Bratislava/Praha - Inzerátů, které obviňují českého prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše z toho, že nechce bránit příchodu imigrantů do Česka, si všimli i na Slovensku. Tamní tisk dnes píše, že nepochybně nejsou tím nejhorším, co úřadující hlava státu Miloš Zeman a jeho lidé vytáhnou.
"Podobná kampaň zaměřená na diskreditaci protikandidátů současného českého prezidenta probíhá na sociálních sítích a proruských konspiračních webech již dlouho. Stejné metody Zeman a spol. použili i před předcházející volbou hlavy státu," uvedl Denník N.
Během týdne, který zůstává do druhého kola volby, bude zmiňovaná kampaň podle listu jen horší a horší, a to úměrně tomu, jak poroste Zemanova obava a jeho blízkých politických spojenců a sponzorů, aby nepřišli o svou moc a vliv.
Zemana deník označil "populistickým hulvátem na Pražském hradě". Zeman si je podle listu vědom, že před pěti lety lži zabraly a pomohly mu ve druhém kole prezidentských voleb porazit Karla Schwarzenberga.
Podle deníku je ve vytrvalém pěstování paranoidního strachu z imigrantů česká politická elita až na výjimky jednotná, podporuje ji v tom značná část médií, včetně těch, co v současnosti kopou za Drahoše.
List Pravda soudí, že průběh prezidentské kampaně není překvapivý. "Politik, který se z trochu arogantního zachránce české polistopadové sociální demokracie postupně proměnil až na prezidenta - krále konfliktů a politických nízkých pudů, mezitím rozbíhá kampaň, jakou od něj v podstatě všichni očekávali," napsal list.
Související
Debaty kandidátů na prezidenta před prvním kolem: Kdy a kde poběží?
Při prezidentské kampani Miloše Zemana byl třikrát porušen zákon
prezidentské volby 2018 , prezidentská kampaň , Miloš Zeman , Jiří Drahoš , Slovensko , Noviny / tisk
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
před 2 hodinami
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
před 2 hodinami
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
před 3 hodinami
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
před 4 hodinami
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
před 4 hodinami
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
před 5 hodinami
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
před 5 hodinami
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
před 6 hodinami
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
před 7 hodinami
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
před 8 hodinami
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
před 9 hodinami
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
před 9 hodinami
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
před 10 hodinami
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
před 11 hodinami
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
před 11 hodinami
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
před 12 hodinami
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
před 12 hodinami
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
před 13 hodinami
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
před 14 hodinami
Pražské metro ovlivní velká prázdninová výluka. Sedm dní budou jezdit autobusy
V Praze se chystá velká prázdninová výluka metra, která bude trvat celý týden. Začne během nadcházejícího víkendu, potrvá sedm dní a dotkne se úseku linky C v centru hlavního města. Podle dopravce proběhne oprava trati.
Zdroj: Jan Hrabě