesvědčit belgické vedení k podpoře půjčky pro Ukrajinu ve výši 165 miliard eur. Tato reparační půjčka má být financována z peněžní hodnoty zmrazených ruských státních aktiv, které jsou uloženy na belgickém území. Merz zrušil své původní cestovní plány do Osla, aby se mohl zúčastnit klíčové večeře s belgickým premiérem Bartem De Weverem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.
Zdroj: Libor Novák