Praha - Mluvčí prezidenta republika Jiří Ovčáček potvrdil, že výdaje byly vyšší, než jaké byly schválené v rozpočtu. Přesto Hrad nebude chtít ze státního rozpočtu ani korunu navíc.
Schválený rozpočet Kanceláře prezidenta na rok 2017 byl zhruba 438 miliónů korun. Hrad však podle dostupných údajů utratil za letošní rok více jak 522 miliónů. Podle Jiřího Ovčáčka ale nedošlo k překročení stanoveného rozpočtu.
"Ze státního rozpočtu nechceme oproti původně schválené verzi ani korunu navíc," sdělil mluvčí Hradu serveru iDnes.cz. Prezidentův mluvčí tvrdí, že onen rozdíl je výsledkem přesunu peněz z minulého roku.
Kvůli rozpočtovým pravidlům musí Kancelář prezidenta nespotřebované peníze z minulých let zahrnout až do tzv. konečného rozpočtu. Přesně to se podle Ovčáčka stalo nyní.
Mluvčí také sdělil, že 70 miliónů korun, jako zůstatek z minulého roku, bylo investováno do akcí, jež realizovaly příspěvkové organizace, konkrétně Správa Pražského hradu a Lesní správa Lány. Na platech se přidalo zhruba o sedm miliónů. Polepšili si také pracovníci Správy Pražského hradu, když se celkové výdaje na platy zvedly o více jak tři milióny korun.
Související

Události Petra Nutila: Ovčáček proti Babišovi a zmatky kolem covidu

Události Petra Nutila: Pokání Jiřího Ovčáčka a Babišovo peklo
Jiří Ovčáček , Miloš Zeman , prezidentská kancelář , Lesní správa Lány , rozpočet , Pražský Hrad
Aktuálně se děje
včera

Český fotbal si zvolil nového šéfa. Fouska po čtyřech letech nahrazuje Trunda
včera

Trump může dočasně zrušit azyl půl milionu migrantů
včera

Kanadu spalují rozsáhlé lesní požáry. Probíhá největší evakuace, jakou místní pamatují
včera

Novou ministryní spravedlnosti by mohla být Decroix. Babiš chce pád celé vlády
včera

Ukrajina se mírových rozhovorů s Ruskem v Istanbulu zúčastní, ale pod jednou podmínkou
včera

Ministr spravedlnosti Blažek rezignuje
včera

Může Afrika zaútočit na USA? Sahel se mění v ohnisko globálního teroru, varuje generál
včera

Oceány mění barvu. Vědci netuší, co se stane dál
včera

Sebevraždy ve světě: Jak si stojí Česko v porovnání s USA a Japonskem
včera

Trump nás konečně začíná chápat, pochvaluje si Kreml. Ukrajině zajistíme bezpečnostní záruky, reaguje EU
včera

Jak zvládá extrémní počasí nejžhavější město Evropy? Připravuje na další spalující léto i příliv turistů
včera

Past na zákazníky? Oneplay nelze jednoduše zrušit, varuje dTest
včera

Čtvrt století poté: Hledá se Nemo a příběh generace, která může všechno změnit
včera

EU má nový cíl pro boj s extrémním počasím. Jenže vůbec neví, jak ho dosáhnout
včera

Starosta Řeporyjí Novotný se chystá do vězení, plánuje rezignaci
včera

Vojáci, munice i rakety. Zpráva odhalila, co vše poskytla KLDR Rusku proti Ukrajině
včera

Česko zasáhnou silné bouřky. Meteorologové je čekají po celý víkend
včera

OSN obvinila Izrael z cíleného vyvolávání hladomoru v Gaze
včera

Čínští studenti se bojí a zuří kvůli agresivnímu plánu USA
včera
Pandí dvojčata v Hongkongu konečně dostala jména. Trvalo to jen rok
V Hongkongu se loni v srpnu narodila dvojčata pandy velké, dříve přezdívaná jen jako „Starší sestra“ a „Mladší bratr“. První místní mláďata získala jména Jia Jia a De De. Tato jména zvítězila ve velké soutěži, do lidé poslali více než 35 700 návrhů.
Zdroj: Tereza Vavříková